Berlin 2012

W dniach 28 kwietnia odbyła się świetnie zorganizowana (przez Agencję Travelick oraz germanistkę panią Agnieszkę Świcę) wycieczka do Berlina. W wycieczce wzięli udział uczniowie gimnazjum i liceum oraz klasy 6 Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej, dzielnie dotrzymując kroku starszym koleżankom i kolegom...

Oprócz obowiązkowych punktów turystycznych, takich jak: Reichstag, Brama Brandenburska, Poczdam czy Muzeum Pergamońskie, uczniowie mieli okazję zażyć rozrywki w Sea Life, w Muzeum Figur woskowych Madame Tussauds oraz relaksu w Tropical Islands.

Uczniom bardzo przypadło do gustu jedzenie serwowane podczas wycieczki oraz hostel, w którym mieszkaliśmy, zaś przewodnicy byli pod wrażeniem ich przygotowania do wycieczki (znajomość miejsc i faktow historycznych).

Pogoda także sprzyjała całodziennym wędrówkom po mieście - to była niezapomniana wycieczka!

Weronika Kozera-Huszczo

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć a także do obejrzenia kolażu zdjęć wywołanych, które wkrótce pojawią się na jednej z tablic w naszej szkole.
Arboretum Rogów w maju

Prawdziwą wiosnę w rozkwicie powitaliśmy w Rogowie, zwiedzając między innymi arboretum. Naszymi gośćmi były dzieci z domu dziecka nr 6 w Łodzi. Mieliśmy ogromną przyjemność spędzić wspólnie czas na podziwianiu magnolii, daglezji i karmieniu karasi. Zwieńczeniem była przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko. Licealiści świetnie zajęli się najmłodszymi a nagrodą był przepiękny uśmiech i radość dzieci. Jeszcze raz dziękujemy.

Londyn 2011

Londyn - inny świat, inni ludzie, a wśród nich my! Mogliśmy doświadczać tych wszystkich miejsc, które tak często pojawiają się w filmach, na zdjęciach czy w przewodnikach turystycznych. A my byliśmy sobie sami sterem i żeglarzem. Zdjęcia zamieszczone w galerii poniżej nie oddają oczywiście w pełni atmosfery panującej podczas całej wycieczki. A ta była niesamowita. Każdego dnia inna grupa (a wśród nich uczniowie klas: VI ASP, Ia, IIa, IIIa oraz IB I + opiekunowie w składzie: p. Dyrektor U. Moryc, p. A. Kleszczewska, p. P. Tomczyk i p. P. Olejniczak) spełniała się w roli przewodnika - bo wycieczka została zorganizowana przez nas zupe