VII Szkolny Konkurs Recytatorski za nami

W środę odbył się finał VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-6. Do rywalizacji przystąpiły 24 osoby. Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie, co najlepiej widać było po entuzjastycznych reakcjach publiczności. Zgromadzona na auli widownia gromkimi brawami nagradzała bez wyjątku każdego z występujących. Konkursowe jury nie miało zatem łatwego zadania, by wskazać tych, którzy zasłużyli na końcowy triumf i wyróżnienia. Uroczystość uświetniły występy Oliwii Aziz, Poli Kotowicz i Malwiny Tamborek, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Poniżej lista zwycięzców i wyróżnio

III miejsce Janka

Jan Kaczorowski z klasy trzeciej Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej zajął III miejsce w tenisowym turnieju Wilson Kids Cup rozegranym 24 kwietnia w Łęczycy. Jasiek, aby uplasować się na podium, musiał rozegrać 5 meczów z rówieśnikami z innych szkół. Dla naszego mistrza rakiety to jednak nie koniec rywalizacji, gdyż Wilson Kids Cup to tak naprawdę cykl turniejów, które rozgrywane będą aż do grudnia 2016 r. Cała impreza organizowana jest przez światowy program Tenis 10, Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Jaśkowi gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za równie udane występy w kolejnych turniej

Rosztrzygnięcie konkursów "Euromatematuś" i "Euromedyk"

22 kwietnia poznaliśmy nazwiska zwycięzców "Euromatematusia" oraz "Euromedyka", czyli konkursów cyklicznie organizowanych przez Szkołę Europejską dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z Łodzi i okolic. Na rozdaniu nagród wyróżniono ponad 20 najlepszych uczestników, którzy z powodzeniem przebrnęli przez 3 etapy sprawdzające ich wiedzę z zakresu matematyki i biologii. W piątek w auli Szkoły Europejskiej towarzyszyli im również dumni rodzice i nauczyciele. Poniżej publikujemy nazwiska tegorocznych zwycięzców oraz wyróżnionych, a już dzisiaj zachęcamy uczniów podstawówek do udziału w kolejnych edycjach obu konkursów w przyszłym roku! Zwycięzcy o

Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością!

Po raz pierwszy, ale z pewnością nie po raz ostatni, uczestniczyliśmy w konkursie pięknego czytania pt. „Czy znacie Pippi?”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź-Górna im. Wł. St. Reymonta. Nasz debiut był całkiem udany - zaowocował wyróżnieniem dla Poli Kotowicz z 3. klasy. Pola czytała naprawdę pięknie – gratulujemy! Konkurencja była silna, bowiem w konkursie wzięli udział uczniowie z wielu szkół podstawowych z całej dzielnicy. Uroczyste wręczenie nagród poprzedził zabawny spektakl przygotowany na podstawie „Pippi Pończoszanki” A. Lindgren i rewelacyjnie zagrany przez uczniów jednej ze szkół.

Euromatematuś i Euromedyk - wyniki

Uczestników ostatniego (III) etapu konkursów "Euromatematuś" oraz "Euromedyk" informujemy, że uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 22 kwietnia o godz. 15:00 w auli Szkoły Europejskiej (ul. Tuszyńska 31). Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich finalistów, jak również ich nauczycieli, a już teraz uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy!

III miejsce Malwiny

Miło nam poinformować, że podczas XIII Mistrzostw w Szybkim Czytaniu organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 182 w Łodzi III miejsce wśród uczestników z klas I-II zajęła Malwina Tamborek (kl. I a). Serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że w zawodach naszą szkołę reprezentowały również Antonina Nagler (kl. IV) i Masza Kapłoniak (kl. V), które okazały się najlepsze w szkolnych eliminacjach w swoich kategoriach wiekowych.

Profil regionalny w naszej szkole

Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wycieczkach, warsztatach i zajęciach organizowanych w ramach profilu regionalnego. W I semestrze duży nacisk położyliśmy na poznawanie kultury ludowej naszego regionu. Byliśmy na wycieczce w Łowiczu i Bolimowie, podczas której odbyły się warsztaty garncarskie, z kaligrafii i wycinanek. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła 100 lat temu, podziwiali wystrój łowickiej chaty oraz ludowe stroje. Na zajęciach w szkole kontynuowaliśmy ten temat – malowaliśmy gliniane naczynia, zdobiliśmy drewniane pudełeczka metodą decoupage, kolorowaliśmy wzory ludowych strojów i wycinanek.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczennic odniesionych w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego organizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. W rywalizacji, w której wzięło udział ponad 2000 uczestników z całego województwa łódzkiego, tytuł laureata uzyskała Karolina Słomiana z kl. VI, z kolei finalistkami konkursu zostały Karolina Lechowicz , Ada Szeląg i Wiktoria Hamad (wszystkie również kl. VI). Gratulujemy świetnych osiągnięć!

Strona: 12345678910

Talent Show

Na początku tygodnia wzięliśmy udział w muzyczno-wokalnych popisach klas 0-3. Każda z klas zaprezentowała piosenki, których nauczyła się w tym roku szkolnym na zajęciach muzyki, a ci uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Moniki rozpoczęli naukę gry na pianinie, zabłysnęli prawdziwym talentem. Wszystkim spodobały się również popisy małych flecistów - usłyszeliśmy krótkie utwory oparte na popularnych motywach muzycznych, zagrane z dużym zaangażowaniem. Były również