Rosztrzygnięcie konkursów "Euromatematuś" i "Euromedyk"

22 kwietnia poznaliśmy nazwiska zwycięzców "Euromatematusia" oraz "Euromedyka", czyli konkursów cyklicznie organizowanych przez Szkołę Europejską dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z Łodzi i okolic. Na rozdaniu nagród wyróżniono ponad 20 najlepszych uczestników, którzy z powodzeniem przebrnęli przez 3 etapy sprawdzające ich wiedzę z zakresu matematyki i biologii. W piątek w auli Szkoły Europejskiej towarzyszyli im również dumni rodzice i nauczyciele. Poniżej publikujemy nazwiska tegorocznych zwycięzców oraz wyróżnionych, a już dzisiaj zachęcamy uczniów podstawówek do udziału w kolejnych edycjach obu konkursów w przyszłym roku! Zwycięzcy o

Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością!

Po raz pierwszy, ale z pewnością nie po raz ostatni, uczestniczyliśmy w konkursie pięknego czytania pt. „Czy znacie Pippi?”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź-Górna im. Wł. St. Reymonta. Nasz debiut był całkiem udany - zaowocował wyróżnieniem dla Poli Kotowicz z 3. klasy. Pola czytała naprawdę pięknie – gratulujemy! Konkurencja była silna, bowiem w konkursie wzięli udział uczniowie z wielu szkół podstawowych z całej dzielnicy. Uroczyste wręczenie nagród poprzedził zabawny spektakl przygotowany na podstawie „Pippi Pończoszanki” A. Lindgren i rewelacyjnie zagrany przez uczniów jednej ze szkół.

Euromatematuś i Euromedyk - wyniki

Uczestników ostatniego (III) etapu konkursów "Euromatematuś" oraz "Euromedyk" informujemy, że uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 22 kwietnia o godz. 15:00 w auli Szkoły Europejskiej (ul. Tuszyńska 31). Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich finalistów, jak również ich nauczycieli, a już teraz uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy!

III miejsce Malwiny

Miło nam poinformować, że podczas XIII Mistrzostw w Szybkim Czytaniu organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 182 w Łodzi III miejsce wśród uczestników z klas I-II zajęła Malwina Tamborek (kl. I a). Serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że w zawodach naszą szkołę reprezentowały również Antonina Nagler (kl. IV) i Masza Kapłoniak (kl. V), które okazały się najlepsze w szkolnych eliminacjach w swoich kategoriach wiekowych.

Profil regionalny w naszej szkole

Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wycieczkach, warsztatach i zajęciach organizowanych w ramach profilu regionalnego. W I semestrze duży nacisk położyliśmy na poznawanie kultury ludowej naszego regionu. Byliśmy na wycieczce w Łowiczu i Bolimowie, podczas której odbyły się warsztaty garncarskie, z kaligrafii i wycinanek. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła 100 lat temu, podziwiali wystrój łowickiej chaty oraz ludowe stroje. Na zajęciach w szkole kontynuowaliśmy ten temat – malowaliśmy gliniane naczynia, zdobiliśmy drewniane pudełeczka metodą decoupage, kolorowaliśmy wzory ludowych strojów i wycinanek.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczennic odniesionych w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego organizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. W rywalizacji, w której wzięło udział ponad 2000 uczestników z całego województwa łódzkiego, tytuł laureata uzyskała Karolina Słomiana z kl. VI, z kolei finalistkami konkursu zostały Karolina Lechowicz , Ada Szeląg i Wiktoria Hamad (wszystkie również kl. VI). Gratulujemy świetnych osiągnięć!

Wyróżnienia w ogólnopolskim dyktandzie

W grudniu uczniowie Szkoły Europejskiej wzięli udział w ogólnopolskim „DYKTANDZIE (nie tylko) DLA MISTRZÓW’ organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Niedawno poznaliśmy wyniki tej ortograficznej rywalizacji. Miło nam poinformować, że w gronie najlepszych znalazło się kilkoro naszych uczniów. Na poziomie 1. (kl. I-III) dyplomy wyróżnienia otrzymali: Nahar Prithibi (kl. II a), Olaf Gdakowicz (kl. II b), Róża Amsolik (kl. II b), Filip Zimny (kl. II b) i Gabriela Gapys (kl. II b). Z kolei na poziomie 2. (kl. IV – VI) takim samym osiągnięciem mogą się pochwalić Wojciech Broniarczyk (kl. V), Zofia Grzegorzewska (kl. IV), Karolina Słomiana (kl. VI) i Antonin

Konkurs „Euromedyk” – wyniki II etapu

Poniżej publikujemy listę osób zakwalifikowanych do trzeciego, finałowego etapu konkursu Euromedyk, który odbędzie się 18 marca (piątek) o godz. 15:00 w auli Szkoły Europejskiej (ul. Tuszyńska 31). Wszystkim uczestnikom II etapu serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy!

Strona: 12345678910

Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się j