Profil regionalny w naszej szkole

Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wycieczkach, warsztatach i zajęciach organizowanych w ramach profilu regionalnego. W I semestrze duży nacisk położyliśmy na poznawanie kultury ludowej naszego regionu. Byliśmy na wycieczce w Łowiczu i Bolimowie, podczas której odbyły się warsztaty garncarskie, z kaligrafii i wycinanek. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła 100 lat temu, podziwiali wystrój łowickiej chaty oraz ludowe stroje. Na zajęciach w szkole kontynuowaliśmy ten temat – malowaliśmy gliniane naczynia, zdobiliśmy drewniane pudełeczka metodą decoupage, kolorowaliśmy wzory ludowych strojów i wycinanek.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczennic odniesionych w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego organizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. W rywalizacji, w której wzięło udział ponad 2000 uczestników z całego województwa łódzkiego, tytuł laureata uzyskała Karolina Słomiana z kl. VI, z kolei finalistkami konkursu zostały Karolina Lechowicz , Ada Szeląg i Wiktoria Hamad (wszystkie również kl. VI). Gratulujemy świetnych osiągnięć!

Wyróżnienia w ogólnopolskim dyktandzie

W grudniu uczniowie Szkoły Europejskiej wzięli udział w ogólnopolskim „DYKTANDZIE (nie tylko) DLA MISTRZÓW’ organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Niedawno poznaliśmy wyniki tej ortograficznej rywalizacji. Miło nam poinformować, że w gronie najlepszych znalazło się kilkoro naszych uczniów. Na poziomie 1. (kl. I-III) dyplomy wyróżnienia otrzymali: Nahar Prithibi (kl. II a), Olaf Gdakowicz (kl. II b), Róża Amsolik (kl. II b), Filip Zimny (kl. II b) i Gabriela Gapys (kl. II b). Z kolei na poziomie 2. (kl. IV – VI) takim samym osiągnięciem mogą się pochwalić Wojciech Broniarczyk (kl. V), Zofia Grzegorzewska (kl. IV), Karolina Słomiana (kl. VI) i Antonin

Konkurs „Euromedyk” – wyniki II etapu

Poniżej publikujemy listę osób zakwalifikowanych do trzeciego, finałowego etapu konkursu Euromedyk, który odbędzie się 18 marca (piątek) o godz. 15:00 w auli Szkoły Europejskiej (ul. Tuszyńska 31). Wszystkim uczestnikom II etapu serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy!

"Euromatematuś" - lista osób zakwalifikowanych do III etapu

Za nami II etap międzyszkolnego konkursu "Euromatematuś" organizowanego przez Szkołę Europejską. Znamy już nazwiska uczniów, którzy przeszli do kolejnej fazy matematycznych zmagań. Lista osób zakwalifikowanych do III etapu konkursu "Euromatematuś" (kolejność alfabetyczna): 1. Antczak Weronika - SP ZNP 2. Borecki Emil - SP Rzgów 3. Dobrosz Maja - SP 65 4. Gonera Magdalena - SP 65 5. Hasiura Anna - SP 110 6. Korczak-Idziński Kamil - SP 19 7. Kula Amelia - SP ZNP 8. Marciniak Stanisław - SP 202 9. Saciuk Helena - SP 65 10. Zbrzezny Maciej - SP 83 11. Żelazko Rafał - SP 202 Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratuluje

Uczniowie ASP wśród najlepszych w Polsce

Już na początku nowego roku mamy powody do radości. 5 uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej znalazło się w gronie laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej 2015 organizowanej przez firmę Olimpus. Do ścisłego finału awansowali: Mikołaj Cieślik, kl.VI - 7. miejsce w kraju Natalia Perz, kl.V - 8. miejsce w kraju Karolina Słomiana, kl.VI - 10. miejsce w kraju Julia Ślifirska, kl.V - 11. miejsce w kraju Adam Wojciechowski, kl.V - 12. miejsce w kraju Serdecznie gratulujemy!

"Euromatematuś" - lista osób zakwalifikowanych do II etapu

Już są! Wyniki I etapu konkursu "Euromatematuś"! Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy i informujemy, że 8 stycznia 2016 r. o godzinie 15:00 w auli Szkoły Europejskiej (Łódź, ul. Tuszyńska 31) odbędzie się drugi etap konkursu Lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu "Euromatematuś":

Konkurs "Euromedyk" - wyniki I etapu

Poniżej publikujemy listę osób zakwalifikowanych do kolejnej fazy konkursu "Euromedyk", która odbędzie się 15.01.2016 r. o godz. 15 w auli Szkoły Europejskiej (Łódź, ul. Tuszyńska 31). Wszystkim uczestnikom I etapu serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy!

Strona: 12345678910

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!

Zapraszamy serdecznie uczniów klas 0-2 wraz z rodzicami na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w dniu 4 września o godz. 9.00 w auli naszej szkoły. Uczniowie pozostałych klas powitają uroczyście początek nauki szkolnej o godz. 11.00. Życzymy wszystkim wyjątkowo udanego roku i powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach naukowych!