Uczniowie ASP wśród najlepszych w Polsce

Już na początku nowego roku mamy powody do radości. 5 uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej znalazło się w gronie laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej 2015 organizowanej przez firmę Olimpus. Do ścisłego finału awansowali: Mikołaj Cieślik, kl.VI - 7. miejsce w kraju Natalia Perz, kl.V - 8. miejsce w kraju Karolina Słomiana, kl.VI - 10. miejsce w kraju Julia Ślifirska, kl.V - 11. miejsce w kraju Adam Wojciechowski, kl.V - 12. miejsce w kraju Serdecznie gratulujemy!

"Euromatematuś" - lista osób zakwalifikowanych do II etapu

Już są! Wyniki I etapu konkursu "Euromatematuś"! Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy i informujemy, że 8 stycznia 2016 r. o godzinie 15:00 w auli Szkoły Europejskiej (Łódź, ul. Tuszyńska 31) odbędzie się drugi etap konkursu Lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu "Euromatematuś":

Konkurs "Euromedyk" - wyniki I etapu

Poniżej publikujemy listę osób zakwalifikowanych do kolejnej fazy konkursu "Euromedyk", która odbędzie się 15.01.2016 r. o godz. 15 w auli Szkoły Europejskiej (Łódź, ul. Tuszyńska 31). Wszystkim uczestnikom I etapu serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy!

Najlepsi w pływaniu

Za nami II Mikołajkowe Zawody Pływackie. Poniżej wyniki wodnej rywalizacji w poszczególnych kategoriach. KLASA 0 Dziewczynki: 1. Marika Lizak 2. Natalia Stefańczyk 3. Hanna Ślifirska Chłopcy: 1. Leon Frant 2. Michał Zimny 3. Oliwier Sobczak KLASA I a Chłopcy: 1. Adrian Pawlak 2. Zygmunt Szulc 3. Hugo Gdakowicz KLASA I b Dziewczynki: 1. Barbara Bąk 2.

Szopka Julki w mieście Kraka

Parę dni temu informowaliśmy o bożonarodzeniowej szopce Julki Radzińskiej przygotowanej na konkurs organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Znamy już werdykt jury. Julce wprawdzie nie udało się zdobyć żadnej nagrody, jednak sam udział w tak historycznym wydarzeniu stanowi spore wyróżnienie. Warto podkreślić, że do tegorocznego konkursu zgłoszono aż 187 szopek. 3 grudnia wszystkie ekspozycje wystawione zostały na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem, również wśród wielu turystów zagranicznych. Sama szopka Julki przypadła do gustu reporterowi radia TOK FM, któremu nasza uczennica udzieliła krótkiego wy

Nasze talenty: Artur Arent, kl. IV

Artur Arent z klasy IVa w krótkiej rozmowie opowie nam o swoich sportowych sukcesach. Rozpocznijmy od judo. Jak to się stało, że zainteresowałeś się właśnie tym sportem? Pewnego dnia zauważyłem z kolegami plakaty zachęcające do przyjścia na trening. Myśleliśmy wówczas, że chodzi o karate, ale gdy pojawiliśmy się na miejscu, okazało się, że to judo. W ten sposób zaczęliśmy ćwiczyć. Judo trenuję już 4 lata, dwa razy w tygodniu po 45 minut. Podobno masz już na swoim koncie sporo sukcesów… W klubie śmieją się, że jestem postrachem. Jeśli chodzi o ostatnie osiągnięcia, mogę się po

Mistrzostwa Łodzi w szachach

4 grudnia reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Łodzi Szkół Podstawowych w Szachach. Drużyna w składzie: Marta Zabłocka (kapitan), Wojtek Broniarczyk, Kacper Kolasiński, Antek Stegliński oraz Adrian Pawlak z kl. 1A, który pierwszy raz brał udział w mistrzostwach, dzielnie walczyła z przeciwnikami. Nasi uczniowie ostatecznie zajęli dziewiąte miejsce. Gratulujemy szachistom i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!

Bożonarodzeniowa szopka Julki

Julka Radzińska z klasy III bierze udział w 71. Konkursie Szopek Krakowskich. Z młodą konstruktorką porozmawialiśmy o kulisach przygotowania jej pracy. W jakich okolicznościach zrodził się w Twojej głowie pomysł na stworzenie szopki? Kiedyś razem z mamą i ciocią byłam w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, gdzie wystawione zostały właśnie konkursowe szopki. Tak mi się wówczas spodobały, że postanowiłam zrobić własną. Skąd czerpałaś inspirację? Konstrukcję szopki wymyśliłam zupełnie sama. Z kolei różne ozdoby to efekt moich poszukiwań w Internecie. Wzorowałam się też na pocztówkach. Wszystko wykonałaś

Strona: 12345678910

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!

Zapraszamy serdecznie uczniów klas 0-2 wraz z rodzicami na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w dniu 4 września o godz. 9.00 w auli naszej szkoły. Uczniowie pozostałych klas powitają uroczyście początek nauki szkolnej o godz. 11.00. Życzymy wszystkim wyjątkowo udanego roku i powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach naukowych!