Osiągnięcia

Zajęcia pozalekcyjne rozwijają talenty

Warto zapisać dziecko na koła zainteresowań - poniżej opisy niektórych z nich, z wyszczególnieniem osiągnięć.                                    

 Zajęcia szachowe 

Cel: rozwijanie uzdolnień matematycznych, logicznego myślenia oraz koncentracji, kształtowanie umiejętności pokonywania trudności związanych z przegraną.  Nauka gry w szachy jest obowiązkowa w klasach 0- III - w ramach zajęć kształcenia zintegrowanego. W czasie pozalekcyjnym  uczniowie klas 0-VI,  w poszczególnych grupach zaawansowania, systematycznie doskonalą swoje umiejętności pod opieką  instruktorów  Łódzkiego Związku Szachowego.  

     Efekty:  sukcesy indywidualne i drużynowe.  Uzyskanie tytułu Drużynowego Mistrza Łodzi (I miejsce) i tytułów  indywidualnych mistrzów Łodzi i województwa łódzkiego. Jedna z uczennic, z uwagi na osiągnięcia w tej dziedzinie, zdobyła w tym roku roczne stypendium prezydenta miasta Łodzi.

 Koło „Tajemnice przyrody”

Cel: rozbudzanie zainteresowania zjawiskami otaczającego świata, wrażliwości na piękno przyrody; przygotowywanie uczniów klas 0-III do konkursów o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Uczniowie przeprowadzają doświadczenia przyrodnicze oraz eksperymenty fizyczne i chemiczne.

      Efekty:  udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, zdobycie  I -ego miejsca (nagroda główna) na poziomie klasy pierwszej i wielu wyróżnień w klasach wyższych.

 

Koło "Skokiem Kangura do mistrza matematyki"

Cel: rozwijanie umiejętności rozumowania,  spostrzegania i wnioskowania. Zajęcia matematyczne przeznaczone są dla uczniów klas  II, III i IV.  W trakcie ich trwania wykorzystywane są przede wszystkim metody gier i zabaw dydaktycznych,  w dużej mierze w oparciu o metodę  prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Tworzone są również liczne sytuacje problemowe, w których uczniowie mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

     Efekty:   regularne wyróżnienia w ogólnopolskich i międzynarodowych  konkursach matematycznych  Kangur i Alfik.  Wyróżnienia i wysokie miejsca zdobywają też w tych konkursach uczniowie klas IV- VI.

 

Koło „Z angielskim przez świat”

Cel: wzbogacanie wiedzy kulturowej, geograficznej i historycznej, związanej z krajami anglojęzycznymi.. Uczniowie klas 0-III  poznają ciekawostki związane z charakterystyką różnych zakątków świata, odgrywają scenki dialogowe z użyciem  tzw. „Survival English”, słuchają muzyki regionalnej, poznają stroje i zwyczaje danego regionu, z wykorzystaniem autentycznych materiałów i tablic interaktywnych.

     Efekty:  tworzenie przez uczniów prezentacji w języku angielskim

 

Profil regionalny

Cel: rozbudzanie zainteresowania tematyką związaną z historią i kulturą miasta Łodzi.  Na zajęciach uczniowie klas IV-VI poznają najsławniejszych przedstawicieli łódzkiej poezji, filmu i  postaci związanych z  historią naszego regionu. Szczególnie propagowana jest twórczość łódzkich autorów  - Juliana Tuwima i Władysława Reymonta, a organizowane przez nauczycielkę wycieczki „Śladem łódzkich zabytków” są okazją do przeniesienia się w czasie i poznania dawnej Łodzi.   Uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną, p.t. „Łódź bajkowa” oraz zapoznali się z twórczością słynnego Studia Filmów Rysunkowych „SEMAFOR” oraz pomnikami postaci z bajek.

    Sukcesy:  zdobycie IV miejsca w Ogólnołódzkim Konkursie Języka Polskiego „Wędrówki z Ortografią; uzyskanie tytułu finalisty XVI Konkursu Recytatorskiego : „ I muzyka wokół nas rozkwita……-  w kręgu dziecięcej poezji współczesnej”, zakwalifikowanie się dwóch uczniów do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (2014/15 r.)

 

Profil Przyrodniczo-Eksperymentalny

Cel:  inspirowanie uczniów zjawiskami przyrodniczymi. Uczniowie klas IV-VI na zajęciach profilu mają możliwość praktycznej realizacji  swoich pasji przyrodniczych. Pod opieką nauczycielki przeprowadzają doświadczenia fizyczne i chemiczne, które później opisują i dokumentują.  Filmiki oraz zdjęcia wraz z opisami zamieszczają następnie na stronie internetowej szkoły.

      Sukcesy:  nagroda główna oraz pięć wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”; współorganizacja Pikniku Chemicznego dla łódzkich szkół w ramach Festiwalu Nauki (2014 r); ponadto uczniowie, w ramach międzynarodowego projektu „Meet our neighbours”-  prowadzonego we współpracy ze szkołą w Portugalii,  wykonali makiety planet i innych obiektów z naszego Układu Słonecznego, które zostały następnie podarowane Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Łodzi.

  

Osiągnięcia matematyczne: 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”- wyróżnienia zdobywają regularnie uczniowie z kl. II i III, IV, V i VI. 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  "The European Maths Challenge” (w jęz. angielskim - rok 2013) - Drużynowo:   III  miejsce w Polsce:  klasa V,   XV miejsce:   klasa IV,  Indywidualnie: 15 miejsce w Polsce dla uczennicy klasy V (na 100 najlepszych)

 Osiągnięcia z zakresu nauki języków obcych: 

Uczniowie klas: III, IV i V -ej z sukcesem przystąpili  do egzaminu międzynarodowego organizowanego przez British Council z j. angielskiego (Cambridge University)  'KET' (Key English Test - poziom A2), zdobywając certyfikaty (2014)

Uczniowie klasy V zdobyli międzynarodowe certyfikaty na wysokim poziomie B1, zdając w czerwcu 2014 r. egzamin Cambridge 'PET' (Preliminary English Test).

Do egzaminu Cambridge na poziomie B2 (FCE - First English Certificate) z sukcesem przystąpiły w czerwcu uczennice kl. VI, zdobywając certfikaty (2014)

W Ogólnopolskim Konkursie „Młody Odkrywca 2014” w kategorii:  język angielski uczniowie z klasy II i III zdobyli  I i II miejsce.


Osiągnięcia
Poznajemy artystów malarzy

Podczas szkolnego apelu zostały rozdane dyplomy i upominki za udział w konkursie plastycznym "Mój Artysta" zorganizowanego przez Panią Barbarę Szczęsną-Dyńską . Uczniowie mieli za zadanie stworzyć portret ulubionego

(więcej)
Sara Aziz zwycięzczynią Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

W II edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Dziś uczeń - jutro programista" wzięły udział 2 uczennice klasy 4 naszej szkoły - Sara Aziz i Zuza Kownacka, Bardzo miło nam poinformować, że projekt Sary zajął 1. miejsce! Konkurs polegał na napisaniu interaktywnego programu w języku SCRATCH przedstawiającego prawidłowe zachowanie w sieci internet oraz zagrożenia z tego wynikające. W dniu 9 maja, w siedzibie organizatora konkursu odbyła się gala wręczenia nagród. Sara w przebojowym stylu zaprezentowała swój projekt, zdobywając - oprócz głównej nagrody - także sympatię zgromadzonej publiczności. Gratulujemy uczennicom i opiekunowi: p. A

(więcej)
Melissa Gresner finalistką!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Melissa otrzymała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. Gratulacje!

(więcej)
Sportowe sukcesy Artura

Łódzki Okręgowy Związek Pływacki powołał naszego ucznia Artura Arenta w skład Kadry Wojewódzkiej Młodzika. Od długiego czasu podziwiamy osiągnięcia Artura i jego hart ducha. Pływanie to jego hobby - dlatego codzienne wstawanie o piątej rano i wizyta na basenie przed szkołą to - jak twierdzi - "nic takiego". I z nauką radzi sobie również doskonale... Gratulujemy serdecznie!

(więcej)
Sukcesy w olimpiadzie

Wręczono dyplomy uczestnikom ogólnopolskiej olimpiady edukacji wczesnoszkolnej- zimowej sesji „Olimpuska”. Laureatami konkursu z klasy pierwszej zostali: Nel Stevens, Aleksander Durkacz, Janina Krzesińska, Juliusz Stawicki, Mateusz Cuper,

(więcej)
Sukcesy Artura

W naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów. Artur Arent, nasz szóstoklasista, jest jednym z nich. Artur jest nie tylko bardzo dobrym uczniem, ale też wybitnym pływakiem.

(więcej)
Wyniki konkursu RACHMISTRZ

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom konkursu matematycznego "Rachmistrz". Oto lista wyróżnionych: kl. IV a: Anna Dudziak, Anna Kaśkiewicz kl. IV b: Zuzanna Kownacka, Mikołaj Sztoch kl. V a : Lidia Broniarczyk, Antonina Nagler kl. VI a: Bartłomiej Bromblik, Wiktor Czerbniak, Bruno Wilk,

(więcej)

Newsletter: go

Partnerzy