Osiągnięcia

Nasze talenty: Marta Zabłocka, kl. VI

Z Martą z klasy VI, mistrzynią szachów, porozmawialiśmy o jej wyjątkowej pasji.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z szachami?


Wszystko przez mojego brata, który zaczął grać. Sama chciałam też zobaczyć, jak to jest… Na początku chodziłam na zajęcia do klubu na osiedlu, gdzie można było właśnie pograć w szachy. Później zapisałam się do bardziej profesjonalnej drużyny – ŁKS Szach-Centrum Łódź - i do dzisiaj właśnie tam uczęszczam.

Możesz krótko opowiedzieć, jak wyglądają Twoje przygotowania do zawodów?


Raz w tygodniu mam indywidualne spotkania, dodatkowo chodzę też we dwójkę razem z kolegą na zajęcia w klubie. Oprócz tego uczęszczam jeszcze do trenera w Pabianicach, który pokazuje nam różne chwyty. Czasem robimy też zadania szachowe, są to takie pozycje do rozwiązania, trzeba przy tym znać odpowiedni ruch. Zdarza mi się również, że wchodzę sobie na różne strony internetowe i gram z przeciwnikami z całego świata.

Treningi przynoszą rezultaty. Masz już na swoim koncie sporo osiągnięć…


Faktycznie, niedawno w swojej kategorii wiekowej do lat 13 zajęłam III miejsce w mistrzostwach województwa w szachach klasycznych, również III miejsce w mistrzostwach województwa w szachach błyskawicznych oraz II miejsce w takich samych zmaganiach w szachach szybkich.

Czym różnią się te poszczególne odmiany?


W szachach klasycznych  czas gry wynosi 45 minut + 30 sekund za wciśnięcie zegarka, w szybkich jest to z kolei 15 minut albo 10 minut + 5 sekund, natomiast w błyskawicznych odpowiednio 3 minuty + 2 sekundy. Najbardziej lubię odmianę szybką albo klasyczną, gdyż szachy błyskawiczne to taka loteria, każdy może wygrać, ponieważ trzeba działać wręcz natychmiastowo.

Miałaś okazję spróbować swoich sił również w turniejach z udziałem zagranicznych graczy.

Całkiem niedawno byłam na turnieju przyjaźni polsko-węgierskiej w Katowicach. Grałam wtedy z obcokrajowcami z Węgier, natomiast na Międzynarodowym Turnieju im. Kazimierza Makarczyka w Łodzi zmierzyłam się z Chinką. Niestety, nie było czasu, by porozmawiać ze sobą po angielsku, gdyż raczej skupiałyśmy się na grze.

Jakie jest Twoje największe marzenia związane z szachami?

Z tych najbliższych, to chciałabym się dostać na mistrzostwa Polski. W październiku jadę na półfinały tych rozgrywek w Spale i pierwsze cztery miejsca awansują do finałowej rozgrywki. Fajnie byłoby się tam znaleźć…

W takim razie życzymy powodzenia i będziemy trzymać kciuki!


Osiągnięcia
Sukcesy Artura

W naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów. Artur Arent, nasz szóstoklasista, jest jednym z nich. Artur jest nie tylko bardzo dobrym uczniem, ale też wybitnym pływakiem.

(więcej)
Wyniki konkursu RACHMISTRZ

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom konkursu matematycznego "Rachmistrz". Oto lista wyróżnionych: kl. IV a: Anna Dudziak, Anna Kaśkiewicz kl. IV b: Zuzanna Kownacka, Mikołaj Sztoch kl. V a : Lidia Broniarczyk, Antonina Nagler kl. VI a: Bartłomiej Bromblik, Wiktor Czerbniak, Bruno Wilk,

(więcej)
Wykaz osiągnięć uczniów

Poniżej lista uzupełniająca osiągnięć uczniów szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/17

(więcej)
Olaf i Ksawier finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Programowania

Miło nam zakomunikować, że dwóch uczniów naszej szkoły Olaf Gdakowicz z klasy 3-ciej oraz Ksawier Lasota z klasy 5-tej zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursie Programowania "Kodowanie ze Scratchem". Konkurs organizowany był po raz trzeci przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 45 projektów z całej Polski. Pracę Olafa " Kulkomania 2 player" możemy obejrzeć i zagrać w nią klikając na link: https://scratch.mit.edu/projects/1

(więcej)
Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Mamy Mistrza! W dniu 25.04.2017 odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. O tytuł matematycznego Geniusza walczyli uczniowie klas 2 ASP. Oto wyniki: I miejsce – Darya Kopylova II miejsce – Yasemin Karademir, Zygmunt Szulc, Mateusz Filipiak III miejsce – Malwina Tamborek i Adrian Pawlak Serdecznie GRATULUJEMY!

(więcej)
Ogólnopolski konkurs ortofraficzny

27 kwietnia dwudziestu wyróżnionych uczniów z klas 2-6 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Leon". Trzymamy mocno kciuki - liczymy na przyjemne niespodzianki! Całością zajęła się p. Julita Gamoń.

(więcej)
Premiera książki Szymona

Szymon Radzimierski, uczeń V klasy ASP, uwielbia podróżować :) Teraz postanowił podzielić się swoimi wrażeniami z wojaży i napisał… książkę! Wkrótce trafi ona do księgarni w całym kraju. Zniecierpliwieni lektury już teraz mogą składać zamówienia na stronie empik.com – szukajcie pozycji „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” . Przy okazji premiery książki wydawnictwo Burda Publishing Polska organizuje konkurs plastyczno-artystyczny. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tej zabawie - można nie tyl

(więcej)

Strona: 12345678910

Newsletter: go

Partnerzy