Ciekawe lekcje

Humaniści, Językowcy, Przyrodnicy

Nasze lekcje to nie tylko nauka w szkolnej ławce. Uczyć przez zabawę, przez doświadczenie, niekonwencjonalnie - to cel przyświecający nauczycielom Szkoły Europejskiej.

Ciekawe lekcje
2010 - Rok Chopina

29 listopada nauczyciele języka polskiego, muzyki oraz historii zaprosili uczniów na lekcję otwartą poświęconą życiu i twórczości Fryderyka Chopina, z okazji 200 rocznicy jego urodzin. W przygotowaniu uroczystości pomogli uczniowie klasy III naszego gimnazjum oraz – gościnnie – uczniowie Szkoły Muzycznej z ulicy Sosnowej. Całość była połączeniem żywej muzyki, śpiewu i recytacji. Została też okraszona materiałami multimedialnymi: filmami, fotografiami oraz genialnymi rysunkami satyrycznymi Zbigniewa Jujki. Jednak największy aplauz widowni wywołały współczesne aranżacje utworów mistrza.

Strona: 123456