Talenty

Wiersz Emmy opublikowany!

Tuwim zainspirował Emmę  Hasiak, ucz. kl. 2a.   „O poecie rozrabiace” to tytuł wiersza jej autorstwa, który opublikowany został w wydanym przez Uniwersytet Łódzki tomie „Odkrywanie Tuwima. Wiersze i ilustracje inspirowane twórczością poety”.  Emma nie tylko pisze wiersze, ale również gra na gitarze i śpiewa!
Pięknie ilustrowany tomik wierszy czeka na czytelników w bibliotece Szkoły Europejskiej.
Dziękujemy prof. Agnieszce Kałowskiej za opiekę nad naszą młodą  i zdolną poetką. Gratulacje!

Talenty
Szymon mistrzem Polski

Wspaniałe informacje napłynęły do nas z… basenu. Uczeń klasy I SE Szymon Cholewiński został mistrzem Polski młodzików w piłce wodnej. Jego zespół Neptun Łódź zwyciężył w finale ogólnopolskich międzywojewódzkich mistrzostw Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim. Co więcej, łódzka drużyna z Szymonem na bramce w decydującym turnieju wygrała wszystkie spotkania. O randze osiągnięcia niech świadczy fakt, że wzmiankę na ten temat na swoich łamach zamieściły wszystkie łódzkie dzienniki. Naszemu uczniowi, jak i jemu kolegom z drużyny, gratulujemy świetnego osiągnięcia i trzymamy kciuki za dalsze sportowe sukcesy!

Talent Show (2013/14 r.)

Klasa III Bartosz Jodziewicz:

My Books

Agnieszka R. (1. klasa gimnazjum) wspólnie z przyjaciółką stworzyła blog „ Nasze recenzje – My Books ”...

Multibooki stworzone przez uczniów SE

Do czego służy PowerPoint? Wszyscy zgodnie odpowiedzą: do tworzenia prezentacji multimedialnych. Ale czy tylko pokaz slajdów można opracować w tym programie? Uczniowie I klasy liceum przygotowując się do egzaminu na poziomie ECDL , pod opieką nauczyciela Marcina Augustyniaka, Stworzyli na lekcjach informatyki "multimedialne książki" z różnych dziedzin. Inspiracją był multibook Al’a Gore’a: Our Choice. A oto efekty podjętych działań, które można pobrać u dołu strony lub skorzystać z linków. Elektrownie jądrowe