Talenty

Multibooki stworzone przez uczniów SE

Do czego służy PowerPoint? Wszyscy zgodnie odpowiedzą: do tworzenia prezentacji multimedialnych. Ale czy tylko pokaz slajdów można opracować w tym programie? Uczniowie I klasy liceum przygotowując się do egzaminu na poziomie ECDL , pod opieką nauczyciela Marcina Augustyniaka, Stworzyli na lekcjach informatyki "multimedialne książki" z różnych dziedzin. Inspiracją był multibook Al’a Gore’a: Our Choice. A oto efekty podjętych działań, które można pobrać u dołu strony lub skorzystać z linków.

Elektrownie jądrowe   Mumie   Rozwój owadów   Trzęsienia Ziemi

Wulkany świata

To już studenci

Nasi maturzyści powoli aklimatyzują się w nowych miejscach, a studiują również na uczelniach zagranicznych. Czekamy na ich relacje, tymczasem - słowo o wynikach. Czy wiecie, że niemal z wszystkich przedmiotów uzyskali oceny o wiele wyższe, niż ich koledzy na całym świecie? Wszystkie p

Niełatwa sztuka debatowania: Czy wprowadzenie euro jest korzystne dla gospodarki i obywateli?

W debacie zorganizowanej przez Centrum Informacji o Euro wzięli udział nasi uczniowie. Uczestnicy podzielili się na przeciwników i zwolenników wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej... Wśród pierwszych dominował argument kosztów związanych z przyjęciem euro, a drudzy podkreślali m.in. korzyści wynikające chocia

Arboretum Rogów w maju

Prawdziwą wiosnę w rozkwicie powitaliśmy w Rogowie, zwiedzając między innymi arboretum. Naszymi gośćmi były dzieci z domu dziecka nr 6 w Łodzi. Mieliśmy ogromną przyjemność spędzić wspólnie czas na podziwianiu magnolii, daglezji i karmieniu karasi. Zwieńczeniem była przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko. Licealiści świetnie zajęli się najmłodszymi a nagrodą był przepiękny uśmiech i radość dzieci. Jeszcze raz dziękujemy.