Kącik Pedagogiczny

Poradniki

Pełnienie roli rodzica jest procesem. Nie jest łatwe i wymaga wielu doświadczeń a przede wszystkim samodoskonalenia i zdobywania wiedzy. Poniżej przedstawiam warte uwagi poradniki sygnowane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Zawierają one wiele cennych wskazówek i z całą pewnością opierają się na gruntownej i najnowszej wiedzy z zakresy psychologii dzieci.

Szczególnie polecam książkę PSYCHOLOGIA DZIECI

Podręcznik prezentuje kluczowe zjawiska rozwojowe charakterystyczne dla okresu dzieciństwa. Autor, jeden z najbardziej uznanych psychologów rozwojowych na świecie, przedstawia, co dzieje się w okresie dzieciństwa i jakie to ma znaczenie dla funkcjonowania w dalszym życiu.
W komplementarny sposób omawia rozwój emocjonalny, poznawczy, poznawczo-społeczny oraz rozwój języka dziecka. Omawia ich znaczenie dla funkcjonowania w ciągu cyklu życia. Dzięki bogatemu materiałowi empirycznemu podręcznik pozwala na zrozumienie sensu zmian rozwojowych w różnych obszarach funkcjonowania dziecka.

INNE CENNE PORADNIKI (linki do stron)

1. TRENING UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH Dla rodziców i specjalistów. Praktyczny przewodnik

2. GRANICE W ŻYCIU NASTOLATKÓW kiedy mówić TAK, jak mówić NIE
3. JAK NAUCZYĆ DZIECI ODPOWIEDZIALNOŚCI
4. CO WOLNO DZIECKU? Rozsądne ustalanie granic
5. 10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ DOBRYCH RODZICÓW
6.  PRZYJACIELE W INTERNECIE - szczególnie aktualna pozycja w obecnym czasie

7. ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przewodnik dla rodziców i wychowawców

8. ANOREKSJA, BULIMIA, OTYŁOŚĆ. Przewodnik dla rodziców

Kącik Pedagogiczny
Pulse News

Codziennie nowe wiadomości z aplikacji Pulse. Science - Technology - Art & Design - Pilitics - Business - Publikacje z takich wydawców jak: CNN - USA Today - Discovery - BBC - NG - Reuters - NBC News - EPI - The Economist i wielu innych... Mysterious Beasts Discovered Near Loch Nes Mar 6, 2013 07:27 AM ET by Tim Wall A creature with a long, snake-like body, many legs and a voracious appetite was recently discovered near Loch Ness in northern Scotland. No, it wasn?t Nessie, the infamous Loch Ness monster. This newly discovered creature would only terrorize a leaf. It was a sawfly larvae, which resembles a caterpillar... http://news.discovery.com/ea

Redukowanie stresu egzaminacyjnego

"Przez większość semestru żyjemy spokojnie, nierzadko odkładając wiele obowiązków na tzw. „później”. Kiedy rozpoczyna się sesja czeka nas sporo nauki i przygotowań do egzaminów. Terminy nachodzą na siebie, a my musimy działać szybko i sprawnie. Możemy mieć poczucie, że ogrom wiedzy, którą powinniśmy nabyć jest tak duży, że prawie niemożliwym będzie przygotowanie się na czas. W tym momencie często ogarnia nas stres, a w głowie pojawiają się katastroficzne wizje o oblaniu egzaminów (...)."...reszta w artykule poniżej.

Dla rodzica, dla ucznia, dla nauczyciela

ZAPRASZAM WSZYSTKICH RODZICÓW I UCZNIÓW JUŻ WKRÓTCE PD DZIAŁU, W KTÓRYM ODNALEŹĆ BĘDZIE MOŻNA WIELE CENNYCH INFORMACJI O UCZENIU SIĘ, ZAPAMIĘTYWANIU, PORADNICTWIE, INSTYTUCJACH WSPIERAJĄCYCH A TAKŻE PRZECZYTAĆ CIEKAWE ARTYKUŁY, POBRAĆ INTERESUJĄCE PLIKI. Pedagog szkolny