Stypendia

Zasady przyznawania stypendiów

Ulgi w opłatach czesnego przyznawane są:

1. Uczniom w formie nagrody za wybitne osiągnięcia lub najwyższe wyniki w nauce.

Ulgę przyznaje się na podstawie osiągnięć lub średniej ocen, uzyskanych przez ucznia w poprzednim semestrze  (średnia wyliczana z pominięciem ocen z przedmiotów artystycznych, sportowych oraz religii i etyki, z uwzględnieniem minimum bardzo dobrej oceny zachowania). Ulga przysługuje uczniowi w ciągu całego kolejnego semestru.  Ilość przyznanych nagród,  ich wysokość (podawana w procentach) oraz poziom wymaganej średniej ocen są zmienne i ogłaszane każdorazowo w pierwszym tygodniu następnego semestru.

2. Uczniom w formie stypendium naukowego,  za uzyskanie tytułu finalisty lub laureata  wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

Finalista konkursu  -  w wysokości  25% czesnego do końca nauki w szkole.

Laureat konkursu  -  w wysokości  50% czesnego do  końca nauki w szkole.

3. Uczniom w trudnej sytuacji finansowej,

na podstawie podania złożonego    przez rodziców/opiekunów  (wraz z dokumentacją potwierdzającą) do dyrektora szkoły. Wysokość i okres obniżenia opłaty czesnego ustalane są w każdym przypadku indywidualnie i zapisywane w dokumencie  tzw. ‘Ulgi socjalnej’

4.  Rodzeństwom  -  w wysokości 5% dla każdego dziecka.

UWAGA:

Jeśli uczeń uzyska więcej niż jedną ulgę, przyznawana jest wyższa.  Ulgi nie sumują się.

Wizyta św. Mikolaja

Okazało się, że św. Mikolaj istnieje... Śpieszył się, jak zwykle, ale zdążył odwiedzić wszystkich uczniów :).

Krótko o szkole

Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa jest szkołą o profilu dwujęzycznym z językiem angielskim. Powstała w 2006 r. przy Szkole Europejskiej w Łodzi, prowadzącej dwujęzyczne gimnazjum i liceum z maturą międzynarodową. W klasie drugiej uczniowie rozpoczynają naukę drugiego języka obcego - hiszpańskiego, a w klasie piątej - języka niemieckiego lub francuskiego. Dzieci mają możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych oraz wielu praktycznych umi