Tydzień Powitania Zimy w świeticy

Miniony tydzień minął nam w ciepłej atmosferze - mimo,
że był to Tydzień Powitania Zimy! Poznaliśmy oznaki
zimy (sprawdziliśmy czy już da się je odnaleźć), dowiedzieliśmy się,
jak na zimę przygotowują się różne zwierzęta oraz ludzie. Nie zabrakło
oczywiście robienia Świątecznych i Zimowych dekoracji. Gdy sale były
już piękne, rozpoczęliśmy Świetlicowe Mikołajki! Były niespodzianki, prezenty i mnóstwo
radości!
Imieniny Mikołaja za nami - ale nie opuści on nas na dobre, bowiem
przyszły tydzień jest Tygodniem Dobroci . Będziemy pisać listy do
Świętego Mikołaja (ciekawe, czy potrafimy?), poszukamy na mapie świata,
gdzie kryje się przez cały rok oraz zrobimy konkurs dobrych uczynków.
Wszak Święta niedługo - a przecież każdy chce dostać piękny prezent!

Sukces w ogólnopolskim konkursie

W konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego "Baw się i ucz! Świetlica przyjazna uczniowi" - nasza świetlica brała udział już od 15 września.

Koło gier planszowych

Na świetlicowym kole uczniowie ćwiczą pamięć, koncentrację, spostrzegawczość grając w gry planszowe i karciane, ale także sprawność fizyczną, gimnastykując się przy grze "Twister". Jest to koło otwarte, w którym mogą brać udział nie tylko zapisani uczniowie; zaproszeni są wszyscy, którzy chcą spędzić z nami czas w milej atmosferze współzawodnictwa. Uczniowie mogą również przynieść własne gry, które urozmaicają świetlicowe potyczki.

Plan zajęć świetlicowych dla klas 0-3 w roku 2016/17

Świetlica szkolna pracuje codziennie od 14.00 do 17.15. To miejsce niezwykłe... To tutaj mamy czas na relaks, zabawę, zawody, konkursy i inne przyjemności - po dniu ciężkiej pracy... W programie - oprócz regularnych kół zainteresowań - liczne zabawy, zawody, konkursy, do udziału w których gorąco zapraszamy!

Mali architekci

W zeszłym tygodniu ciężko pracowaliśmy na naszym kole architektonicznym - kończyliśmy wystroje naszych wnętrz mieszkalnych. Zaopatrzyliśmy je w niezbędne wyposażenie, w tym sprzęty kuchenne, podział na strefy, a także układ funkcjonalny. Dominowały dwa typy mieszkań: rozkładowe i przestrzenne.

28 Festiwal Piosenki Żeglarskiej - I miejsce dla Gromady Zuchowej!

W dniach 6 - 7 grudnia 2014 r. świetlicowy zespół wokalny oraz Gromada Zuchowa "Zaczarowana Kraina" wzięły udział w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej

Misie w świetlicy...

Proszę Państwa - oto miś..." - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia miał miejsce 25 listopada! Czy zastanawiałeś się, kiedy i co powiedziałby Twój Miś gdyby mógł mówić? My już wiemy! Wspólna zabawa z misiami wyjawiła nam wszystkie ich tajemnice… W tym wyjątkowym dniu odbyły się: konkurs plastyczny " Mój przyjaciel Miś", zawody Przyjaciela Pluszaków, kulinarne warsztaty z "Małego Co Nieco" oraz wiele innych. Poznaliśmy misie z całego świata, niezwykłą historię pluszowych zabawek oraz jeszcze bardziej wyjątkową h