Ciekawe lekcje

Oj, działo się.... !

Dziś w klasie pierwszej na zajęciach ... "Sensoplastyki®",  prowadzonych przez p. Julitę (trener 1st.) mieliśmy okazję dotknąć, powąchać oraz posmakować wiele przypraw, ziół, owoców i warzyw. Na naszym stole znalazły się m.in.: goździki, korzeń imbiru i kurkumy, cynamon, oregano, bazylia, melisa, mielona papryka, ziarna kawy, orzechy laskowe i włoskie, gwiazdki anyżu, ziarna grochu, kolendra, mielony pieprz i papryczka chili, pomidory, papryka, cebula, dynia, biała gorczyca czy ziarna ciecierzycy, ufff....

Po dokładnym "zbadaniu" wszystkich składników wytwarzaliśmy z owoców i warzyw naturalne barwniki: czerwony - z buraków, czerwonej cebuli i papryki, zielony -  z brokułów i zielonej papryki oraz pomarańczowy - z marchewki.  Barwnikami zabarwiliśmy masy solne, do których dodaliśmy olejki spożywcze oraz dostępne produkty.
Swoimi działaniami pobudzaliśmy wszystkie swoje zmysły. Dla niewtajemniczonych:  "sensoplastyka"  to działania plastyczne stymulujące zmysły... Bawiliśmy się doskonale!

Ciekawe lekcje
Wiosna w klasie 0

A w klasie "0" witamy już powoli wiosnę! Przy pomocy Pani Julity, nasz parapet zamienia się w piękny ogród! Pracy było co nie miara, ale było warto...już możemy cieszyć oczy kiełkującymi frezjami. A poza tym... dzieci z Panią Julitą przygotowują teatrzyk Kamishibai.

Młodzi wynalazcy

Utwory Stanisława Lema zainspirowały uczniów klas 3 a i b, którzy zaprezentowali w szkolnej bibliotece swoje wynalazki. Na lekcjach języka polskiego z p.Weronikąćwiczono

Klasa piąta eksperymentuje!

"Czy chcielibyście ugryźć Coca-Colę? Nam to się udało... Wystarczy proste doświadczenie i zamiast napoju mamy galaretkę! Spójrzcie sami, czego dokonali uczniowie klasy piatej:

Klasa 2a uczestniczy w programie Mistrzowie Kodowania

Na zajęciach informatyki uczniowie poznają tajniki programu Scratch, ucząc się podstaw programowania. Dodatkowo na zajęciach plastyki magicznie wyczarowaliśmy jesienną dekorację sali, w której obecnie wszyscy lubią przebywać!

Jeżyki w jesiennym lesie

Na jednej z ostatnich lekcji rozmawialiśmy o jeżach i innych zwierzątkach w jesiennym lesie. Oto ilustracje wykonane przez naszych klasowych artystów: