Ciekawe lekcje

Oj, działo się.... !

Dziś w klasie pierwszej na zajęciach ... "Sensoplastyki®",  prowadzonych przez p. Julitę (trener 1st.) mieliśmy okazję dotknąć, powąchać oraz posmakować wiele przypraw, ziół, owoców i warzyw. Na naszym stole znalazły się m.in.: goździki, korzeń imbiru i kurkumy, cynamon, oregano, bazylia, melisa, mielona papryka, ziarna kawy, orzechy laskowe i włoskie, gwiazdki anyżu, ziarna grochu, kolendra, mielony pieprz i papryczka chili, pomidory, papryka, cebula, dynia, biała gorczyca czy ziarna ciecierzycy, ufff....

Po dokładnym "zbadaniu" wszystkich składników wytwarzaliśmy z owoców i warzyw naturalne barwniki: czerwony - z buraków, czerwonej cebuli i papryki, zielony -  z brokułów i zielonej papryki oraz pomarańczowy - z marchewki.  Barwnikami zabarwiliśmy masy solne, do których dodaliśmy olejki spożywcze oraz dostępne produkty.
Swoimi działaniami pobudzaliśmy wszystkie swoje zmysły. Dla niewtajemniczonych:  "sensoplastyka"  to działania plastyczne stymulujące zmysły... Bawiliśmy się doskonale!

Ciekawe lekcje
W klasie zero nie ma czasu na nudę!

Kolejne zajęcia z kodowania w klasie 0, tym razem za pomocą kolorowych kubeczków. A może są wśród nas przyszli programiści?

Akademia Umysłu w klasie IVB

Na ostatnich zajęciach w ramach profilu „ Akademia umysłu” uczniowie przenieśli się do czasów starożytnego Rzymu i poznali zwyczaje historyczne związane z walkami gladiatorów. Zajęcia zostały przygotowane

Zabawy matematyczne

Umiejętność dodawania i odejmowania uczniowie klasy zero ćwiczą na różne sposoby... tym razem przy pomocy specjalnych kości.

Geometria - to nic trudnego

Klasa „0” pracowicie tworzyła kompozycje z figur geometrycznych na geoplanach.

W poszukiwaniu wiosny

Uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią zwiedzali łódzki Ogród Botaniczny pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny". Oczywiście wiosna została odnaleziona, jak widać na fotografiach:)

Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas pierwszej i drugiej wzięli udział w sprzątaniu pobliskiego parku i placu zabaw.

Potrafimy zrobić deser

Nasi najmłodsi poznali przepis na galaretkę owocową. Uczniowie mieli za zadanie uważnie przeczytać instrukcję przygotowania pysznego deseru i pokroić owoce.

Greccy bogowie w klasie piątej

W ramach lekcji języka polskiego uczniowie wcielili się w mitologicznych bogów greckich. Oprócz ciekawych strojów dzieci przedstawiały postacie bogów prezentując swoje zdolności krasomówcze.

Strona: 12345