Ciekawe lekcje

Młodzi wynalazcy

Utwory Stanisława Lema zainspirowały uczniów klas 3 a i b, którzy zaprezentowali w szkolnej bibliotece swoje wynalazki. Na lekcjach języka polskiego z p.Weroniką ćwiczono również umiejętność opisywania działania urządzeń przed publicznością.   Może wśród uczniów rośnie wielki wynalazca XXI wieku?
Ciekawe lekcje
Uczymy się metodą glottodydaktyczną

Najmłodsi (klasa zero) dzięki metodzie „glotto” robią szybkie postępy w czytaniu – radzą sobie znakomicie!

Bawimy się ortografią

Bardzo lubimy pracować w grupach. Gra w czółko, dobble, praca z klockami logo, ćwiczenia aktywizujące… Nauka ortografii może być całkiem przyjemna.:)

"Mila" z wizytą w szkole

Hania Ślifirska z klasy drugiej przygotowała ciekawe zajęcia o kotkach i przyprowadziła swoją pupilkę do klasy. "Mila" wspierała swoją małą Panią w pełnieniu roli nauczyciela. Dzieci poznały zwyczaje tych przemiłych zwierząt i związane z nimi obowiązki .

Pojedynki szachowe

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie. "Pierwszaki" ćwiczą logiczne myślenie, rywalizując co tydzień w pojedynkach szachowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Świercz, w ramach edukacji matematycznej.

Maja prowadzi lekcję

W ramach projektu „Uczeń- nauczycielem” Maja Kufel, uczennica klasy drugiej, przeprowadziła lekcję o rodzajach oraz właściwościach herbat. Dzieci miały okazję stworzyć własne kompozycje i smakować pysznych naparów.

Smaczne pierniczki w wykonaniu klasy zero

Nasi najmłodsi samodzielnie zrobili i ozdobili świąteczne pierniczki. Najpierw trzeba było zagnieść i wyrobić ciasto piernikowe! Część upieczonych ciastek została szybko zjedzona :), jednak najładniejsze będą wystawione na sprzedaż na kiermaszu świątecznym.

Strona: 123