Ciekawe lekcje

Wiosna w klasie 0

A w klasie "0" witamy już powoli wiosnę! Przy pomocy Pani Julity, nasz parapet zamienia się w piękny ogród! Pracy było co nie miara, ale było warto...już możemy cieszyć oczy kiełkującymi frezjami.

A poza tym... dzieci z Panią Julitą przygotowują teatrzyk Kamishibai.  który jest techniką opowiadania. Wykorzystuje się przy nim karty opowiadań oraz drewnianą skrzynkę - na wzór parawanów z teatrów marionetkowych.

Ciekawe lekcje
Uczymy się metodą glottodydaktyczną

Najmłodsi (klasa zero) dzięki metodzie „glotto” robią szybkie postępy w czytaniu – radzą sobie znakomicie!

Bawimy się ortografią

Bardzo lubimy pracować w grupach. Gra w czółko, dobble, praca z klockami logo, ćwiczenia aktywizujące… Nauka ortografii może być całkiem przyjemna.:)

"Mila" z wizytą w szkole

Hania Ślifirska z klasy drugiej przygotowała ciekawe zajęcia o kotkach i przyprowadziła swoją pupilkę do klasy. "Mila" wspierała swoją małą Panią w pełnieniu roli nauczyciela. Dzieci poznały zwyczaje tych przemiłych zwierząt i związane z nimi obowiązki .

Pojedynki szachowe

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie. "Pierwszaki" ćwiczą logiczne myślenie, rywalizując co tydzień w pojedynkach szachowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Świercz, w ramach edukacji matematycznej.

Maja prowadzi lekcję

W ramach projektu „Uczeń- nauczycielem” Maja Kufel, uczennica klasy drugiej, przeprowadziła lekcję o rodzajach oraz właściwościach herbat. Dzieci miały okazję stworzyć własne kompozycje i smakować pysznych naparów.

Smaczne pierniczki w wykonaniu klasy zero

Nasi najmłodsi samodzielnie zrobili i ozdobili świąteczne pierniczki. Najpierw trzeba było zagnieść i wyrobić ciasto piernikowe! Część upieczonych ciastek została szybko zjedzona :), jednak najładniejsze będą wystawione na sprzedaż na kiermaszu świątecznym.

Strona: 123