Klasa 1a
Sukces Poli i Michała

Nadszedł nowy miesiąc, więc w klasie pierwszej to czas wyboru kolejnego Dżentelmena i następnej Damy. W listopadzie kulturalnym zachowaniem wyróżnili się: Pola Nowak (po raz kolejny) i Michał Zimny. Gratulujemy!

Savoir-vivre u najmłodszych

"Bon czy ton" autora Grzegorza Kasdepke to pierwsza omówiona lektura w klasie pierwszej. Dzięki niej uczniowie poznali podstawowe zasady savoir- vivre'u. W związku z tym tematem p. Agnieszka Świercz, wychowawczyni klasy, ogłosiła klasowy konkurs na Damę i Dżentelmena miesiąca. W październiku te zaszczytne tytuły otrzymali: Pola Nowak i Filip Kuliński. Gratulacje! Kolejne eliminacje już za miesiąc...

Święto Ziemniaka

Czy wiecie że ziemniak ma swoje święto w kalendarzu? Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy postanowili uczcić ten dzień, przygotowując przepyszną sałatkę ziemniaczaną. Paniętając o zasadach bezpieczeństwa, kroili ziemniaki, ogórki i pietruszkę. Było bardzo zdrowo i przede wszystkim smacznie!

Wizyta św. Mikolaja

Okazało się, że św. Mikolaj istnieje... Śpieszył się, jak zwykle, ale zdążył odwiedzić wszystkich uczniów :).

Krótko o szkole

Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa jest szkołą o profilu dwujęzycznym z językiem angielskim. Powstała w 2006 r. przy Szkole Europejskiej w Łodzi, prowadzącej dwujęzyczne gimnazjum i liceum z maturą międzynarodową. W klasie drugiej uczniowie rozpoczynają naukę drugiego języka obcego - hiszpańskiego, a w klasie piątej - języka niemieckiego lub francuskiego. Dzieci mają możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych oraz wielu praktycznych umi