Klasa 1a

Pojedynki szachowe

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie.  "Pierwszaki" ćwiczą logiczne myślenie, rywalizując co tydzień w pojedynkach szachowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Świercz, w ramach edukacji matematycznej.

Tagi: metody
Klasa 1a
Sukces Poli i Michała

Nadszedł nowy miesiąc, więc w klasie pierwszej to czas wyboru kolejnego Dżentelmena i następnej Damy. W listopadzie kulturalnym zachowaniem wyróżnili się: Pola Nowak (po raz kolejny) i Michał Zimny. Gratulujemy!

Savoir-vivre u najmłodszych

"Bon czy ton" autora Grzegorza Kasdepke to pierwsza omówiona lektura w klasie pierwszej. Dzięki niej uczniowie poznali podstawowe zasady savoir- vivre'u. W związku z tym tematem p. Agnieszka Świercz, wychowawczyni klasy, ogłosiła klasowy konkurs na Damę i Dżentelmena miesiąca. W październiku te zaszczytne tytuły otrzymali: Pola Nowak i Filip Kuliński. Gratulacje! Kolejne eliminacje już za miesiąc...

Święto Ziemniaka

Czy wiecie że ziemniak ma swoje święto w kalendarzu? Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy postanowili uczcić ten dzień, przygotowując przepyszną sałatkę ziemniaczaną. Paniętając o zasadach bezpieczeństwa, kroili ziemniaki, ogórki i pietruszkę. Było bardzo zdrowo i przede wszystkim smacznie!