Szkoła podstawowa

Nasi uczniowie w Konkursie

Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Młodzi przyrodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Wyróżnienia zdobyło sześcioro uczestników z naszej szkoły: Julia Radzińska (kl. 4), Masza Kapłoniak (kl. 6), Stanisław Perz (kl.4), Julia Ślifirska (kl. 6), Olaf Gdakowicz (kl. 3) i Jakub Bilski (kl. 3). Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła podstawowa
Łyżwy hitem...

Wypad na łyżwy z całą grupą uczniów z klasy piątej wraz z p. Weroniką okazał się wspaniałym pomysłem - i koniecznie do powtórzenia!

Uczymy się metodą glottodydaktyczną

Najmłodsi (klasa zero) dzięki metodzie „glotto” robią szybkie postępy w czytaniu – radzą sobie znakomicie!

Bawimy się ortografią

Bardzo lubimy pracować w grupach. Gra w czółko, dobble, praca z klockami logo, ćwiczenia aktywizujące… Nauka ortografii może być całkiem przyjemna.:)

"Mila" z wizytą w szkole

Hania Ślifirska z klasy drugiej przygotowała ciekawe zajęcia o kotkach i przyprowadziła swoją pupilkę do klasy. "Mila" wspierała swoją małą Panią w pełnieniu roli nauczyciela. Dzieci poznały zwyczaje tych przemiłych zwierząt i związane z nimi obowiązki .

Pojedynki szachowe

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie. "Pierwszaki" ćwiczą logiczne myślenie, rywalizując co tydzień w pojedynkach szachowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Świercz, w ramach edukacji matematycznej.

Maja prowadzi lekcję

W ramach projektu „Uczeń- nauczycielem” Maja Kufel, uczennica klasy drugiej, przeprowadziła lekcję o rodzajach oraz właściwościach herbat. Dzieci miały okazję stworzyć własne kompozycje i smakować pysznych naparów.

Nowości w bibliotece

Drodzy uczniowie, św. Mikołaj uważnie przeczytał Wasz list i spełnił czytelnicze życzenia. Już od dziś możecie wypożyczać z naszej biblioteki książki, o które prosiliście. Jest też kilka innych ciekawych nowości. Zapraszamy!

Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz