Szkoła podstawowa

Nasi uczniowie w Konkursie

Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Młodzi przyrodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Wyróżnienia zdobyło sześcioro uczestników z naszej szkoły: Julia Radzińska (kl. 4), Masza Kapłoniak (kl. 6), Stanisław Perz (kl.4), Julia Ślifirska (kl. 6), Olaf Gdakowicz (kl. 3) i Jakub Bilski (kl. 3). Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła podstawowa
Nowości w bibliotece

Drodzy uczniowie, św. Mikołaj uważnie przeczytał Wasz list i spełnił czytelnicze życzenia. Już od dziś możecie wypożyczać z naszej biblioteki książki, o które prosiliście. Jest też kilka innych ciekawych nowości. Zapraszamy!

Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz

Pamiętamy o zwierzętach

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od dyrektora Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, za przeprowadzoną przez klasę drugą (pod opieką p. Weroniki Kisiel) zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni inicjatywy i sprawnie przeprowadzonej akcji, a wszystkim darczyńcom dziękujemy za serce okazane czworonogom w tak trudnym dla nich czasie, jakim jest zima.

Papugarnia hitem

Wyjątkowych wrażeń dostarczyła uczniom klasy szóstej wycieczka do łódzkiej palmiarni, gdzie pani przewodnik wyczerpująco opowiadała o poszczególnych egzotycznych roślinach, pokazywała ich owoce i zachęcała do hodowli niektórych drzew i krzewów w domach. Hitem wycieczki okazała się niezapomniana godzin

Smaczne pierniczki w wykonaniu klasy zero

Nasi najmłodsi samodzielnie zrobili i ozdobili świąteczne pierniczki. Najpierw trzeba było zagnieść i wyrobić ciasto piernikowe! Część upieczonych ciastek została szybko zjedzona :), jednak najładniejsze będą wystawione na sprzedaż na kiermaszu świątecznym.

Sukces Poli i Michała

Nadszedł nowy miesiąc, więc w klasie pierwszej to czas wyboru kolejnego Dżentelmena i następnej Damy. W listopadzie kulturalnym zachowaniem wyróżnili się: Pola Nowak (po raz kolejny) i Michał Zimny. Gratulujemy!

Wizyta św. Mikolaja

Okazało się, że św. Mikolaj istnieje... Śpieszył się, jak zwykle, ale zdążył odwiedzić wszystkich uczniów :).