Szkoła podstawowa

Nasi uczniowie w Konkursie

Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Młodzi przyrodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Wyróżnienia zdobyło sześcioro uczestników z naszej szkoły: Julia Radzińska (kl. 4), Masza Kapłoniak (kl. 6), Stanisław Perz (kl.4), Julia Ślifirska (kl. 6), Olaf Gdakowicz (kl. 3) i Jakub Bilski (kl. 3). Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła podstawowa
Uroczystość ślubowania

W Dzień Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Tego właśnie dnia uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje szkolne. Pięknie się zaprezentowali, m.in. śpiewając hymn szkoły. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem! Emocje towarzyszyły również ich rodzicom, którzy też złożyli ślubowanie. Całość uświetniły występy uczniów klas drugich, którzy wspólnie z p. Magdą Poter wspaniale poprowadzili konferansjerkę i zapewnili, że w naszej szkole nie ma żadnych duchów i nie ma się czego bać! Życzymy naszym pierwszakom pasji w odkrywaniu świata i jego tajemnic, a rod

Klasa 2a uczestniczy w programie Mistrzowie Kodowania

Na zajęciach informatyki uczniowie poznają tajniki programu Scratch, ucząc się podstaw programowania. Dodatkowo na zajęciach plastyki magicznie wyczarowaliśmy jesienną dekorację sali, w której obecnie wszyscy lubią przebywać!

Oj, działo się.... !

Dziś w klasie pierwszej na zajęciach ... "Sensoplastyki ® ", prowadzonych przez p. Julitę (trener 1st.) mieliśmy okazję dotknąć, powąchać oraz posmakować wiele przypraw, ziół, owoców i warzyw. Na naszym stole znalazły się m.in.: goździki, korzeń imbiru i kurkumy, cynamon, oregano, bazylia, melisa, mielona papryka, ziarna kawy, orzechy laskowe i włoskie, gwiazdki anyżu, ziarna grochu, kolendra, mielony pieprz i papryczka chili, pomidory, papryka, cebula, dynia, biała gorczyca czy ziarna ciecierzycy, ufff.... &

Jeżyki w jesiennym lesie

Na jednej z ostatnich lekcji rozmawialiśmy o jeżach i innych zwierzątkach w jesiennym lesie. Oto ilustracje wykonane przez naszych klasowych artystów:

Plan zajęć świetlicowych dla klas 0-3 w roku 2016/17

Świetlica szkolna pracuje codziennie od 14.00 do 17.15. To miejsce niezwykłe... To tutaj mamy czas na relaks, zabawę, zawody, konkursy i inne przyjemności - po dniu ciężkiej pracy... W programie - oprócz regularnych kół zainteresowań - liczne zabawy, zawody, konkursy, do udziału w których gorąco zapraszamy!

Kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty kursu szybkiego czytania i efektywnej nauki (opis zajęć w załączonym pliku poniżej). Klasy 3-6 i gimnazjum: środa, 16.15-18.15 Rozpoczęcie zajęć uzależnione jest od liczby zgłoszonych osób. Oferta dla uczniów Szkoły Europejskiej obejmuje 50 zł zniżki za każde dziecko (normalnie kurs kosztuje 700 zł, a dla dzieci z SE 650 zł). Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym magdalena.jeczmien@gmail.com. W temacie wiadomości prosimy podawać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7.10.2016.

Ślubowanie klasy I

14 października w godz. 10:00-11:00 w auli Szkoły Europejskiej odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie to, z uwagi na niepowtarzalny charakter, na stałe wpisane jest w kalendarz imprez szkolnych. Już dziś w imieniu Pani Dyrektor i całego grona pedagogicznego zapraszamy na tę ważną, pełną emocji uroczystość!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września, a w naszym kraju funkcjonuje już od 13 lat. W tym roku odbędzie się również i w naszej szkole ;) Warto propagować taką formę aktywności, ponieważ rozwija ona wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość, nieszablonowe myślenie, chęć poznawania świata, a także buduje więzi między dorosłymi a dziećmi. 29 września (czwartek) wspólne głośne czytanie odbędzie się w każdej z klas 0-2. Zapraszamy do kontaktu z wychowawcami wszystkich rodziców w celu przyłączenia się do takiej edukacyjnej akcji ;)