Szkoła podstawowa

Nasi uczniowie w Konkursie

Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Młodzi przyrodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Wyróżnienia zdobyło sześcioro uczestników z naszej szkoły: Julia Radzińska (kl. 4), Masza Kapłoniak (kl. 6), Stanisław Perz (kl.4), Julia Ślifirska (kl. 6), Olaf Gdakowicz (kl. 3) i Jakub Bilski (kl. 3). Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła podstawowa
Fascynujące życie mrówek

"Myślę, że każdy powinien przestudiować życie mrówek. A to dlatego, że mają one zdumiewającą czteroczęściową filozofię, której pierwsza część brzmi: mrówki nigdy nie rezygnują." (J. Rohn) - tę radę wzięły sobie do serca dzieci z klasy "0", z fascynacją przyglądając się pracowitym owadom. Ta lekcja z pewnością okaże się owocna.

Informacja w sprawie rekrutacji dla rodzin powracających z zagranicy

Informacja dla rodziców powracających z Wielkiej Brytanii! Program naszej szkoły (realizowany dwujęzycznie – w j. polskim i angielskim) jest dostosowany do przyjęcia uczniów w wieku 6-15 lat, którzy spędzili kilka lat na wyspach brytyjskich, uczęszczając do tamtejszych szkół.

Olaf i Ksawier finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Programowania

Miło nam zakomunikować, że dwóch uczniów naszej szkoły Olaf Gdakowicz z klasy 3-ciej oraz Ksawier Lasota z klasy 5-tej zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursie Programowania "Kodowanie ze Scratchem". Konkurs organizowany był po raz trzeci przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 45 projektów z całej Polski. Pracę Olafa " Kulkomania 2 player" możemy obejrzeć i zagrać w nią klikając na link: https://scratch.mit.edu/projects/1

Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Mamy Mistrza! W dniu 25.04.2017 odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. O tytuł matematycznego Geniusza walczyli uczniowie klas 2 ASP. Oto wyniki: I miejsce – Darya Kopylova II miejsce – Yasemin Karademir, Zygmunt Szulc, Mateusz Filipiak III miejsce – Malwina Tamborek i Adrian Pawlak Serdecznie GRATULUJEMY!

Spotkanie z pisarką

Ostatnio mieliśmy okazję poznać wspaniałą pisarkę, panią Grażynę Bąkiewicz. Odkryliśmy, że przeszłość może być równie pasjonująca co przyszłość. Autorka opowiedziała nam kilka anegdot z własnego życia. I choć literacka kreatywność towarzyszyła jej od najmłodszych lat, pierwszą książkę wydała dopiero w 2002 roku. Jako historyk (30 lat uczyła młodzież właśnie historii) lubi pisać m.in. o dawnych czasach. Dużym sukcesem na rynku księgarskim, a także wśród naszych uczniów cieszy się opowieść „A u nas w domu…” o dzieciach łódzkiego fabrykanta – Karola Scheiblera. Pisarka zdradziła nam w sekrecie

Ogólnopolski konkurs ortofraficzny

27 kwietnia dwudziestu wyróżnionych uczniów z klas 2-6 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Leon". Trzymamy mocno kciuki - liczymy na przyjemne niespodzianki! Całością zajęła się p. Julita Gamoń.

Talent Show

Na początku tygodnia wzięliśmy udział w muzyczno-wokalnych popisach klas 0-3. Każda z klas zaprezentowała piosenki, których nauczyła się w tym roku szkolnym na zajęciach muzyki, a ci uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Moniki rozpoczęli naukę gry na pianinie, zabłysnęli prawdziwym talentem. Wszystkim spodobały się również popisy małych flecistów - usłyszeliśmy krótkie utwory oparte na popularnych motywach muzycznych, zagrane z dużym zaangażowaniem. Były również nagrody...