Szkoła podstawowa

Nasi uczniowie w Konkursie

Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Młodzi przyrodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Wyróżnienia zdobyło sześcioro uczestników z naszej szkoły: Julia Radzińska (kl. 4), Masza Kapłoniak (kl. 6), Stanisław Perz (kl.4), Julia Ślifirska (kl. 6), Olaf Gdakowicz (kl. 3) i Jakub Bilski (kl. 3). Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła podstawowa
Klasa 2a uczestniczy w programie Mistrzowie Kodowania

Na zajęciach informatyki uczniowie poznają tajniki programu Scratch, ucząc się podstaw programowania. Dodatkowo na zajęciach plastyki magicznie wyczarowaliśmy jesienną dekorację sali, w której obecnie wszyscy lubią przebywać!

Oj, działo się.... !

Dziś w klasie pierwszej na zajęciach ... "Sensoplastyki ® ", prowadzonych przez p. Julitę (trener 1st.) mieliśmy okazję dotknąć, powąchać oraz posmakować wiele przypraw, ziół, owoców i warzyw. Na naszym stole znalazły się m.in.: goździki, korzeń imbiru i kurkumy, cynamon, oregano, bazylia, melisa, mielona papryka, ziarna kawy, orzechy laskowe i włoskie, gwiazdki anyżu, ziarna grochu, kolendra, mielony pieprz i papryczka chili, pomidory, papryka, cebula, dynia, biała gorczyca czy ziarna ciecierzycy, ufff.... &

Jeżyki w jesiennym lesie

Na jednej z ostatnich lekcji rozmawialiśmy o jeżach i innych zwierzątkach w jesiennym lesie. Oto ilustracje wykonane przez naszych klasowych artystów:

Plan zajęć świetlicowych dla klas 0-3 w roku 2016/17

Świetlica szkolna pracuje codziennie od 14.00 do 17.15. To miejsce niezwykłe... To tutaj mamy czas na relaks, zabawę, zawody, konkursy i inne przyjemności - po dniu ciężkiej pracy... W programie - oprócz regularnych kół zainteresowań - liczne zabawy, zawody, konkursy, do udziału w których gorąco zapraszamy!

Kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty kursu szybkiego czytania i efektywnej nauki (opis zajęć w załączonym pliku poniżej). Klasy 3-6 i gimnazjum: środa, 16.15-18.15 Rozpoczęcie zajęć uzależnione jest od liczby zgłoszonych osób. Oferta dla uczniów Szkoły Europejskiej obejmuje 50 zł zniżki za każde dziecko (normalnie kurs kosztuje 700 zł, a dla dzieci z SE 650 zł). Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym magdalena.jeczmien@gmail.com. W temacie wiadomości prosimy podawać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7.10.2016.

Ślubowanie klasy I

14 października w godz. 10:00-11:00 w auli Szkoły Europejskiej odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie to, z uwagi na niepowtarzalny charakter, na stałe wpisane jest w kalendarz imprez szkolnych. Już dziś w imieniu Pani Dyrektor i całego grona pedagogicznego zapraszamy na tę ważną, pełną emocji uroczystość!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września, a w naszym kraju funkcjonuje już od 13 lat. W tym roku odbędzie się również i w naszej szkole ;) Warto propagować taką formę aktywności, ponieważ rozwija ona wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość, nieszablonowe myślenie, chęć poznawania świata, a także buduje więzi między dorosłymi a dziećmi. 29 września (czwartek) wspólne głośne czytanie odbędzie się w każdej z klas 0-2. Zapraszamy do kontaktu z wychowawcami wszystkich rodziców w celu przyłączenia się do takiej edukacyjnej akcji ;)

Autorskie spotkanie z Szymonem

Kilka tygodni temu informowaliśmy o książce "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo", którą napisał uczeń V klasy Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej - Szymon Radzimierski. Wszyscy zainteresowani szerzej tą pozycją już w najbliższą niedzielę będą mieli okazję spotkać się z autorem i dowiedzieć się więcej o kulisach podróży odbytych przez Szymona. Spotkanie odbędzie się 25 września o godz. 13:00 w Empiku w łódzkiej Manufakturze. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie na Facebooku . Serdecznie zapraszamy!