Szkoła podstawowa

Nasi uczniowie w Konkursie

Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Młodzi przyrodnicy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Wyróżnienia zdobyło sześcioro uczestników z naszej szkoły: Julia Radzińska (kl. 4), Masza Kapłoniak (kl. 6), Stanisław Perz (kl.4), Julia Ślifirska (kl. 6), Olaf Gdakowicz (kl. 3) i Jakub Bilski (kl. 3). Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła podstawowa
Kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty kursu szybkiego czytania i efektywnej nauki (opis zajęć w załączonym pliku poniżej). Klasy 3-6 i gimnazjum: środa, 16.15-18.15 Rozpoczęcie zajęć uzależnione jest od liczby zgłoszonych osób. Oferta dla uczniów Szkoły Europejskiej obejmuje 50 zł zniżki za każde dziecko (normalnie kurs kosztuje 700 zł, a dla dzieci z SE 650 zł). Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym magdalena.jeczmien@gmail.com. W temacie wiadomości prosimy podawać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7.10.2016.

Ślubowanie klasy I

14 października w godz. 10:00-11:00 w auli Szkoły Europejskiej odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie to, z uwagi na niepowtarzalny charakter, na stałe wpisane jest w kalendarz imprez szkolnych. Już dziś w imieniu Pani Dyrektor i całego grona pedagogicznego zapraszamy na tę ważną, pełną emocji uroczystość!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września, a w naszym kraju funkcjonuje już od 13 lat. W tym roku odbędzie się również i w naszej szkole ;) Warto propagować taką formę aktywności, ponieważ rozwija ona wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość, nieszablonowe myślenie, chęć poznawania świata, a także buduje więzi między dorosłymi a dziećmi. 29 września (czwartek) wspólne głośne czytanie odbędzie się w każdej z klas 0-2. Zapraszamy do kontaktu z wychowawcami wszystkich rodziców w celu przyłączenia się do takiej edukacyjnej akcji ;)

Autorskie spotkanie z Szymonem

Kilka tygodni temu informowaliśmy o książce "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo", którą napisał uczeń V klasy Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej - Szymon Radzimierski. Wszyscy zainteresowani szerzej tą pozycją już w najbliższą niedzielę będą mieli okazję spotkać się z autorem i dowiedzieć się więcej o kulisach podróży odbytych przez Szymona. Spotkanie odbędzie się 25 września o godz. 13:00 w Empiku w łódzkiej Manufakturze. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie na Facebooku . Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia z pedagogiem

W ostatnich dniach uczniowie klas 0-3 ASP rozpoczęli udział w warsztatach prowadzonych przez panią pedagog - Magdalenę Jęczmień. Tematyka zajęć była zróżnicowana. Dzieci z młodszych klas miały możliwość obserwowania siebie i innych podczas odczuwania rozmaitych emocji. Sprzyjały temu zabawy przygotowane przez prowadzącą – uczniowie przechodzili przez specjalny tor, współpracowali przy rozkładaniu kolorowej płachty, odgrywali scenki dramowe oraz opowiadali o swoim nastroju. Zajęcia dla jednej z klas trzecich dotyczyły z kolei konfliktów i sposobów ich rozwiązywania. Uczestnicy warsztatów przytoczyli sytuacje, w których czuli się niekomfortowo, a

Warsztaty dla rodziców

Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas 0-4 ASP na warsztaty szkoleniowe na temat powstawania emocji u dzieci. Zajęcia odbędą się 30 września (piątek) w godz. 16:00 – 17:00 w auli Szkoły Europejskiej. Opis warsztatów: Uczucia zajmują w życiu każdego człowieka wiele miejsca. Łatwo sobie wyobrazić, że gdy dziecko pierwszy raz idzie do przedszkola lub szkoły, uczy się pisać, liczyć, przeżywa pierwsze sukcesy i porażki, wchodzi w rozmaite relacje interpersonalne, odczuwa przy tym wiele emocji o dużym natężeniu. Podczas warsztatów m.in. zagłębimy się w problemy emocjonalne poszczególnych etapów rozwoju dziecka, odszukamy