Nasi uczniowie w Konkursie
Mamy Mistrza! W dniu 25.04.2017 odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. O tytuł matematycznego Geniusza walczyli uczniowie klas 2 ASP. Oto wyniki: I miejsce – Darya Kopylova II miejsce – Yasemin Karademir, Zygmunt Szulc, Mateusz Filipiak III miejsce – Malwina Tamborek i Adrian Pawlak Serdecznie GRATULUJEMY!
(więcej)Ostatnio mieliśmy okazję poznać wspaniałą pisarkę, panią Grażynę Bąkiewicz. Odkryliśmy, że przeszłość może być równie pasjonująca co przyszłość. Autorka opowiedziała nam kilka anegdot z własnego życia. I choć literacka kreatywność towarzyszyła jej od najmłodszych lat, pierwszą książkę wydała dopiero w 2002 roku. Jako historyk (30 lat uczyła młodzież właśnie historii) lubi pisać m.in. o dawnych czasach. Dużym sukcesem na rynku księgarskim, a także wśród naszych uczniów cieszy się opowieść „A u nas w domu…” o dzieciach łódzkiego fabrykanta – Karola Scheiblera. Pisarka zdradziła nam w sekrecie
27 kwietnia dwudziestu wyróżnionych uczniów z klas 2-6 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Leon". Trzymamy mocno kciuki - liczymy na przyjemne niespodzianki! Całością zajęła się p. Julita Gamoń.
Na początku tygodnia wzięliśmy udział w muzyczno-wokalnych popisach klas 0-3. Każda z klas zaprezentowała piosenki, których nauczyła się w tym roku szkolnym na zajęciach muzyki, a ci uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Moniki rozpoczęli naukę gry na pianinie, zabłysnęli prawdziwym talentem. Wszystkim spodobały się również popisy małych flecistów - usłyszeliśmy krótkie utwory oparte na popularnych motywach muzycznych, zagrane z dużym zaangażowaniem. Były również nagrody...
Klasa 2b pilnie ćwiczy mnożenie przed szkolnym konkursem "Mistrz Tabliczki Mnożenia" :)
Nasi najmłodsi czytelnicy znajdą sporo nowości w naszej szkolnej bibliotece: m.in. zabawne wiersze Wandy Chotomskiej „Podróże na piórze”, opowiadania Joanny Papuzińskiej i Adama Bahdaja w wersji polsko-angielskiej czy „ Bajkowy słownik ortograficzny”. Na starszych uczniów czeka cykl opowieści historycznych „Zdarzyło się w Polsce” oraz seria książek poruszających problemy współczesnego świata, np. „Teraz tu jest nasz dom” Barbary Gawryluk. Autorka w mądry i przystępny sposób uczy tolerancji, otwartości i empatii wobec drugiego człowieka.
Jednodniowa wycieczka klas 4 i ASP odbyła się 12.04.2017. Byliśmy w Łęczycy i Tumie oraz skansenie w Kwiatkówku. Mimo złej pogody dobre humory nas nie opuszczały. W Zamku w Łęczycy dzieci brały udział m.in. w lekcji muzealnej i poznały przeróżne wcielenia diabła Boruty oraz legendy z jego życia, wrażenie zrobiła Archikolegiata w Tumie - budowla pochodząca z XII wieku. W Kwiatkówku uczniowie próbowali poruszyć wiatrak, tak aby po zimowej przerwie przywrócić go do pracy.