Łódzka debata gimnazjalistów o demokracji

Szkoła Europejska w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi mają zaszczyt zaprosić na Międzyszkolną Debatę Uczniowską im. Karla Dedeciusa „Nie mówcie mi co mam robić… czyli czy demokracja jest nam potrzebna i po co?” . Młodzi ludzie z uwagą przyglądają się otaczającemu światu – problemom społecznym, bieżącej polityce, dyskusjom wokół poglądów i wartości. 20 maja 2016 roku w Muzeum Miasta Łodzi odbędzie się międzyszkolne spotkanie młodzieży gimnazjalnej, w którym Młodzi zabiorą głos w sprawie Polski, Unii Europejskiej, wolności i demokracji. Patronem debaty będzie niedawno zmarły propagator wartości i ideałów europejskich - Karl Dedecius.

Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne

Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum Szkoły Europejskiej na kolejne interesujące warsztaty psychologiczno - pedagogiczne (prowadzi p. Adam Zalepa). Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 maja (środa) w godz. 16:30 – 18:10 . Temat: Rozpoznawanie problemów rozwojowych i zaburzeń u dzieci i młodzieży. 1. Problemy i zaburzenia rozwojowe w ujęciu psychologicznym. 2. Symptomy trudności w obszarze behawioralnym, emocjonalnym i poznawczym. 3. O co i w jaki sposób zapytać dzieci, żeby zyskać wgląd w ich funkcjonowanie psychiczne? Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach pro

Dzień Flagi

Odpoczynek podczas długiego weekendu majowego nie uśpił czujności uczniów gimnazjum Szkoły Europejskiej, którzy nie zapomnieli o narodowych świętach przypadających na początku tego miesiąca. W środę wszyscy gimnazjaliści zebrali się na auli, by wziąć udział w wyjątkowej lekcji historii. Podczas krótkiej prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy drugiej można było dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat dziejów naszego kraju oraz polskich świąt obchodzonych w maju. Występujący na scenie przypomnieli symbolikę narodowej flagi, omówili, jak przez lata zmieniało się polskie godło, a także wspomnieli o konstytucji z 1791 r. oraz innych

Zapraszamy na warsztaty

Czas na kolejne wspólne warsztaty dla rodziców uczniów klas 0-6 ASP oraz 1-3 gimnazjum prowadzone przez p. Adama Zalepę. Tym razem tematem spotkania będzie budowanie mocnego poczucia wartości dzieci i młodzieży . Warsztaty odbędą się 20 kwietnia (środa) w godz. 16:30 – 18:10 . Program zajęć: 1. Samoakceptacja a zaniżona samoocena (sposoby waloryzacji i autoafirmacji, deprecjonujące formy komunikacji, praca z zasobami). 2. Mocne poczucie własnej wartości a narcystyczny egocentryzm. 3. Samoakceptacja jako warunek dobrych relacji. Informujemy rodziców, że w tym dniu świetlica szkolna będzie czynna do godz. 18:00.

Spotkanie w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2016/17

23 marca (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat szczegółów dotyczących realizacji programu CLIL dwujęzycznego gimnazjum oraz dwujęzycznego liceum z Maturą Międzynarodową International Baccalaureate . Na spotkaniu opowiemy, jak uczniowie są przygotowywani, aby z sukcesem przystąpić do prestiżowej międzynarodowej matury zdawanej w języku angielskim. Tego dnia rodzice kandydatów oraz sami zainteresowani mają dodatkowo możliwość obserwacji wybranych zajęć, w tym lekcji prowadzonych metodą CLIL (przedmioty ogólne realizowane z użyciem języka angielskiego) oraz odbycia rozmowy z uczniami, nauczycielami i dyrek

Światowy Dzień Poezji - spotkanie z poetą Przemysławem Owczarkiem

Nie wszyscy wiedzą, że pierwszego dnia kalendarzowej wiosny obchodzimy również kilka innych okolicznościowych świąt. Jednym z nich jest Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Z tej okazji, 21 marca, uczniowie uczestniczyli w specjalnej lekcji. Po debacie, podczas której gimnazjaliści stoczyli wojnę na argumenty, starając się odpowiedzieć na pytanie, czy poezja jest potrzebna w dzisiejszych czasach, mieliśmy przyjemność wysłuchać autorskich interpretacji utworów w wykonaniu Oliwii, Kostka i Karoliny, nagrodzonych gromkimi oklaskami. Po występach głos zabrał nasz wspaniały gość, łódzki poeta Przemysław Owczarek,

Sukces Oliwii

Oliwia Aziz, uczennica II klasy gimnazjum Szkoły Europejskiej, została laureatką międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów”. W imprezie udział wzięło ponad 60 uczestników z całego regionu. Autorska interpretacja wiersza „Pierwsza fotografia” Wisławy Szymborskiej zaprezentowana przez Oliwię wywarła ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Bałuckiego Ośrodka Kultury. Laureatce składamy serdeczne gratulacje!

Program spotkania z pedagogiem

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas gimnazjalnych SE na interesujące zajęcia psychologiczno - pedagogiczne (prowadzi p. Adam Zalepa). 09.03.2016 (środa), godz. 18:10 - warsztaty dla rodziców uczniów klas 3-6 ASP i 1-3 gimnazjum Temat: Prawidłowości i trudności rozwojowe, czyli o tym, kiedy pomagać, a kiedy "nie przeszkadzać" 1. Kryzysy rozwojowe 2. Dojrzewanie do ról społecznych 3. Skuteczne wsparcie i monitorowanie a doradzanie i narzucanie. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com.

I... już po wakacjach!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 3-7 oraz II i III gimnazjum na uroczyste rozpoczęcie nowego roku w dniu 4 września 2017 r. w auli naszej szkoły. Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji w zdobywaniu ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy!

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM:

Lekcja geografii... w Hiszpanii -publikacja artykułu

Czym różnią się zajęcia geografii i przyrody w Hiszpanii od tych prowadzonych w Polsce? Obserwacje na ten temat zawarła w swoim artykule,