Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne

Kontynuujemy cykl spotkań rodziców uczniów klas gimnazjalnych ze szkolnym pedagogiem p. Adamem Zalepą. Kolejne warsztaty odbędą się 3 lutego (środa) o godz. 18:15. Temat: Dziecko wobec grupy rówieśniczej 1. Zasoby indywidualne i społeczne/grupowe 2. Zagrożenia związane z funkcjonowaniem w grupie 3. „Złe towarzystwo" / „Dobre towarzystwo" Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy!

Christmas Show 2015 pełne było nie tylko utalentowanych uczniów-artystów występujących na scenie, ale również ludzi dobrego serca, którzy postanowili wesprzeć finansowo główny cel imprezy. W trakcie dwóch dni zebraliśmy 9892,98 zł ! Pieniądze pomogą w leczeniu rocznej Weroniki - podopiecznej Fundacji Gajusz. Wszystkim, którzy w tych dniach otworzyli swoje serca i portfele, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Jesteście wielcy!

Zapraszamy rodziców na warsztaty psychologiczne

13 stycznia (środa) o godz. 18:10 odbędą się kolejne warsztaty psychologiczne dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych. Temat: Wspomaganie rozwoju umiejętności interpersonalnych 1. Mentalizacja, czyli umiejętność przyjmowania różnych perspektyw 2. Rozwiązywanie problemów interpersonalnych 3. „Złe towarzystwo" / „Dobre towarzystwo" Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Gimnazjalny Christmas Show

W drugiej odsłonie tegorocznego Christmas Show główne role odegrali uczniowie gimnazjum. Podczas 1,5-godzinnej części artystycznej mieliśmy okazję wysłuchać kolęd i pastorałek w wyjątkowym wykonaniu naszych uczniów. Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło jednak przedstawienie stylizowane na telewizyjne „Trudne sprawy”, w którym zaprezentowano historię narodzin Jezusa przeniesioną na czasy współczesne. W trakcie imprezy zbieraliśmy pieniądze na rzecz Weroniki – podopiecznej Fundacji Gajusz. Za okazane wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy na Christmas Show

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych gimnazjalistów, jak również pozostałych członków ich rodzin, a także absolwentów Szkoły Europejskiej wraz ze znajomymi na tradycyjny koncert charytatywny, na którym swoje talenty zaprezentują uczniowie gimnazjum. Nie zabraknie niespodzianek. Na pewno nie będziecie się nudzić! Zysk z tegorocznego „Christmas Show” zostanie w całości przeznaczony na pomoc Weronice - podopiecznej fundacji Gajusz. Dziewczynka w listopadzie obchodziła pierwsze urodziny. Choć nie jest już niemowlęciem, waży jedynie 3 kg. Choruje też na zespół FAS, cierpi na encefalopatię, nie widzi… Zapraszamy do auli Szkoły Europejs

II Mikołajkowe Zawody Pływackie

Z okazji mikołajek gimnazjaliści z klasy I przystąpili do tradycyjnej rywalizacji na basenie. Oto wyniki: Dziewczyny: 1. Kaja Kleszczewska 2. Katarzyna Sołoducha 3. Ewa Możyszek Chłopcy: 1. Szymon Cholewiński 2. Kacper Ruszkiewicz 3. Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Warsztaty dla rodziców

Kontynuujemy cykl zajęć prowadzonych przez psychologa, p. Adama Zalepę. Najbliższe warsztaty dla rodziców i opiekunów uczniów klas gimnazjalnych odbędą się 16 grudnia (środa) w godzinach 18:10 - 19:40. Temat: Skuteczna komunikacja, stałe granice i budowanie rozwiązań - ćwiczenie i rozwijanie umiejętności wychowawczych. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach tradycyjnie proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Mikołajki w kl. I SE

Uczniowie I klasy SE w ubiegłym tygodniu zorganizowali mikołajki. Z tej okazji każdy przywdział uroczyste wdzianko, a na stołach zamiast książek znalazły się okolicznościowe potrawy. Nie zabrakło też oczywiście św. Mikołaja, który tym razem pojawił się jednak w nieco... młodszej wersji. Aby otrzymać prezent każdy musiał zaśpiewać bożonarodzeniową piosenkę po angielsku. Wyjątku od tej reguły nie było nawet dla pani wychowawczyni ;)

I... już po wakacjach!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 3-7 oraz II i III gimnazjum na uroczyste rozpoczęcie nowego roku w dniu 4 września 2017 r. w auli naszej szkoły. Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji w zdobywaniu ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy!

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM:

Lekcja geografii... w Hiszpanii -publikacja artykułu

Czym różnią się zajęcia geografii i przyrody w Hiszpanii od tych prowadzonych w Polsce? Obserwacje na ten temat zawarła w swoim artykule,