Zwycięska fraszka Kasi

Kasia Sołoducha (uczennica I klasy naszego gimnazjum) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piękno naszego języka w codzienności umyka” zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu fraszki promującej poprawną, literacką polszczyznę. Kasia zajęła I miejsce w kategorii juniorów i jej fraszka: Nie pomoże… Nie pomoże tren i frak, gdy polszczyzny pięknej brak – pojawi się w specjalnej, limitowanej edycji wydawniczej. Kasiu, gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą. Twoja fraszka jest strzałem w dziesiątkę w szerzeniu kultury języka polskiego.

Warsztaty z pedagogiem dla rodziców klas gimnazjalnych

2 grudnia (środa) w godz. 18:15-19:45 odbędą się kolejne warsztaty dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych prowadzone przez szkolnego pedagoga Adama Zalepę. Program zajęć: Temat: Wsparcie rozwojowe dzieci i młodzieży. 1. Osiągnięcia i prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży 2. Trudności rozwojowe 3. Jak skutecznie oddziaływać na rozwój dziecka i nastolatka? Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com . Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Matematyczne bystrzaki

Znamy zwycięzców szkolnego konkursu matematycznego "Eurobystrzak" dla uczniów klas I-III. Na najwyższym stopniu podium znaleźli się ex aequo Julia Biernacka (kl. II) i Michał Sar (kl. III). Drugie miejsce zajął Piotr Wosiak (kl. II), zaś trzecie – Karolina Leszczyńska (kl. II). Podczas poniedziałkowego wręczenia nagród wyróżniony został również Witold Sierocki (kl. I), który został jednym z laureatów październikowego konkursu plastycznego pt. "Biblioteka moich marzeń". Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów!

Wizyta w „Pasażu Róży”

16 listopada pierwszoklasiści odwiedzili „Pasaż Róży” przy ul. Piotrkowskiej 3. Mozaika z pociętych lusterek pokrywających elewacje oficyn zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, które dodatkowo spotęgowała geneza powstania samego projektu. Autorka poprzez swoją pracę chciała bowiem ukazać, jak świat postrzega córka, która ma za sobą długie zmagania z chorobą nowotworową oczu. Na przykładzie projektu autorstwa Joanny Rajkowskiej gimnazjaliści przekonali się, że sztuka nowoczesna wcale nie musi być nudna!

Debata na temat patriotyzmu

W minionym tygodniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum wzięli udział w debacie na temat współczesnego patriotyzmu. Uczestnicy dyskusji zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich prezentowała postawę patriotyzmu odnoszącego się do narodu, z kolei drugą tworzyli przedstawiciele tzw. patriotyzmu nowoczesnego (łączonego z ojczyzną). Podczas debaty dyskutowano m.in. na temat roli religii i kościoła w państwie, polityki Polski wobec Unii Europejskiej i stosunku do rodaków, którzy opuścili nasz kraj. Nie obyło się również bez wymiany poglądów na temat kwestii imigrantów. Dyskusja momentami była burzliwa, a obie strony wykazały

Zajęcia z pedagogiem dla rodziców

Kontynuujemy cykl warsztatów prowadzonych przez pedagoga Adama Zalepę. Najbliższe zajęcia dla rodziców i opiekunów uczniów klas gimnazjalnych odbędą się 18 listopada w godzinach 18:10 - 19:40 . Tematyka warsztatów: Wyznaczanie granic w komunikacji i działaniu wychowawczym. 1. Wyznaczanie granic i skuteczna komunikacja - ćwiczeń ciąg dalszy. 2. Jak to, co się dzieje między rodzicami, wpływa na zachowanie dzieci? 3. Moc naszych zasad i granic wobec wpływu rówieśników. 4. Co robić, żeby wytrzymać presje,szantaż, histerię itp. ze strony dzieci, którym czegoś zabroniliśmy ? Osoby zainteresowane udziałem w warsztat

Sprzątanie cmentarza przy ul. Ogrodowej

24 października uczniowie Szkoły Europejskiej brali udział w akcji sprzątania zabytków Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. Dziewczęta i chłopcy dawali z siebie wszystko, zdobywając uznanie samego prezesa Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, Cezarego Pawlaka. W najbliższych dniach zagości on w naszej szkole z wykładem o twórczości najbardziej znanego i utalentowanego klanu kamieniarskiego w Łodzi, czyli rodzinie Urbanowskich.

Warsztaty psychologiczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „ Działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży” przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź-Górna. Uczestniczymy w zamkniętych warsztatach psychologicznych odbywających się w filii nr 6 przy ul. Bednarskiej. Ostatnio rozmawialiśmy (uczniowie 1. klasy gimnazjum) z psychologiem na zajęciach zatytułowanych „Nie!!! Alkoholowi i narkotykom”. Podczas spotkania poznaliśmy zagrożenia wynikające z różnego rodzaju uzależnień, ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak powinniśmy żyć, by nie popadać w nałogi. Dobre relacje z osobami bliskimi, przebywanie z przyjaciółmi, rozwijanie pasji, uprawianie s

I... już po wakacjach!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 3-7 oraz II i III gimnazjum na uroczyste rozpoczęcie nowego roku w dniu 4 września 2017 r. w auli naszej szkoły. Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji w zdobywaniu ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy!

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM:

Lekcja geografii... w Hiszpanii -publikacja artykułu

Czym różnią się zajęcia geografii i przyrody w Hiszpanii od tych prowadzonych w Polsce? Obserwacje na ten temat zawarła w swoim artykule,