Program spotkania z pedagogiem

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klas gimnazjalnych SE na interesujące zajęcia psychologiczno - pedagogiczne (prowadzi p. Adam Zalepa). 09.03.2016 (środa), godz. 18:10 - warsztaty dla rodziców uczniów klas 3-6 ASP i 1-3 gimnazjum Temat: Prawidłowości i trudności rozwojowe, czyli o tym, kiedy pomagać, a kiedy "nie przeszkadzać" 1. Kryzysy rozwojowe 2. Dojrzewanie do ról społecznych 3. Skuteczne wsparcie i monitorowanie a doradzanie i narzucanie. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com.

Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne

Kontynuujemy cykl spotkań rodziców uczniów klas gimnazjalnych ze szkolnym pedagogiem p. Adamem Zalepą. Kolejne warsztaty odbędą się 3 lutego (środa) o godz. 18:15. Temat: Dziecko wobec grupy rówieśniczej 1. Zasoby indywidualne i społeczne/grupowe 2. Zagrożenia związane z funkcjonowaniem w grupie 3. „Złe towarzystwo" / „Dobre towarzystwo" Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy!

Christmas Show 2015 pełne było nie tylko utalentowanych uczniów-artystów występujących na scenie, ale również ludzi dobrego serca, którzy postanowili wesprzeć finansowo główny cel imprezy. W trakcie dwóch dni zebraliśmy 9892,98 zł ! Pieniądze pomogą w leczeniu rocznej Weroniki - podopiecznej Fundacji Gajusz. Wszystkim, którzy w tych dniach otworzyli swoje serca i portfele, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Jesteście wielcy!

Zapraszamy rodziców na warsztaty psychologiczne

13 stycznia (środa) o godz. 18:10 odbędą się kolejne warsztaty psychologiczne dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych. Temat: Wspomaganie rozwoju umiejętności interpersonalnych 1. Mentalizacja, czyli umiejętność przyjmowania różnych perspektyw 2. Rozwiązywanie problemów interpersonalnych 3. „Złe towarzystwo" / „Dobre towarzystwo" Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Gimnazjalny Christmas Show

W drugiej odsłonie tegorocznego Christmas Show główne role odegrali uczniowie gimnazjum. Podczas 1,5-godzinnej części artystycznej mieliśmy okazję wysłuchać kolęd i pastorałek w wyjątkowym wykonaniu naszych uczniów. Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło jednak przedstawienie stylizowane na telewizyjne „Trudne sprawy”, w którym zaprezentowano historię narodzin Jezusa przeniesioną na czasy współczesne. W trakcie imprezy zbieraliśmy pieniądze na rzecz Weroniki – podopiecznej Fundacji Gajusz. Za okazane wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy na Christmas Show

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych gimnazjalistów, jak również pozostałych członków ich rodzin, a także absolwentów Szkoły Europejskiej wraz ze znajomymi na tradycyjny koncert charytatywny, na którym swoje talenty zaprezentują uczniowie gimnazjum. Nie zabraknie niespodzianek. Na pewno nie będziecie się nudzić! Zysk z tegorocznego „Christmas Show” zostanie w całości przeznaczony na pomoc Weronice - podopiecznej fundacji Gajusz. Dziewczynka w listopadzie obchodziła pierwsze urodziny. Choć nie jest już niemowlęciem, waży jedynie 3 kg. Choruje też na zespół FAS, cierpi na encefalopatię, nie widzi… Zapraszamy do auli Szkoły Europejs

II Mikołajkowe Zawody Pływackie

Z okazji mikołajek gimnazjaliści z klasy I przystąpili do tradycyjnej rywalizacji na basenie. Oto wyniki: Dziewczyny: 1. Kaja Kleszczewska 2. Katarzyna Sołoducha 3. Ewa Możyszek Chłopcy: 1. Szymon Cholewiński 2. Kacper Ruszkiewicz 3. Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Warsztaty dla rodziców

Kontynuujemy cykl zajęć prowadzonych przez psychologa, p. Adama Zalepę. Najbliższe warsztaty dla rodziców i opiekunów uczniów klas gimnazjalnych odbędą się 16 grudnia (środa) w godzinach 18:10 - 19:40. Temat: Skuteczna komunikacja, stałe granice i budowanie rozwiązań - ćwiczenie i rozwijanie umiejętności wychowawczych. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach tradycyjnie proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Końcowe egzaminy

W ostatnim dniu egzaminu gimnazjalnego wszyscy odczuli ulgę.... Teraz już tylko czekamy na wyniki. Humory - jak widać - nie najgorsze... :)

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM:

Lekcja geografii... w Hiszpanii -publikacja artykułu

Czym różnią się zajęcia geografii i przyrody w Hiszpanii od tych prowadzonych w Polsce? Obserwacje na ten temat zawarła w swoim artykule,