Liceum
Arboretum Rogów w maju

Prawdziwą wiosnę w rozkwicie powitaliśmy w Rogowie, zwiedzając między innymi arboretum. Naszymi gośćmi były dzieci z domu dziecka nr 6 w Łodzi. Mieliśmy ogromną przyjemność spędzić wspólnie czas na podziwianiu magnolii, daglezji i karmieniu karasi. Zwieńczeniem była przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko. Licealiści świetnie zajęli się najmłodszymi a nagrodą był przepiękny uśmiech i radość dzieci. Jeszcze raz dziękujemy.

Informator dla maturzystów

Uwaga uczniowie! W bibliotece jest dostępny "Informator dla maturzystów" zawierający listy najlepszych uczelni europejskich oraz informacje o 25 najlepszych uczelniach europejskich , w których zajęcia prowadzone są w języku angielskim. .. Przedstawiono w nim też informacje w j. angielskim o tych uczelniach, zawierające dane o wykładanych przedmiotach, wymaganiach dla studentów międzynarodowych dotyczące składania aplikacji na daną uczelnię, wysokości czesnego, dane teleadresowe oraz mailowe tych uczelni.

The Three Little Pigs w projekcie eTwinning

Niedawno poznaliśmy współczesną wersję "Dziewczynki z zapałkami" Hansa Christiana Andersena napisaną przez naszych uczniów z klasy 1. IB w ramach projektu "Let's read together!" Dziś zapraszamy do przeczytania bajki "Trzy małe świnki" braci Grimm, którą przyjaciele z Hiszpanii w sposób humorystyczny przenieśli w smutne i trudne realia XXI wieku...

The Little Match Girl - e twinning

Informowaliśmy wcześniej o naszej hiszpańsko-polskiej współpracy eTwinning. Dziś jesteśmy dokładnie na półmetku w realizacji projektu pt. "Let's read together". Mamy za sobą kilka udanych działań, którymi chcemy się podzielić... Zmodyfikowaliśmy nieco zadanie "Change the end of fairy tales", ponieważ uznaliśmy je za zbyt proste. Lubimy wyzwania i dlatego podnieśliśmy poprzeczkę. Akcję "Dziewczynki z zapałkami" Christiana Hansa Andersena przenieśliśmy w realia XXI wieku. I tak powstała osadzona w Polsce, a nawet w Łodzi współczesna wersja "The Little Match Girl" . Do lektu

Niełatwa sztuka debatowania: Czy wprowadzenie euro jest korzystne dla gospodarki i obywateli?

W debacie zorganizowanej przez Centrum Informacji o Euro wzięli udział nasi uczniowie. Uczestnicy podzielili się na przeciwników i zwolenników wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej... Wśród pierwszych dominował argument kosztów związanych z przyjęciem euro, a drudzy podkreślali m.in. korzyści wynikające chociażby ze zmniejszenia kosztów transakcyjnych.

Certyfikaty z j. niemieckiego

Szkoła Europejska jako centrum egzaminacyjne TELC zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą uzyskać certyfikat z języka niemieckiego, na egzaminy w czerwcu: Zertifikat Deutsch B1 - 17.06.2013 Zertifikat Deutsch B2 - 19.06.2013

All the best!

Wszystkim naszym sympatykom życzymy radosnych, wyjątkowo udanych Świąt Wielkanocnych oraz prawdziwego relaksu w wiosennej atmosferze wśród przyjaciół i najbliższych!

Informacje dla kandydatów do liceum w roku szkolnym 2017/18

Szkoła otwiera nabór uczniów do pierwszej klasy liceum w roku szkolnym 2017/18. Podania o przyjęcie do szkoły wraz z wypełnionym kwestionariuszem (pobranym ze strony internetowej) należy składać w sekretariacie osobiście lub mailowo na adres: sekretari

To już studenci

Nasi maturzyści powoli aklimatyzują się w nowych miejscach, a studiują również na uczelniach zagranicznych. Czekamy na ich relacje, tymczasem - słowo o wynikach. Czy wiecie, że niemal z wszystkich przedmiotów uzyskali oceny o wiele wyższe, niż ich koledzy na całym świecie? Wszystkie p