Pojedynki szachowe

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie. "Pierwszaki" ćwiczą logiczne myślenie, rywalizując co tydzień w pojedynkach szachowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Świercz, w ramach edukacji matematycznej.

Maja prowadzi lekcję

W ramach projektu „Uczeń- nauczycielem” Maja Kufel, uczennica klasy drugiej, przeprowadziła lekcję o rodzajach oraz właściwościach herbat. Dzieci miały okazję stworzyć własne kompozycje i smakować pysznych naparów.

Nowości w bibliotece

Drodzy uczniowie, św. Mikołaj uważnie przeczytał Wasz list i spełnił czytelnicze życzenia. Już od dziś możecie wypożyczać z naszej biblioteki książki, o które prosiliście. Jest też kilka innych ciekawych nowości. Zapraszamy!

Smaczne pierniczki w wykonaniu klasy zero

Nasi najmłodsi samodzielnie zrobili i ozdobili świąteczne pierniczki. Najpierw trzeba było zagnieść i wyrobić ciasto piernikowe! Część upieczonych ciastek została szybko zjedzona :), jednak najładniejsze będą wystawione na sprzedaż na kiermaszu świątecznym.

Sukces Poli i Michała

Nadszedł nowy miesiąc, więc w klasie pierwszej to czas wyboru kolejnego Dżentelmena i następnej Damy. W listopadzie kulturalnym zachowaniem wyróżnili się: Pola Nowak (po raz kolejny) i Michał Zimny. Gratulujemy!

Savoir-vivre u najmłodszych

"Bon czy ton" autora Grzegorza Kasdepke to pierwsza omówiona lektura w klasie pierwszej. Dzięki niej uczniowie poznali podstawowe zasady savoir- vivre'u. W związku z tym tematem p. Agnieszka Świercz, wychowawczyni klasy, ogłosiła klasowy konkurs na Damę i Dżentelmena miesiąca. W październiku te zaszczytne tytuły otrzymali: Pola Nowak i Filip Kuliński. Gratulacje! Kolejne eliminacje już za miesiąc...

Harmonogram zajęć świetlicowych

Koła zainteresowań mają wielu sympatyków. W pliku poniżej przedstawiamy aktualny plan kół. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Święto Ziemniaka

Czy wiecie że ziemniak ma swoje święto w kalendarzu? Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy postanowili uczcić ten dzień, przygotowując przepyszną sałatkę ziemniaczaną. Paniętając o zasadach bezpieczeństwa, kroili ziemniaki, ogórki i pietruszkę. Było bardzo zdrowo i przede wszystkim smacznie!

Strona: 12345678

Eksperymenty chemiczne

Nasi najmłodsi uczestniczyli w warsztatach chemicznych i bardzo im się podobało!

Krótko o szkole

Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa jest szkołą o profilu dwujęzycznym z językiem angielskim. Powstała w 2006 r. przy Szkole Europejskiej w Łodzi, prowadzącej dwujęzyczne gimnazjum i liceum z maturą międzynarodową. W klasie drugiej uczniowie rozpoczynają naukę drugiego języka obcego - hiszpańskiego, a w klasie piątej - języka niemieckiego lub francuskiego. Dzieci mają możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych oraz wielu praktycznych umi