Harcerze

Zapraszamy do drużyny harcerskiej „Caira” szczepu „Arsenał”!  Nasza drużyna działa w Anglojęzycznej Szkole  Podstawowej i zrzesza uczniów z klas IV - VI.  Zbiórki odbywają się w każdy wtorek od godziny 16.00 do 17.30.  Co robimy:

• na każdej zbiórce odkrywamy tajniki technik harcerskich: terenoznawstwo, pierwsza pomoc, szyfry, przyrodoznawstwo i wiele innych
  • zdobywamy sprawności harcerskie takie jak: Muzyk, Kuchcik, Sportowiec, Higienista i odznaczamy je na mundurze
  • wychodzimy na gry terenowe, podchody, zwiady
  •   wyjeżdżamy na wiosenne biwaki, rajdy i obozy

Jesteśmy młodą, przebojową drużyną, której nie straszne żadne wyzwania. Staramy się pracować nad sobą i stawać się coraz lepszymi harcerzami. Jeśli chcesz dać się zaskoczyć prawdziwie harcerską atmosferą i poznać wspaniałych ludzi – ZAPRASZAMY!  Dołącz do nas – przyjdź na zbiórkę.

„Załóż mundur i przypnij lilijkę, czapkę na bakier włóż. W szeregu stań wśród harcerzy i razem z nami w świat rusz!”

Czuwaj!

Phm. Marta Ignaczak wraz z harcerzami

Wiosna w klasie 0

A w klasie "0" witamy już powoli wiosnę! Przy pomocy Pani Julity, nasz parapet zamienia się w piękny ogród! Pracy było co nie miara, ale było warto...już możemy cieszyć oczy kiełkującymi frezjami. A poza tym... dzieci z Panią Julitą przygotowują teatrzyk Kamishibai.

Młodzi wynalazcy

Utwory Stanisława Lema zainspirowały uczniów klas 3 a i b, którzy zaprezentowali w szkolnej bibliotece swoje wynalazki. Na lekcjach języka polskiego z p.Weronikąćwiczono

Koło gier planszowych

Na świetlicowym kole uczniowie ćwiczą pamięć, koncentrację, spostrzegawczość grając w gry planszowe i karciane, ale także sprawność fizyczną, gimnastykując się przy grze "Twister". Jest to koło otwarte, w którym mogą brać udział nie tylko zapisani uczniowie; zaproszeni są wszyscy, którzy chcą spędzić z nami czas w milej atmosferze współzawodnictwa. Uczniowie mogą również przynieść własne gry, które urozmaicają świetlicowe potyczki.

Klasa piąta eksperymentuje!

"Czy chcielibyście ugryźć Coca-Colę? Nam to się udało... Wystarczy proste doświadczenie i zamiast napoju mamy galaretkę! Spójrzcie sami, czego dokonali uczniowie klasy piatej:

Klasa 2a uczestniczy w programie Mistrzowie Kodowania

Na zajęciach informatyki uczniowie poznają tajniki programu Scratch, ucząc się podstaw programowania. Dodatkowo na zajęciach plastyki magicznie wyczarowaliśmy jesienną dekorację sali, w której obecnie wszyscy lubią przebywać!

Oj, działo się.... !

Dziś w klasie pierwszej na zajęciach ... "Sensoplastyki ® ", prowadzonych przez p. Julitę (trener 1st.) mieliśmy okazję dotknąć, powąchać oraz posmakować wiele przypraw, ziół, owoców i warzyw. Na naszym stole znalazły się m.in.: goździki, korzeń imbiru i kurkumy, cynamon, oregano, bazylia, melisa, mielona papryka, ziarna kawy, orzechy laskowe i włoskie, gwiazdki anyżu, ziarna grochu, kolendra, mielony pieprz i papryczka chili, pomidory, papryka, cebula, dynia, biała gorczyca czy ziarna ciecierzycy, ufff.... &

Jeżyki w jesiennym lesie

Na jednej z ostatnich lekcji rozmawialiśmy o jeżach i innych zwierzątkach w jesiennym lesie. Oto ilustracje wykonane przez naszych klasowych artystów:

Plan zajęć świetlicowych dla klas 0-3 w roku 2016/17

Świetlica szkolna pracuje codziennie od 14.00 do 17.15. To miejsce niezwykłe... To tutaj mamy czas na relaks, zabawę, zawody, konkursy i inne przyjemności - po dniu ciężkiej pracy... W programie - oprócz regularnych kół zainteresowań - liczne zabawy, zawody, konkursy, do udziału w których gorąco zapraszamy!

Strona: 123456