Harcerze

Zapraszamy do drużyny harcerskiej „Caira” szczepu „Arsenał”!  Nasza drużyna działa w Anglojęzycznej Szkole  Podstawowej i zrzesza uczniów z klas IV - VI.  Zbiórki odbywają się w każdy wtorek od godziny 16.00 do 17.30.  Co robimy:

• na każdej zbiórce odkrywamy tajniki technik harcerskich: terenoznawstwo, pierwsza pomoc, szyfry, przyrodoznawstwo i wiele innych
  • zdobywamy sprawności harcerskie takie jak: Muzyk, Kuchcik, Sportowiec, Higienista i odznaczamy je na mundurze
  • wychodzimy na gry terenowe, podchody, zwiady
  •   wyjeżdżamy na wiosenne biwaki, rajdy i obozy

Jesteśmy młodą, przebojową drużyną, której nie straszne żadne wyzwania. Staramy się pracować nad sobą i stawać się coraz lepszymi harcerzami. Jeśli chcesz dać się zaskoczyć prawdziwie harcerską atmosferą i poznać wspaniałych ludzi – ZAPRASZAMY!  Dołącz do nas – przyjdź na zbiórkę.

„Załóż mundur i przypnij lilijkę, czapkę na bakier włóż. W szeregu stań wśród harcerzy i razem z nami w świat rusz!”

Czuwaj!

Phm. Marta Ignaczak wraz z harcerzami

Uczymy się metodą glottodydaktyczną

Najmłodsi (klasa zero) dzięki metodzie „glotto” robią szybkie postępy w czytaniu – radzą sobie znakomicie!

Bawimy się ortografią

Bardzo lubimy pracować w grupach. Gra w czółko, dobble, praca z klockami logo, ćwiczenia aktywizujące… Nauka ortografii może być całkiem przyjemna.:)

"Mila" z wizytą w szkole

Hania Ślifirska z klasy drugiej przygotowała ciekawe zajęcia o kotkach i przyprowadziła swoją pupilkę do klasy. "Mila" wspierała swoją małą Panią w pełnieniu roli nauczyciela. Dzieci poznały zwyczaje tych przemiłych zwierząt i związane z nimi obowiązki .

Pojedynki szachowe

Na grę w szachy nigdy nie jest za wcześnie. "Pierwszaki" ćwiczą logiczne myślenie, rywalizując co tydzień w pojedynkach szachowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Świercz, w ramach edukacji matematycznej.

Maja prowadzi lekcję

W ramach projektu „Uczeń- nauczycielem” Maja Kufel, uczennica klasy drugiej, przeprowadziła lekcję o rodzajach oraz właściwościach herbat. Dzieci miały okazję stworzyć własne kompozycje i smakować pysznych naparów.

Nowości w bibliotece

Drodzy uczniowie, św. Mikołaj uważnie przeczytał Wasz list i spełnił czytelnicze życzenia. Już od dziś możecie wypożyczać z naszej biblioteki książki, o które prosiliście. Jest też kilka innych ciekawych nowości. Zapraszamy!

Strona: 12345678