Harcerze

Zapraszamy do drużyny harcerskiej „Caira” szczepu „Arsenał”!  Nasza drużyna działa w Anglojęzycznej Szkole  Podstawowej i zrzesza uczniów z klas IV - VI.  Zbiórki odbywają się w każdy wtorek od godziny 16.00 do 17.30.  Co robimy:

• na każdej zbiórce odkrywamy tajniki technik harcerskich: terenoznawstwo, pierwsza pomoc, szyfry, przyrodoznawstwo i wiele innych
  • zdobywamy sprawności harcerskie takie jak: Muzyk, Kuchcik, Sportowiec, Higienista i odznaczamy je na mundurze
  • wychodzimy na gry terenowe, podchody, zwiady
  •   wyjeżdżamy na wiosenne biwaki, rajdy i obozy

Jesteśmy młodą, przebojową drużyną, której nie straszne żadne wyzwania. Staramy się pracować nad sobą i stawać się coraz lepszymi harcerzami. Jeśli chcesz dać się zaskoczyć prawdziwie harcerską atmosferą i poznać wspaniałych ludzi – ZAPRASZAMY!  Dołącz do nas – przyjdź na zbiórkę.

„Załóż mundur i przypnij lilijkę, czapkę na bakier włóż. W szeregu stań wśród harcerzy i razem z nami w świat rusz!”

Czuwaj!

Phm. Marta Ignaczak wraz z harcerzami

Konkurs Poetycki - wyniki

Rozdaliśmy nagrody książkowe za najlepsze wiersze zgłoszone do poetyckiego konkursu bibliotecznego. Przypominamy, że zwycięzcami zostali:

W klasie zero nie ma czasu na nudę!

Kolejne zajęcia z kodowania w klasie 0, tym razem za pomocą kolorowych kubeczków. A może są wśród nas przyszli programiści?

Akademia Umysłu w klasie IVB

Na ostatnich zajęciach w ramach profilu „ Akademia umysłu” uczniowie przenieśli się do czasów starożytnego Rzymu i poznali zwyczaje historyczne związane z walkami gladiatorów. Zajęcia zostały przygotowane

Zabawy matematyczne

Umiejętność dodawania i odejmowania uczniowie klasy zero ćwiczą na różne sposoby... tym razem przy pomocy specjalnych kości.

Geometria - to nic trudnego

Klasa „0” pracowicie tworzyła kompozycje z figur geometrycznych na geoplanach.

W poszukiwaniu wiosny

Uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią zwiedzali łódzki Ogród Botaniczny pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny". Oczywiście wiosna została odnaleziona, jak widać na fotografiach:)

Podglądamy owady...

"Podglądanie" owadów żyjących w szkolnym ogrodzie - w ramach koła świetlicowego koła przyrodniczego Świetlik - okazało się świetną zabawą.

Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas pierwszej i drugiej wzięli udział w sprzątaniu pobliskiego parku i placu zabaw.

Strona: 12345678910