Aktualności

Eksperymenty chemiczne

Uczniowie klasy V i VI oraz klas gimnazjalnych zorganizowali w piątek 11 kwietnia  piknik chemiczny dla uczniów z kilku szkół z Łasku i Zduńskiej Woli, w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Przygotowania trwały już od kilku tygodni: pod czujnym okiem nauczycielek p. Kasi Łudzik (chemia) oraz p. Kasi Kowalskiej (przyroda) przeprowadzaliśmy próby eksperymentów na zajęciach profilowych, gromadziliśmy materiały, ustalaliśmy szczegóły wydarzenia…

Pokaz rozpoczęliśmy w samo południe na placu przed szkołą od mocno wybuchowego eksperymentu z Coca Colą i mentosami. Następnie przeszliśmy do auli, gdzie p. prof. Łudzik z pomocą uczniów i gości pokazywała, jak tworzy się sztuczną krew do filmów, jak wykryć, kto jest czarodziejem oraz jak stworzyć pastę do zębów dla słonia… Tłukliśmy róże na scenie oraz tworzyliśmy kolorowe dymy! Nikt się nie nudził, a wielu z naszych gości aktywnie uczestniczyło w  tych doświadczeniach.

Druga część imprezy poświęcona była na warsztaty. Przed aulą oraz w kilku salach rozstawiliśmy stanowiska, gdzie każdy z uczestników mógł podejść i samodzielnie wykonać eksperymenty. Uczniowie z klas V i VI czuwali nad porządkiem i tłumaczyli, jak należy je wykonać.  Wszyscy świetnie się bawili „malując” kolorowe obrazy na mleku, tworząc balonowe szaszłyki, czy obserwując wędrówkę bąbelków w chemicznym jojo. Były złudzenia optyczne, samopompujące się baloniki i niepękające bańki mydlane.. Ale największą frajdę mieli wszyscy bawiąc się cieczą nienewtonowską!

Wielkie podziękowania dla wszystkim uczestników i pomocników, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć!!!   (KK, KŁ)


Aktualności
Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz

(więcej)
Pamiętamy o zwierzętach

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od dyrektora Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, za przeprowadzoną przez klasę drugą (pod opieką p. Weroniki Kisiel) zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni inicjatywy i sprawnie przeprowadzonej akcji, a wszystkim darczyńcom dziękujemy za serce okazane czworonogom w tak trudnym dla nich czasie, jakim jest zima.

(więcej)
Papugarnia hitem

Wyjątkowych wrażeń dostarczyła uczniom klasy szóstej wycieczka do łódzkiej palmiarni, gdzie pani przewodnik wyczerpująco opowiadała o poszczególnych egzotycznych roślinach, pokazywała ich owoce i zachęcała do hodowli niektórych drzew i krzewów w domach. Hitem wycieczki okazała się niezapomniana godzin

(więcej)
Wizyta św. Mikolaja

Okazało się, że św. Mikolaj istnieje... Śpieszył się, jak zwykle, ale zdążył odwiedzić wszystkich uczniów :).

(więcej)
Gimnazjaliści dla maluszków

Uczniowie drugiej klasy gimnazjum zorganizowali andrzejkowe wróżby dla uczniów z klas 0-III.. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza...

(więcej)
Ogólnopolska akcja wymiany pocztówek

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli dziś udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Szkolna wymiana pocztówek". Własnoręcznie napisane i ozdobione kartki z pozdrowieniami z Łodzi wyruszyły w podróż do innych szkół - z całej Polski! Z niecierpliwością czekamy na przybycie pocztówek do nas!

(więcej)
St Andrew's Day

St Andrew's philosophy was simple: share what you have with those less fortunate and be kind to each other...

(więcej)
Thanksgiving Day w szkole

Thanksgiving Day to święto narodowe Stanów Zjednoczonych, które obchodziliśmy w dniu 23 listopada. Uczniowie klasy siódmej, pod opieką Pani Edyty Binder, Adam, Kacper, Angela i Wiktoria pr zygotowali prezentację multimedialną, gazetkę tematyczną i quiz. W tym dniu działała również poczta ‘Thanksgiving Post’, która dostarczyła karty dziękczynne kierowane do kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. W dystrybucji kart z podziękowaniami pomagał Michał, a trzy wyjątkowe, własnoręcznie malowane karty wykonała Julia wspólnie z Hanią.

(więcej)

Newsletter: go

Partnerzy