Warsztaty Europejskie

29 maja wszystkie klasy wzięły udział w Warsztatach Europejskich. Dzień rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem w auli hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości”, a następnie każda klasa dotarła na swoje stacje startowe, gdzie przygotowane już były specjalne zadania.

Graliśmy w memory z flagami europejskimi, malowaliśmy gigantyczne obrazy państw na tkaninie, rozpoznawaliśmy i rekonstruowaliśmy zabytki europejskie, uczyliśmy się kroków poloneza, rozpoznawaliśmy ważne europejskie osobistości oraz układaliśmy olbrzymie puzzle - mapę Europy wraz ze stolicami.
Pracy było co niemiara, a wszystko po to, aby jak najwięcej zapamiętać i zebrać komplet wklejek do Karty Europejskiej. Warsztaty zakończyliśmy dostojnym (i bardzo widowiskowym!) odtańczeniem poloneza przez wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
Efekty naszych wysiłków możecie zobaczyć w galerii. Ciekawe, co będzie za rok? Słyszałam, że Wielka Europejska Gra Terenowa !!! (AK)

Eksperymenty chemiczne

Nasi najmłodsi uczestniczyli w warsztatach chemicznych i bardzo im się podobało!

Szkolne talenty recytatorskie

1. W Światowy Dzień Poezji, 21 marca, odbyła się coroczna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, pod opieką Pani Weroniki Kozery-Huszczo. Uczniowie klasy 4A i B przyg

Pomogliśmy chorym dzieciom

1. Nasza akcja charytatywna na rzecz hospicjum Fundacji Gajusz zakończyła się dużym sukcesem. Dzięki otwartym sercom całej społeczności szkolnej udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, która została uro

Łyżwy hitem...

Wypad na łyżwy z całą grupą uczniów z klasy piątej wraz z p. Weroniką okazał się wspaniałym pomysłem - i koniecznie do powtórzenia!

Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz

Pamiętamy o zwierzętach

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od dyrektora Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, za przeprowadzoną przez klasę drugą (pod opieką p. Weroniki Kisiel) zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni inicjatywy i sprawnie przeprowadzonej akcji, a wszystkim darczyńcom dziękujemy za serce okazane czworonogom w tak trudnym dla nich czasie, jakim jest zima.

Papugarnia hitem

Wyjątkowych wrażeń dostarczyła uczniom klasy szóstej wycieczka do łódzkiej palmiarni, gdzie pani przewodnik wyczerpująco opowiadała o poszczególnych egzotycznych roślinach, pokazywała ich owoce i zachęcała do hodowli niektórych drzew i krzewów w domach. Hitem wycieczki okazała się niezapomniana godzin