V Szkolny Dzień Sportu

Gorąca atmosfera  naszego piątego już, Jesiennego  Szkolnego Dnia Sportu, udzieliła się wszystkim dookoła, pomimo deszczowej aury…

Igrzyska rozpoczęły się w hali sportowej „Tęcza” prezentacją okrzyków drużyn. Następnie drużyny złożone z uczniów klas 0-3 rozpoczęły rywalizację w czterech konkurencjach sportowych oraz w Quizie Wiedzy o Sporcie. Zawodom przyświecała złota reguła gry fair play. Zawodnicy starali się przestrzegać omówionych zasad i zachowywali się jak prawdziwi sportowcy.

Po konkurencjach grupowych, przyszedł czas na konkurencje indywidualne. Chętni  uczniowie zmagali się w takich konkurencjach ,jak „Bieg na czas”, „Głową i ręką”, „Tor przeszkód” oraz „Skok przez skakankę”. Największą popularnością cieszyła się konkurencja z przeszkodami, w której wzięli udział prawie wszyscy uczniowie.  I nadszedł wreszcie czas podsumowania:

W konkurencjach grupowych I miejsce zdobyła grupa „Czwórek”, w skład której wchodzili uczniowie klas 0-3. Po dokładnym sprawdzeniu wyników w poszczególnych konkurencjach indywidualnych, na podium stanęło 15 uczniów, w tym 5 złotych medalistów, którzy otrzymali tytuły mistrzowskie, niektórzy nawet podwójnie. Takie wyróżnienie zdobyli kolejno:

Lidia Broniarczyk - Mistrz Zwinności i Mistrz Koordynacji

Aleksander Ścibor - Mistrz Szybkości

Zofia Grzegorzewska - Mistrz Sprawności

Serdecznie gratulujemy pięknej postawy sportowej mistrzom i wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszych igrzyskach!  To była naprawdę walka „fair play”.

Następny Dzień Sportu już w czerwcu! J

I Festiwal Piosenki Międzynarodowej

W naszej szkole odbyła się inauguracja I Festiwalu Piosenki Międzynarodowej, z inicjatywy nauczycielki jęz. niemieckiego, Pani Agnieszki Świcy. Uczestnicy przedstawili ciekawe interpretacje znanych utworów muzycznych. Mogliśmy usłyszeć piosenki w języku angi

Konkurs recytatorski z udziałem najmłodszych

W klasach 0-3 ASP odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci zaprezentowały własne interpretacje znanych wierszy. Jury przyznało pierwsze miejsce Nataszy Kolasińskiej z klasy 2A, drugie miejsce -

Eksperymenty chemiczne

Nasi najmłodsi uczestniczyli w warsztatach chemicznych i bardzo im się podobało!

Szkolne talenty recytatorskie

1. W Światowy Dzień Poezji, 21 marca, odbyła się coroczna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, pod opieką Pani Weroniki Kozery-Huszczo. Uczniowie klasy 4A i B przyg

Pomogliśmy chorym dzieciom

1. Nasza akcja charytatywna na rzecz hospicjum Fundacji Gajusz zakończyła się dużym sukcesem. Dzięki otwartym sercom całej społeczności szkolnej udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, która została uro

Łyżwy hitem...

Wypad na łyżwy z całą grupą uczniów z klasy piątej wraz z p. Weroniką okazał się wspaniałym pomysłem - i koniecznie do powtórzenia!

Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz