Aktualności

V Szkolny Dzień Sportu

Gorąca atmosfera  naszego piątego już, Jesiennego  Szkolnego Dnia Sportu, udzieliła się wszystkim dookoła, pomimo deszczowej aury…  

Igrzyska rozpoczęły się w hali sportowej „Tęcza” prezentacją okrzyków drużyn. Następnie drużyny złożone z uczniów klas 0-3 rozpoczęły rywalizację w czterech konkurencjach sportowych oraz w Quizie Wiedzy o Sporcie. Zawodom przyświecała złota reguła gry fair play. Zawodnicy starali się przestrzegać omówionych zasad i zachowywali się jak prawdziwi sportowcy.

Po konkurencjach grupowych, przyszedł czas na konkurencje indywidualne. Chętni  uczniowie zmagali się w takich konkurencjach ,jak „Bieg na czas”, „Głową i ręką”, „Tor przeszkód” oraz „Skok przez skakankę”. Największą popularnością cieszyła się konkurencja z przeszkodami, w której wzięli udział prawie wszyscy uczniowie.  I nadszedł wreszcie czas podsumowania:

W konkurencjach grupowych I miejsce zdobyła grupa „Czwórek”, w skład której wchodzili uczniowie klas 0-3. Po dokładnym sprawdzeniu wyników w poszczególnych konkurencjach indywidualnych, na podium stanęło 15 uczniów, w tym 5 złotych medalistów, którzy otrzymali tytuły mistrzowskie, niektórzy nawet podwójnie. Takie wyróżnienie zdobyli kolejno:

Lidia Broniarczyk - Mistrz Zwinności i Mistrz Koordynacji

Aleksander Ścibor - Mistrz Szybkości

Zofia Grzegorzewska - Mistrz Sprawności

 Serdecznie gratulujemy pięknej postawy sportowej mistrzom i wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszych igrzyskach!  To była naprawdę walka „fair play”.

Następny Dzień Sportu już w czerwcu! J

 


Aktualności
Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz

(więcej)
Pamiętamy o zwierzętach

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od dyrektora Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, za przeprowadzoną przez klasę drugą (pod opieką p. Weroniki Kisiel) zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni inicjatywy i sprawnie przeprowadzonej akcji, a wszystkim darczyńcom dziękujemy za serce okazane czworonogom w tak trudnym dla nich czasie, jakim jest zima.

(więcej)
Papugarnia hitem

Wyjątkowych wrażeń dostarczyła uczniom klasy szóstej wycieczka do łódzkiej palmiarni, gdzie pani przewodnik wyczerpująco opowiadała o poszczególnych egzotycznych roślinach, pokazywała ich owoce i zachęcała do hodowli niektórych drzew i krzewów w domach. Hitem wycieczki okazała się niezapomniana godzin

(więcej)
Wizyta św. Mikolaja

Okazało się, że św. Mikolaj istnieje... Śpieszył się, jak zwykle, ale zdążył odwiedzić wszystkich uczniów :).

(więcej)
Gimnazjaliści dla maluszków

Uczniowie drugiej klasy gimnazjum zorganizowali andrzejkowe wróżby dla uczniów z klas 0-III.. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza...

(więcej)
Ogólnopolska akcja wymiany pocztówek

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli dziś udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Szkolna wymiana pocztówek". Własnoręcznie napisane i ozdobione kartki z pozdrowieniami z Łodzi wyruszyły w podróż do innych szkół - z całej Polski! Z niecierpliwością czekamy na przybycie pocztówek do nas!

(więcej)
St Andrew's Day

St Andrew's philosophy was simple: share what you have with those less fortunate and be kind to each other...

(więcej)
Thanksgiving Day w szkole

Thanksgiving Day to święto narodowe Stanów Zjednoczonych, które obchodziliśmy w dniu 23 listopada. Uczniowie klasy siódmej, pod opieką Pani Edyty Binder, Adam, Kacper, Angela i Wiktoria pr zygotowali prezentację multimedialną, gazetkę tematyczną i quiz. W tym dniu działała również poczta ‘Thanksgiving Post’, która dostarczyła karty dziękczynne kierowane do kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. W dystrybucji kart z podziękowaniami pomagał Michał, a trzy wyjątkowe, własnoręcznie malowane karty wykonała Julia wspólnie z Hanią.

(więcej)

Newsletter: go

Partnerzy