V Szkolny Dzień Sportu

Gorąca atmosfera  naszego piątego już, Jesiennego  Szkolnego Dnia Sportu, udzieliła się wszystkim dookoła, pomimo deszczowej aury…

Igrzyska rozpoczęły się w hali sportowej „Tęcza” prezentacją okrzyków drużyn. Następnie drużyny złożone z uczniów klas 0-3 rozpoczęły rywalizację w czterech konkurencjach sportowych oraz w Quizie Wiedzy o Sporcie. Zawodom przyświecała złota reguła gry fair play. Zawodnicy starali się przestrzegać omówionych zasad i zachowywali się jak prawdziwi sportowcy.

Po konkurencjach grupowych, przyszedł czas na konkurencje indywidualne. Chętni  uczniowie zmagali się w takich konkurencjach ,jak „Bieg na czas”, „Głową i ręką”, „Tor przeszkód” oraz „Skok przez skakankę”. Największą popularnością cieszyła się konkurencja z przeszkodami, w której wzięli udział prawie wszyscy uczniowie.  I nadszedł wreszcie czas podsumowania:

W konkurencjach grupowych I miejsce zdobyła grupa „Czwórek”, w skład której wchodzili uczniowie klas 0-3. Po dokładnym sprawdzeniu wyników w poszczególnych konkurencjach indywidualnych, na podium stanęło 15 uczniów, w tym 5 złotych medalistów, którzy otrzymali tytuły mistrzowskie, niektórzy nawet podwójnie. Takie wyróżnienie zdobyli kolejno:

Lidia Broniarczyk - Mistrz Zwinności i Mistrz Koordynacji

Aleksander Ścibor - Mistrz Szybkości

Zofia Grzegorzewska - Mistrz Sprawności

Serdecznie gratulujemy pięknej postawy sportowej mistrzom i wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszych igrzyskach!  To była naprawdę walka „fair play”.

Następny Dzień Sportu już w czerwcu! J

Kalendarium roku szkolnego 2017/18

Harmonogram najważniejszych wydarzeń i uroczystości szkolnych w bieżącycm roku szkolnym (plik do pobrania):

Powitaliśmy nowy rok szkolny

W pierwszy dzień szkoły witaliśmy się wszyscy z ogromną radością... Wakacje, wiadomo, były wspaniałe - jednak stęskniliśmy się za sobą i za atmosferą szkolną - przecież tyle ciekawych rzeczy dzieje się na lekcjach! Początek uroczystości był dla wszystkich niespodzianką, bo panie nauczycielki wcieliły się w role uczniów i było wesoło.... Szczególnie ciepło zostali powitani uczniowie z klasy zero oraz klasy pierwszej, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Bardzo dzielnie nam się wszyscy przedstawili i było widać, że całkiem im się u nas spodobało! Mamy nadzieję na super rok szkolny i życzymy wszystkim ciekawych

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!

Zapraszamy serdecznie uczniów klas 0-2 wraz z rodzicami na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w dniu 4 września o godz. 9.00 w auli naszej szkoły. Uczniowie pozostałych klas powitają uroczyście początek nauki szkolnej o godz. 11.00. Życzymy wszystkim wyjątkowo udanego roku i powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach naukowych!

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

"Lato, lato, lato czeka!" - z piosenka na ustach witali wakacje uczniowie ASP. Powodów do radości było wiele. Miniony rok szkolny obfitował w sukcesy naukowe, sportowe i pozaszkolne, czego wynikiem były liczne nagrody odbierane z rąk pani dyrektor Urszuli Moryc i wychowawców. W znakomity nastrój wprawiły wszystkich zarówno teatralne opowieści o wakacjach oraz wspólne przywołanie lata z uczniami klas 0-2, jak i muzyczno-taneczne popisy uczniów klas 3-6. Do zobaczenia we wrześniu!

Rodzinny Dzień Sportu

Czwartkowe przedpołudnie 8 czerwca upłynęło pod znakiem sportu. Gimnastyczne akrobacje, wyścigi sprawnościowe i zabawne konkurencje rodzinne wprawiły wszystkich w znakomity nastrój, który harmonizował z piękną słoneczną pogodą. Całości dopełniły pyszne, witaminowe przekąski oraz medalowa dekoracja zwycięzców. Do zobaczenia za rok!

Spotkanie z pisarką

Ostatnio mieliśmy okazję poznać wspaniałą pisarkę, panią Grażynę Bąkiewicz. Odkryliśmy, że przeszłość może być równie pasjonująca co przyszłość. Autorka opowiedziała nam kilka anegdot z własnego życia. I choć literacka kreatywność towarzyszyła jej od najmłodszych lat, pierwszą książkę wydała dopiero w 2002 roku. Jako historyk (30 lat uczyła młodzież właśnie historii) lubi pisać m.in. o dawnych czasach. Dużym sukcesem na rynku księgarskim, a także wśród naszych uczniów cieszy się opowieść „A u nas w domu…” o dzieciach łódzkiego fabrykanta – Karola Scheiblera. Pisarka zdradziła nam w sekrecie

Talent Show

Na początku tygodnia wzięliśmy udział w muzyczno-wokalnych popisach klas 0-3. Każda z klas zaprezentowała piosenki, których nauczyła się w tym roku szkolnym na zajęciach muzyki, a ci uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Moniki rozpoczęli naukę gry na pianinie, zabłysnęli prawdziwym talentem. Wszystkim spodobały się również popisy małych flecistów - usłyszeliśmy krótkie utwory oparte na popularnych motywach muzycznych, zagrane z dużym zaangażowaniem. Były również nagrody...

Łęczyca, Tum, Kwiatkówek - jednodniowa wycieczka klas 4 i 5 ASP

Jednodniowa wycieczka klas 4 i ASP odbyła się 12.04.2017. Byliśmy w Łęczycy i Tumie oraz skansenie w Kwiatkówku. Mimo złej pogody dobre humory nas nie opuszczały. W Zamku w Łęczycy dzieci brały udział m.in. w lekcji muzealnej i poznały przeróżne wcielenia diabła Boruty oraz legendy z jego życia, wrażenie zrobiła Archikolegiata w Tumie - budowla pochodząca z XII wieku. W Kwiatkówku uczniowie próbowali poruszyć wiatrak, tak aby po zimowej przerwie przywrócić go do pracy.