Ferie ze Szkołą Europejską

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, 16-20 stycznia 2017, podczas tegorocznych zajęć w świetlicy szkolnej, proponujemy naszym uczniom świetną zabawę oraz aktywnie i twórczo spędzony czas - również na świeżym powietrzu.  Oto ramowy program:

Poniedziałek:

- „Kule kąpielowe” – zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci stworzą niezwykłe prezenty dla siebie lub najbliższych. Do przygotowania kul użyjemy naturalnych składników, a każdy z uczestników będzie mógł zaprojektować własną kompozycję kolorystyczną oraz wykorzystać ulubione składniki;

- zimowy spacer po parku, zabawy na śniegu i dokarmianie ptaków.

Wtorek:

- „Zdrowie na talerzu” – rozmawiamy na temat zdrowego trybu życia oraz korzyści płynących z jedzenia warzyw i owoców;

- „Zdrowe żelki” – warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie wykonamy zdrowe żelki z naturalnych soków owocowych;

-  turniej gier planszowych.

Środa

- „Rosnąca farba” – warsztaty plastyczne z wykorzystaniem rosnącej pod wpływem ciepła farby, którą wcześniej samodzielnie wykonamy z dobrze znanych produktów spożywczych;

- bezpieczeństwo w Internecie – rozmawiamy na temat zasad bezpieczeństwa korzystania z Internetu;

- zajęcia w sali komputerowej – praca w programie weavesilk.

Czwartek

- wyjście do kina Charlie na film: Królowa Śniegu 3: Ogień i Lód – 12 zł!!!  (g. 11:00)

Bohaterowie przebojowej serii filmów animowanych opartych na najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena powracają po raz trzeci! Kai, Gerda, waleczna łasiczka i gadatliwy troll Orm ruszają na kolejne spotkanie z przygodą. Jak zapowiadają twórcy, historia nabierze zupełnie nowego wymiaru. Do grona scenarzystów dołączył Robert Lence, współtwórca nominowanego do Oscara i Złotych Globów „Dawno temu w trawie” studia Pixar, „Rogatego Rancza” oraz nagrodzonej dwoma Oscarami „Pięknej i Bestii" Disneya.

- spacer po parku w poszukiwaniu zimowych dzieł sztuki  tworzonych  przez przyrodę.

- tworzymy inscenizacje do zimowych piosenek;

- zajęcia warsztatowe „Zjawiska fizyczne  wokół nas” (z zaproszonym gościem)

- podsumowanie czasu spędzonego w szkole podczas ferii zimowych.

UWAGA: PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE

Przypominamy, że świetlica szkolna zaprasza na zajęcia w pierwszym tygodniu ferii,  w terminie  16-20.01.2016  w godz. 8:00-16:30

Tagi: wycieczki
Spotkanie z pisarką

Ostatnio mieliśmy okazję poznać wspaniałą pisarkę, panią Grażynę Bąkiewicz. Odkryliśmy, że przeszłość może być równie pasjonująca co przyszłość. Autorka opowiedziała nam kilka anegdot z własnego życia. I choć literacka kreatywność towarzyszyła jej od najmłodszych lat, pierwszą książkę wydała dopiero w 2002 roku. Jako historyk (30 lat uczyła młodzież właśnie historii) lubi pisać m.in. o dawnych czasach. Dużym sukcesem na rynku księgarskim, a także wśród naszych uczniów cieszy się opowieść „A u nas w domu…” o dzieciach łódzkiego fabrykanta – Karola Scheiblera. Pisarka zdradziła nam w sekrecie

Talent Show

Na początku tygodnia wzięliśmy udział w muzyczno-wokalnych popisach klas 0-3. Każda z klas zaprezentowała piosenki, których nauczyła się w tym roku szkolnym na zajęciach muzyki, a ci uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Moniki rozpoczęli naukę gry na pianinie, zabłysnęli prawdziwym talentem. Wszystkim spodobały się również popisy małych flecistów - usłyszeliśmy krótkie utwory oparte na popularnych motywach muzycznych, zagrane z dużym zaangażowaniem. Były również nagrody...

Łęczyca, Tum, Kwiatkówek - jednodniowa wycieczka klas 4 i 5 ASP

Jednodniowa wycieczka klas 4 i ASP odbyła się 12.04.2017. Byliśmy w Łęczycy i Tumie oraz skansenie w Kwiatkówku. Mimo złej pogody dobre humory nas nie opuszczały. W Zamku w Łęczycy dzieci brały udział m.in. w lekcji muzealnej i poznały przeróżne wcielenia diabła Boruty oraz legendy z jego życia, wrażenie zrobiła Archikolegiata w Tumie - budowla pochodząca z XII wieku. W Kwiatkówku uczniowie próbowali poruszyć wiatrak, tak aby po zimowej przerwie przywrócić go do pracy.

Wszystkiego najlepszego!

Życzymy radosnych, wyjątkowo udanych Świąt Wielkanocnych oraz prawdziwego relaksu w wiosennej atmosferze wśród przyjaciół i najbliższy

VII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI rozstrzygnięty!

Co to by za finał! Wysoki, wyrównany poziom uczestników i kilka znakomitych interpretacji! Uczestnicy z klas 0-2 recytowali m. in. wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i choć dla wielu z nich był to pierwszy wys

DZIEŃ OTWARTY dla najmłodszych: 6 KWIETNIA, czwartek

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć otwartych w klasach 0-2 dla rodziców zainteresowanych szkołą. Zapraszamy do udziału w jednej lub kilku lekcjach, rozmów z nauczycielami oraz do obejrzenia szkoły.

Wizyta w bibliotece miejskiej

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni." - chińskie przysłowie. Przekonali się o tym nasi uczniowie z klas 0 i 1 podczas swojej pierwszej

Ogłoszenie wyników konkursów Euromedyk oraz Euromatematuś

Uczestników finalnego etapu konkursu "EUROMEDYK" i "EUROMATEMATUŚ" serdecznie zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, które odbędzie się dnia 21.04.2017 o godz. 15.00, w auli Szkoly Europejskiej w Łodzi.