VII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI rozstrzygnięty!

Co to by za finał!  Wysoki, wyrównany poziom uczestników i kilka znakomitych interpretacji!  Uczestnicy z klas 0-2 recytowali m. in. wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i choć dla wielu z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością, wszyscy spisali się świetnie.

W kategorii najmłodszych zwyciężyli:

I miejsce Yasemin Karademir  z kl. 2b   - za teatralną recytację wiersza „Okulary” J. Tuwima w wersji polsko-angielskiej
 II miejsce Michał Kapcik  z kl. 1a            - za dowcipną interpretację wiersza „Kurczę blade” W. Chotomskiej
III miejsce Natasza Kolasińska  z kl. 1a    - za niezwykle emocjonalną recytację „Psich smutków” J. Brzechwy

Publiczność nagrodziła Kingę Olszewską z klasy 2b za przedstawienie wiersza „ZOO” J. Brzechwy.

W 2. części  konkursu z dużą przyjemnością wysłuchaliśmy uczniów klas 3-6 prezentujących  twórczość Ludwika Jerzego Kerna – autora m. in. wierszy dla dzieci, wierszy pełnych humoru i zabawy słowem.

W tej kategorii zwyciężyli:

I miejsce Sara Azis z kl. 3b                        - za aktorską i śmiałą deklamację wiersza „Dwa jeże”
II miejsce Szymon Radzimierski z kl. 5a  - za brawurowe wykonanie wiersza „Mole”
III miejsce Masza Kapłoniak z kl. 6a        - za recytację wiersza „Psina”

Sara Azis zdobyła uznanie nie tylko jury, ale i publiczności!

Pani Weronika Kozera-Huszczo – organizator i opiekun VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego wraz
z uczestnikami sprawiła, że Światowy Dzień Poezji trwał u nas nie tylko 21 marca – to jest właśnie magia poezji
J. Ogromne podziękowania dla wszystkich!

Łęczyca, Tum, Kwiatkówek - jednodniowa wycieczka klas 4 i 5 ASP

Jednodniowa wycieczka klas 4 i ASP odbyła się 12.04.2017. Byliśmy w Łęczycy i Tumie oraz skansenie w Kwiatkówku. Mimo złej pogody dobre humory nas nie opuszczały. W Zamku w Łęczycy dzieci brały udział m.in. w lekcji muzealnej i poznały przeróżne wcielenia diabła Boruty oraz legendy z jego życia, wrażenie zrobiła Archikolegiata w Tumie - budowla pochodząca z XII wieku. W Kwiatkówku uczniowie próbowali poruszyć wiatrak, tak aby po zimowej przerwie przywrócić go do pracy.

Wszystkiego najlepszego!

Życzymy radosnych, wyjątkowo udanych Świąt Wielkanocnych oraz prawdziwego relaksu w wiosennej atmosferze wśród przyjaciół i najbliższy

DZIEŃ OTWARTY dla najmłodszych: 6 KWIETNIA, czwartek

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć otwartych w klasach 0-2 dla rodziców zainteresowanych szkołą. Zapraszamy do udziału w jednej lub kilku lekcjach, rozmów z nauczycielami oraz do obejrzenia szkoły.

Wizyta w bibliotece miejskiej

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni." - chińskie przysłowie. Przekonali się o tym nasi uczniowie z klas 0 i 1 podczas swojej pierwszej

Ogłoszenie wyników konkursów Euromedyk oraz Euromatematuś

Uczestników finalnego etapu konkursu "EUROMEDYK" i "EUROMATEMATUŚ" serdecznie zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, które odbędzie się dnia 21.04.2017 o godz. 15.00, w auli Szkoly Europejskiej w Łodzi.

Mali projektanci

Wiele ciekawych pomysłów mieli mali projektanci tworząc propozycje ubrań z ….. papieru i gazet! Warsztaty kreatywne to okazja do popisania się wyobraźnią.

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY

W Dniu Otwartych Drzwi - 22 lutego 2017 roku (środa) ,