Ja i moi rodzice

W związku z rozpoczętym w klasie II b projektem  „Ja i moi rodzice”, rodzice odwiedzili naszą klasę ze swoimi prezentacjami. W czasie jakże interesujących zajęć dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego pracy informatyka nie widać? Jakie są plusy i minusy bycia swoim szefem? Jak długo trwa zaprojektowanie domu? Kto w Polsce zaprojektował najwięcej skateparków? Jak to jest trzymać orła bielika w ręku? Co trzeba zrobić, aby zostać leśnikiem? Jak brzmi hasło powitalne myśliwych? Jak wyglądają polowania?
W ciągu kilku dni odwiedziło nas kilkoro rodziców, którzy z pasją opowiadali nam o swojej pracy. Bardzo często słyszeliśmy, że najważniejsze aby nasza praca w przyszłości, stała się naszym hobby.
Dziękujemy bardzo serdecznie p. Marcinowi Ślifirskiemu, który opowiedział nam o pracy informatyka. P. Bartoszowi Perz, który z pasją i zamiłowaniem  charakteryzował nam pracę leśnika. P. Joannie Okrasce, dzięki której mieliśmy możliwość zaznajomić się z profesją architekta. P. Michałowi Kolasińskiemu, który dał nam możliwość bezpośredniego kontaktu ze swoim hobby, jakim są polowania.

I Festiwal Piosenki Międzynarodowej

W naszej szkole odbyła się inauguracja I Festiwalu Piosenki Międzynarodowej, z inicjatywy nauczycielki jęz. niemieckiego, Pani Agnieszki Świcy. Uczestnicy przedstawili ciekawe interpretacje znanych utworów muzycznych. Mogliśmy usłyszeć piosenki w języku angi

Konkurs recytatorski z udziałem najmłodszych

W klasach 0-3 ASP odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci zaprezentowały własne interpretacje znanych wierszy. Jury przyznało pierwsze miejsce Nataszy Kolasińskiej z klasy 2A, drugie miejsce -

Eksperymenty chemiczne

Nasi najmłodsi uczestniczyli w warsztatach chemicznych i bardzo im się podobało!

Szkolne talenty recytatorskie

1. W Światowy Dzień Poezji, 21 marca, odbyła się coroczna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, pod opieką Pani Weroniki Kozery-Huszczo. Uczniowie klasy 4A i B przyg

Pomogliśmy chorym dzieciom

1. Nasza akcja charytatywna na rzecz hospicjum Fundacji Gajusz zakończyła się dużym sukcesem. Dzięki otwartym sercom całej społeczności szkolnej udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, która została uro

Łyżwy hitem...

Wypad na łyżwy z całą grupą uczniów z klasy piątej wraz z p. Weroniką okazał się wspaniałym pomysłem - i koniecznie do powtórzenia!

Warsztaty dla najmłodszych

Najmłodsze klasy uczestniczyły w warsztatach pt. „Odpowiedzialny opiekun zwierząt” w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Dla zerówki zajęcia były częścią realizacji projektu „Bliżej pieska". Podczas tej inicjatywy dzieci dowiedziały się jak nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem. Powstały rysunki o cz