Spotkania w Europejskiej

Grzegorz Kasdepke spotkał się z uczniami Szkoły Europejskiej

Warto było czekać na Grzegorza Kasdepke nawet 2 lata. Od pierwszych chwil pisarz wyzwolił w nas i radość i zainteresowanie. Ale czy mogło być inaczej? Grzegorz Kasdepke to doświadczony autor, doskonale wie, jak zaciekawić słuchacza i czytelnika. O nudzie nie mogło być mowy!

Piątkowe spotkanie było nie tylko okazją do tego, by lepiej poznać pisarza od prywatnej strony, ale również przybliżyć sobie (lub przypomnieć) jego najsłynniejsze książki, poruszaną w nich tematykę i kulisy ich powstawania.

Bakałarz z niego znamienity. Snadnie zabawia dziatwę, te niesforne basałyki. Jeśli zrozumienie tych dwóch zdań sprawia trudność,  to znak, by sięgnąć  po „Fochy fortuny, czyli Kuba i Buba w gąszczu słów” i poznać znaczenie wielu wyrazów, które wychodzą z użycia, czyli archaizmów.

Z kolei do „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” powinien zajrzeć każdy, kto chce uchodzić za człowieka o nienagannym sposobie bycia. Tajemniczy bon ton [wymawiaj: bą tą] przestanie być tajemnicą, a dodatkowo sprawi, że będziemy jeszcze bardziej lubiani. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

”Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” to obowiązkowa lekturą nie tylko dla przyszłych biznesmenów. Z tej książki autor jest szczególnie dumny. Ma nadzieję, że dzięki opowiastkom z ekonomią w tle, zrozumiemy niełatwe pojęcia ekonomiczne i m.in. będziemy w stanie odróżnić parabanki od banków.

Wszystkie książki Grzegorza Kasdepke bawią i uczą. Śmiało można powiedzieć, że rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ten związek frazeologiczny nie ma jeszcze wprawdzie swojej historyjki w „Co to znaczy”, znajdziecie tam jednak wyjaśnienia innych popularnych sformułowań. Po lekturze tej pozycji wszystko stanie się jasne!

Panie Grzegorzu, pięknie dziękujemy za spotkanie, wyczerpujące odpowiedzi na pytania o warsztat literacki, o Kacpra, Kubę i Bubę, autografy i oczywiście czekamy na nowe opowieści mądrej i wesołej treści. Pozdrawiamy świetnych ilustratorów Pana książek.

E.G.

Spotkania w Europejskiej
Spotkanie z Agnieszką Frączek

Z okazji przypadającego niedawno Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci we wtorek w naszej szkole gościliśmy pisarkę Agnieszkę Frączek. Autorka popularnych książek dla najmłodszych została powitana przez uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej z dużym entuzjazmem i wzbudziła niemałe zainteresowanie. Spotkanie nie ograniczyło się jedynie do wysłuchania wystąpienia naszego gościa. Pani Agnieszka szybko znalazła wspólny język z dziećmi zgromadzonymi w auli, które chętnie korzystały z możliwości zadawania pytań. A te były rozmaite – jedni dociekali, ile książek autorka ma już w swoim dorobku (a jest ich około 80!), inni chcieli wiedzieć, jak w

Agnieszka Frączek spotka się z uczniami ASP

Światowy Dzień Poezji (21 marca), Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) – to dni będące wspaniałą okazją do popularyzowania czytania. My również gorąco zachęcamy wszystkich do codziennego sięgania po książkę! Wkrótce Anglojęzyczną Szkołę Podstawową odwiedzi kolejna autorka literatury dziecięcej – Agnieszka Frączek – doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach i homofonach, o frazeologizmach i przysło

Książka z autografem

Przed nami kolejne wspaniałe spotkanie autorskie. Tym razem gościć będziemy długo oczekiwanego Grzegorza Kasdepke – autora, który zawładnął sercami dzieci i dorosłych. Jego książki zdobywają liczne prestiżowe nagrody. Są to wyłącznie bestsellery pełne humoru i wiedzy. Spotkanie odbędzie się 8 maja, w godz. 11.30 – 13.30,

Życie jest sztuką wyboru

Zapraszamy na spotkanie z Anną Onichimowską -autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. My, będziemy rozmawiać przede wszystkim o cyklu: "Hera, moja miłość", "Lot Komety" "Demony na smyczy", który pisarka kieruje do młodych ludzi i ich rodziców. Anna Onichimowska nie unika trudnych tematów, uświadamia, że w życiu nie sprawdzają się proste recepty.

Młodzi w Łodzi - Musi się udać!

Zaniepokojeni migracją młodych ludzi zaprosiliśmy do dyskusji o przyszłości Łodzi Panią Prezydent - Hannę Zdanowską oraz koleżanki i kolegów z innych liceów. Chcieliśmy poznać u źródła plany wyprowadzenia Łodzi z trudnej sytuacji. Okazało się, że nasze marzenia są zbieżne. To oczywiste, że wszyscy dość mamy brudnych, zaniedbanych ulic i domów, że marzymy o czystej i bogatej Łodzi. Jednak celem naszego spotkania nie było powtarzanie truizmów, lecz zdobycie informacji o zamierzeniach, których realizacja mogłaby nas tutaj zatrzymać. Ucieszyło nas, że władze miasta są świadome wszechobecnej łódzkiej biedy, a remedium dostrzegają m.

Uczyńmy świat lepszym!

Spotkanie z Janiną Ochojską – prezesem Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska odebrała 20 października 2011 r. w Brukseli międzynarodową nagrodę Humanitarian Hero of the Year. Następnego dnia, prosto z lotniska przyjechała do nas. Mimo dużego opóźnienia przylotu spowodowanego awaryjnym lądowaniem w Berlinie, mimo zmęczenia nie chciała nas zawieść i pojawiła się na debacie z cyklu “Spotkania w Europejskiej”. Bardzo, bardzo pięknie dziękujemy! www.pah.org.pl W czasie wykładu i dyskusji z ust samej założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej usłyszeliśmy o rodzajach pomocy niesionej ludziom najbardziej j