Spotkanie w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2016/17

23 marca (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat szczegółów dotyczących realizacji programu CLIL dwujęzycznego gimnazjum oraz dwujęzycznego liceum z Maturą Międzynarodową International Baccalaureate.  Na spotkaniu opowiemy,  jak uczniowie są przygotowywani, aby z sukcesem przystąpić do prestiżowej międzynarodowej matury zdawanej w języku angielskim.

Tego dnia rodzice kandydatów oraz sami zainteresowani mają dodatkowo możliwość obserwacji wybranych zajęć, w tym lekcji prowadzonych metodą CLIL (przedmioty ogólne realizowane z użyciem języka angielskiego) oraz odbycia rozmowy z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkoły.

Dzień Otwarty w gimnazjum:
Godz. 8:30 – 9:15 – język niemiecki w klasie I, s. 21
Godz. 9:25 – 10:10 - fizyka w klasie III, s. 19
Godz. 10:20 – 11:05 - biologia w klasie I, s. 17
Godz. 11:20 – 12:05 - geografia w klasie II, s. 16
Godz. 12:30 – 13:15 – język angielski w klasie I, s. 17

Osoby planujące udział w spotkaniu prosimy o wcześniejszą zapowiedź swojego przybycia drogą telefoniczną (42 682 12 10) lub mailową (sekretariat@szkolaeuropejska.pl).

***
Dla osób, które nie mogły pojawić się na Dniu Otwartym, zamieszczamy krótki materiał filmowy zawierający fragmenty lekcji geografii prowadzonej dwujęzycznie w klasie II gimnazjum:

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM: godz. 8.30-9.15 historia – klasa I: Początki Cesarstwa Rzymskiego

Informacja w sprawie naboru na rok 2017/18

Szanowni Państwo, W związku z zapowiadaną reformą oświaty, informujemy o możliwości przyjęcia kandydatów do klas będących odpowiednikami obecnej klasy szóstej oraz pierwszej i drugiej gimnazjum. Każdego roku prowadzimy nabór uczniów na wszystkich poziomach

O programie i jego założeniach (dla kandydatów na 2016/17 r.)

W pliku poniżej (do pobrania) zamieszczone są informacje o założeniach programowych szkoły dla kandydatów na rok 2016/17.

Ważne informacje

Termin egzaminów wstępnych do gimnazjum: kwiecień - maj 2016 r. Na egzamin należy zapisać się w sekretariacie. Istnieje możliwość indywidualnego umówienia terminu zdawania egzaminu wstępnego. Kandydaci proszeni są o złożenie podania o przyjęcie do szkoły i wypełnienie kwestionariusza (do pobrania ze strony internetowej lub w sekretariacie).