Zwiedziliśmy Parlament Europejski

W kwietniu klasa druga miała wspaniałą okazję zwiedzić Brukselę oraz Parlament Europejski. Dzięki uprzejmości pani poseł Joanny Skrzydlewskiej, która zaopiekowała się nami na miejscu, mogliśmy usłyszeć o pracy parlamentu, poznać miejsca pracy polskich parlamentarzystów w sercu Europy i zobaczyć wiele bardzo ciekawych miejsc. Oto fotorelacja z wycieczki, a wkrótce więcej szczegółów....

Piknik chemiczny: to był show!

W piątek 11 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć uczniów z kilku szkół z Łasku i Zduńskiej Woli na pikniku chemicznym, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły (klasy I i II gimnazjum oraz V i VI ASP) w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki , organizowanym co roku przez Politechnikę Łódzką. Przygotowania trwały już od kilku tygodni: pod czujnym okiem nauczycielek p. Kasi Łudzik (chemia) oraz p. Kasi Kowals

Pizza po hiszpańsku

Parę dni temu Emma Hasiak i Michał Sar (uczniowie kl. I) przygotowali na lekcję hiszpańskiego kartonowe(!) ciasto na pizzę oraz składniki, takie jak: sałata, salami, boczek, oliwki, ser i kukurydza, wykonane z … flizeliny. Wszystko wyglądało niezwykle smacznie i dekoracyjnie.

Spotkanie z pisarką ANNĄ ONICHIMOWSKĄ

Pani Anno – pięknie dziękujemy za interesującą lekcję o literaturze i życiu. Anna Onichimowska wierzy w prewencyjną moc literatury, apeluje o tolerancję, zwraca uwagę na różnego typu zagrożenia współczesnego społeczeństwa (uzależnienia, manipulację drugim człowiekiem, poczucie samotności, obcości, inności). Ceni prozę Alice Munro, Doris Lessing czy Neil’a Gaimana, z polskich prozaików – Olgi Tokarczuk, Joanny Bator. Na bezludną wyspę zabrałaby

„Sztuka nas szuka”

Jak co roku, wiosną, zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych, przygotowanych przez uczniów na zajęciach modułu artystycznego. Wystawa znajduje się w holu na I piętrze i można tam znaleźć naprawdę udane dzieła! Na szczególne wyróżnienie zasługują prace Emmy Hasiak i Heleny Szewczyk. Zapraszamy do podziwiania!

Bartosz Jodziewicz laureatem

Mamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Zaszczytny tytuł laureata zdobył Bartek Jodziewicz - uczeń klasy III, który we wszystkich trzech etapach konkursu uzyskał wynik 90 %. Równie prestiżowy tytuł - finalisty - został przyznany Mikołajowi Bzdurskiemu, uczniowi klasy II. Obaj zostali tym samym zwolnieni ze zdawania języka obcego na egzaminie gimnazjalnym (Mikołaj w przyszłym roku), mając już zagwarantowaną najwyższą ilość punktów w części językowej. Serdeczne gratulacje dla naszych mistrzów oraz ich nauczycielki, p. prof. Doroty Słomianej!

Życie jest sztuką wyboru

Zapraszamy na spotkanie z Anną Onichimowską -autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. My, będziemy rozmawiać przede wszystkim o cyklu: "Hera, moja miłość", "Lot Komety" "Demony na smyczy", który pisarka kieruje do młodych ludzi i ich rodziców. Anna Onichimowska nie unika trudnych tematów, uświadamia, że w życiu nie sprawdzają się proste recepty.

Π Day w Szkole Europejskiej

Ściany korytarzy szkoły od kilku dni pokrywane były rzędami cyfr…. Nie, to nie oznaki stresu przed czekającymi nas egzaminami. To znak, że zbliżał się 14 marca (wnotacji amerykańskiej 3.14) ‑ dzień liczby π. Zapamiętać kilkadziesiąt cyfr rozwinięcia dziesiętnego ludolfiny – niemożliwe? Nie dla zdobywców tytułu Mistrza Liczby Pi – Justyny Sykuły i Michała Sara , którzy od pamiętnego dnia z dumą noszą trofea, czyli koszulki z symbolem Pi. Uczniowie Gimnazjum świetnie poradzili sobie również z niełatwym testem oliczbie Archimedesa. Jej znawczynią okazała się Julia Pawełczyk.

Końcowe egzaminy

W ostatnim dniu egzaminu gimnazjalnego wszyscy odczuli ulgę.... Teraz już tylko czekamy na wyniki. Humory - jak widać - nie najgorsze... :)

Spotkanie z pisarką Panią Joanną Fabicką

Zaprosiliśmy do szkoły Joannę Fabicką – autorkę ciekawych książek dla młodzieży i całkiem dorosłych czytelników. Pani Joanna okazała się być świetną gawędziarką, a przede wszystkim niezwykle serdecznym, wrażliwym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru. W cyklu powieściowym o Rudolfie Gąbczaku i jego zwariowanej rodzinie udowadnia, że humor (czasami absurdalny) pozwala dystansować się od w