Zapraszamy rodziców na warsztaty psychologiczne

13 stycznia (środa) o godz. 18:10 odbędą się kolejne warsztaty psychologiczne dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych. Temat: Wspomaganie rozwoju umiejętności interpersonalnych 1. Mentalizacja, czyli umiejętność przyjmowania różnych perspektyw 2. Rozwiązywanie problemów interpersonalnych 3. „Złe towarzystwo" / „Dobre towarzystwo" Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Gimnazjalny Christmas Show

W drugiej odsłonie tegorocznego Christmas Show główne role odegrali uczniowie gimnazjum. Podczas 1,5-godzinnej części artystycznej mieliśmy okazję wysłuchać kolęd i pastorałek w wyjątkowym wykonaniu naszych uczniów. Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło jednak przedstawienie stylizowane na telewizyjne „Trudne sprawy”, w którym zaprezentowano historię narodzin Jezusa przeniesioną na czasy współczesne. W trakcie imprezy zbieraliśmy pieniądze na rzecz Weroniki – podopiecznej Fundacji Gajusz. Za okazane wsparcie wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy na Christmas Show

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych gimnazjalistów, jak również pozostałych członków ich rodzin, a także absolwentów Szkoły Europejskiej wraz ze znajomymi na tradycyjny koncert charytatywny, na którym swoje talenty zaprezentują uczniowie gimnazjum. Nie zabraknie niespodzianek. Na pewno nie będziecie się nudzić! Zysk z tegorocznego „Christmas Show” zostanie w całości przeznaczony na pomoc Weronice - podopiecznej fundacji Gajusz. Dziewczynka w listopadzie obchodziła pierwsze urodziny. Choć nie jest już niemowlęciem, waży jedynie 3 kg. Choruje też na zespół FAS, cierpi na encefalopatię, nie widzi… Zapraszamy do auli Szkoły Europejs

Warsztaty dla rodziców

Kontynuujemy cykl zajęć prowadzonych przez psychologa, p. Adama Zalepę. Najbliższe warsztaty dla rodziców i opiekunów uczniów klas gimnazjalnych odbędą się 16 grudnia (środa) w godzinach 18:10 - 19:40. Temat: Skuteczna komunikacja, stałe granice i budowanie rozwiązań - ćwiczenie i rozwijanie umiejętności wychowawczych. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach tradycyjnie proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Mikołajki w kl. I SE

Uczniowie I klasy SE w ubiegłym tygodniu zorganizowali mikołajki. Z tej okazji każdy przywdział uroczyste wdzianko, a na stołach zamiast książek znalazły się okolicznościowe potrawy. Nie zabrakło też oczywiście św. Mikołaja, który tym razem pojawił się jednak w nieco... młodszej wersji. Aby otrzymać prezent każdy musiał zaśpiewać bożonarodzeniową piosenkę po angielsku. Wyjątku od tej reguły nie było nawet dla pani wychowawczyni ;)

Warsztaty z pedagogiem dla rodziców klas gimnazjalnych

2 grudnia (środa) w godz. 18:15-19:45 odbędą się kolejne warsztaty dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych prowadzone przez szkolnego pedagoga Adama Zalepę. Program zajęć: Temat: Wsparcie rozwojowe dzieci i młodzieży. 1. Osiągnięcia i prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży 2. Trudności rozwojowe 3. Jak skutecznie oddziaływać na rozwój dziecka i nastolatka? Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy adam.m.zalepa@gmail.com . Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Wizyta w „Pasażu Róży”

16 listopada pierwszoklasiści odwiedzili „Pasaż Róży” przy ul. Piotrkowskiej 3. Mozaika z pociętych lusterek pokrywających elewacje oficyn zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, które dodatkowo spotęgowała geneza powstania samego projektu. Autorka poprzez swoją pracę chciała bowiem ukazać, jak świat postrzega córka, która ma za sobą długie zmagania z chorobą nowotworową oczu. Na przykładzie projektu autorstwa Joanny Rajkowskiej gimnazjaliści przekonali się, że sztuka nowoczesna wcale nie musi być nudna!

Debata na temat patriotyzmu

W minionym tygodniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum wzięli udział w debacie na temat współczesnego patriotyzmu. Uczestnicy dyskusji zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich prezentowała postawę patriotyzmu odnoszącego się do narodu, z kolei drugą tworzyli przedstawiciele tzw. patriotyzmu nowoczesnego (łączonego z ojczyzną). Podczas debaty dyskutowano m.in. na temat roli religii i kościoła w państwie, polityki Polski wobec Unii Europejskiej i stosunku do rodaków, którzy opuścili nasz kraj. Nie obyło się również bez wymiany poglądów na temat kwestii imigrantów. Dyskusja momentami była burzliwa, a obie strony wykazały

I... już po wakacjach!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 3-7 oraz II i III gimnazjum na uroczyste rozpoczęcie nowego roku w dniu 4 września 2017 r. w auli naszej szkoły. Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji w zdobywaniu ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy!

Spotkanie z pisarką Panią Joanną Fabicką

Zaprosiliśmy do szkoły Joannę Fabicką – autorkę ciekawych książek dla młodzieży i całkiem dorosłych czytelników. Pani Joanna okazała się być świetną gawędziarką, a przede wszystkim niezwykle serdecznym, wrażliwym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru. W cyklu powieściowym o Rudolfie Gąbczaku i jego zwariowanej rodzinie udowadnia, że humor (czasami absurdalny) pozwala dystansować się od w

Uczestniczyliśmy w ważnym wydarzeniu

Wizyta w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w ramach projektu edukacyjnego „Raport 2016: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Wprowadzający wykład o Janie Karskim pozwolił nam lepiej zrozumieć film „Karski & The Lords of Humanity”. Ten wstrząsający dokument z jednej strony mówi o wielkim sercu i odwadze Jana Karskiego usiłującego zatrzymać zbrodnic