Aktualności

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych — International School Library Month

W październiku mamy swoje święto Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w tym roku obchodzimy  pod hasłem Biblioteki szkolne: bramy do życia. W tej zwięźle sformułowanej myśli ujęte zostało ogromne znaczenie biblioteki w życiu szkoły. To tutaj zgłębiamy wiedzę, rozwiewamy wątpliwości, zdobywamy informacje na bardzo różne tematy, oglądamy filmy, gramy w szachy, scrabble, nie wspominając już o komputerach. To tutaj czytamy książki i czasopisma, dyskutujemy o życiu, wymieniamy poglądy i przede wszystkim rozwijamy własną wyobraźnię.
Na co dzień nie wypada nam się chwalić, robimy to tylko od święta.

W październiku planujemy:
- wizyty w  zaprzyjaźnionych bibliotekach
- codzienne „głośne czytanie” dla najmłodszych
-  projekcję filmu „Sekret Eleonory, w którym czytanie okazuje się niezwykle cenną
   umiejętnością
- pasowanie na czytelników uczniów 1. klasy 
- konkurs na najciekawszą zakładkę do książki
- prezentację naszego księgozbioru na wystawie W krainie wyobraźni
- konkurs na hasło promujące czytanie
- gazetkę ścienną Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
-  projekcję slajdów największych i najpiękniejszych bibliotek na świecie
- spotkanie z Agnieszką Rózgą – uczennicą 2. klasy gimnazjum, „zaczytaną blogerką”
  marzącą o założeniu w szkole Klubu Zaczytanych.

O czasie i miejscu poszczególnych wydarzeń będziemy informować na infomitingach oraz na bibliotecznej tablicy ogłoszeń.
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

EG


Aktualności
Uroczystość z okazji Święta Konstytucji

W uroczystości wszystkie klasy wzięły udział w prze glądzie pieśni patriotycznych. Imprezę prowadziły Oliwia Bąk i Katarzyna Sołoducha z klasy 3A.

(więcej)
Końcowe egzaminy

W ostatnim dniu egzaminu gimnazjalnego wszyscy odczuli ulgę.... Teraz już tylko czekamy na wyniki. Humory - jak widać - nie najgorsze... :)

(więcej)
Umiemy debatować...

W debacie oksfordzkiej zatytułowanej: „ Czy ochrona przyrody powinna być wzmocniona? ” uczniowie wzięli udział 13 grudnia. Przeciw

(więcej)
Mikołaj spotkał się z uczniami gimnazjum...

Szok i niedowierzanie: wszyscy naocznie sprawdzili, że św Mikołaj to wcale nie bujda....

(więcej)
I... już po wakacjach!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 3-7 oraz II i III gimnazjum na uroczyste rozpoczęcie nowego roku w dniu 4 września 2017 r. w auli naszej szkoły. Życzymy sukcesów i wiele satysfakcji w zdobywaniu ciekawych informacji z różnych dziedzin wiedzy!

(więcej)
Żegnamy rok szkolny

Kolejny rok nauki za nami. Dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla uczniów klas III - ostatnie w murach naszej szkoły. Najlepsi gimnazjaliści odebrali nagrody z rak pani dyrektor Urszuli Moryc i wychowawców. Gratulowano także rodzicom. Uczniowie po raz kolejny oczarowali nas swoim perfekcyjnym angielskim podczas spektaklu opartego na motywach opowieści o Harrym Potterze. Były też chwile wspomnień, wzruszające podziękowania i życzenia oraz upominki od młodszych kolegów. Aż łezka zakręciła się w oku... Jesteśmy przekonani, że po takim pożegnaniu nasi absolwenci o nas nie zapomną i będą nas odwiedzać. A zatem - do zobaczenia!

(więcej)
Piknik Naukowy

"Naj­piękniej­szą rzeczą, ja­kiej możemy doświad­czyć, jest ocza­rowa­nie ta­jem­nicą. Jest to uczu­cie, które stoi u ko­leb­ki praw­dzi­wej sztu­ki i praw­dzi­wej nauki. Ten, kto go nie zna i nie pot­ra­fi się dzi­wić, nie pot­ra­fi doz­na­wać zachwy­tu, jest mar­twy, niczym zdmuchnięta świeczka." (Albert Einstein) - 10 maja nasi gimnazjaliści odkrywali przed uczniami zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej tajniki fizyki i chemii. Na twarzach gości widać było zdumienie, zachwyt i ogromne zainteresowanie. Kto wie, może jest wśród nich przyszły odkrywca?

(więcej)
Spotkanie z pisarką Panią Joanną Fabicką

Zaprosiliśmy do szkoły Joannę Fabicką – autorkę ciekawych książek dla młodzieży i całkiem dorosłych czytelników. Pani Joanna okazała się być świetną gawędziarką, a przede wszystkim niezwykle serdecznym, wrażliwym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru. W cyklu powieściowym o Rudolfie Gąbczaku i jego zwariowanej rodzinie udowadnia, że humor (czasami absurdalny) pozwala dystansować się od wielu trudnych sytuacji, w których bywamy - niezależnie od wieku. Zainteresowanie czytelników sprawiło, że autorka stworzyła niemalże sagę Gąbczaków (5 tomów). Porusza w niej istotne probl

(więcej)

Newsletter: go

Partnerzy