Wystawa prac Karoliny

Sztuka nas szuka…… i znajduje.  Zapraszamy na wystawę prac Karoliny Leszczyńskiej – uczennicy  3. klasy gimnazjum.
Karolinę często można spotkać na szkolnym korytarzu pochyloną nad kartką papieru. Rysuje i maluje od lat. Jest samoukiem, a swój artystyczny warsztat doskonali, tworząc kolejne prace, ostatnio nawet codziennie. W ręku Karoliny jest nie tylko ołówek czy kredka, ale i mazak, promarker, cienkopis i oczywiście pędzel. Korzysta z dobrych rad o technikach plastycznych zawartych w książkach, na  Facebooku czy YouTube. Najbardziej lubi portretować, wspaniale potrafi oddać stan emocjonalny osoby, którą maluje. Bawi się również rysunkiem komiksowym, głównie japońską mangą i chibi.

Życzymy Karolinie trwania w tej wspaniałej pasji, a pozostałych uczniów zachęcamy do pokazania swoich artystycznych prac.

Dziękujemy za udział w aukcji!

Wszystkim gimnazjalistom, ich Rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przygotowanie gadżetów świątecznych oraz udział w aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Gajusz. Gratulujemy również przygotowania wspaniałego spektaklu wigilijnego - nastrój świąteczny i mnóstwo wypowiedzianych ciepłych słów pozostaną na długo w naszej pamięci.

Happy New Year 2017!

Kochani, przyjmijcie życzenia: niech Nowy Rok 2017 dostarczy wszystkim satysfakcji i poczucia spełnienia; niech będzie inspiracją do podejmowania nowych wyzwań i poszukiwań. Niech przyniesie radość działania, poczucie sensu i harmonii w c

Halloween - bal z dreszczykiem...

Zabawa podszyta emocjami nie z tego świata... takiego balu jeszcze nie było! Wszyscy dopisali: o oznaczonej godzinie zjawili się parami zaproszeni anglojęzyczni goście z zaświatów - twarze cokolwiek znajome, jednak prawdziwe dzieła sztuki wymalowane na twarzach budziły grozę i niekłamany przestrach ... i chyba o to im chodziło! Na szczęście okazało się, że zjawy, duchy, zombi i inne tajemnicze postaci nie były dysponowane tego dnia i nie zrobiły nikomu najmniejszej krzywdy. Co więcej, objawiły wyjątkowo przyjazne usposobienie, konwersowały po angielsku i bardzo wesoło spędziły czas, bawiąc się i tańcząc! Podziękowania i

Uczestniczyliśmy w ważnym wydarzeniu

Wizyta w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w ramach projektu edukacyjnego „Raport 2016: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Wprowadzający wykład o Janie Karskim pozwolił nam lepiej zrozumieć film „Karski & The Lords of Humanity”. Ten wstrząsający dokument z jednej strony mówi o wielkim sercu i odwadze Jana Karskiego usiłującego zatrzymać zbrodniczą machinę, a z drugiej stronyo jego bezsilności wobec tytułowych władców ludzkości, którzy nie potrafili przerwać Holocaustu. Razem z

Pasowanie klasy I, czyli z wizytą w Krainie Czarów

Ostatniego dnia września zajęcia dla gimnazjalistów z klasy I przybrały niecodzienny charakter. Zamiast siedzenia w ławkach i pisania sprawdzianów, wybrali się oni w wyjątkową wycieczkę – odwiedzili Krainę Czarów ;) Oczywiście wyprawa w tak tajemnicze zakątki nie mogła się odbyć bez wcześniejszego przygotowania. Z samego rana pierwszoklasiści w auli pojawili się na specjalnym seansie filmu „Alicja w Krainie Czarów” i zaraz po nim, podzieleni na trzy grupy i uzbrojeni już w niezbędną wiedzę, rozpoczęli podróż po tematycznych stacjach zlokalizowanych na terenie szkoły. Tam czekały na nich dobrze znane postacie filmu, w które wcieliły się star

Obóz integracyjny klasy I za nami

Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego klasa I SE pojechała wraz z wychowawcą na kilkudniowy obóz integracyjny do położonego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej ośrodka szkoleniowego „Leśna Radość”. I lasu i frajdy było co niemiara! Uczniowie wspinali się, pływali kajakami, grali w palanta, strzelali z łuku, rzucali i podejmowali wyzwania, a nawet w wersji analogowej, na świeżym powietrzu łapali całkiem realne pokemony! A wszystko to dzięki ogromnemu zapałowi, entuzjazmowi oraz kreatywności młodych uczestników wycieczki. Oby energii starczyło im na kolejne miesiące! Trzymamy kciuki za nasze „pierwszaki”.

Inauguracja roku szkolnego

2 miesiące wakacji za nami, czas więc wracać do szkolnych ławek. W czwartek nowy rok nauki rozpoczęli uczniowie gimnazjum Szkoły Europejskiej. Podczas uroczystej inauguracji w centrum uwagi znaleźli się gimnazjaliści z klasy pierwszej, którzy - korzystając z okazji - przedstawili się na scenie starszym koleżankom oraz kolegom i opowiedzieli o swoich pasjach. W odpowiedzi zostali powitani gromkimi brawami, pierwsze lody zostały już zatem przełamane ;) Przed uczniami gimnazjum rok pełen wyzwań, ciekawych lekcji i interesujących wyjazdów. Mamy nadzieję, że nie możecie się tego doczekać, równie mocno jak my! Powodzenia!