II Mikołajkowe Zawody Pływackie

Z okazji mikołajek gimnazjaliści z klasy I przystąpili do tradycyjnej rywalizacji na basenie. Oto wyniki: Dziewczyny: 1. Kaja Kleszczewska 2. Katarzyna Sołoducha 3. Ewa Możyszek Chłopcy: 1. Szymon Cholewiński 2. Kacper Ruszkiewicz 3. Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Zwycięska fraszka Kasi

Kasia Sołoducha (uczennica I klasy naszego gimnazjum) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piękno naszego języka w codzienności umyka” zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu fraszki promującej poprawną, literacką polszczyznę. Kasia zajęła I miejsce w kategorii juniorów i jej fraszka: Nie pomoże… Nie pomoże tren i frak, gdy polszczyzny pięknej brak – pojawi się w specjalnej, limitowanej edycji wydawniczej. Kasiu, gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą. Twoja fraszka jest strzałem w dziesiątkę w szerzeniu kultury języka polskiego.

Matematyczne bystrzaki

Znamy zwycięzców szkolnego konkursu matematycznego "Eurobystrzak" dla uczniów klas I-III. Na najwyższym stopniu podium znaleźli się ex aequo Julia Biernacka (kl. II) i Michał Sar (kl. III). Drugie miejsce zajął Piotr Wosiak (kl. II), zaś trzecie – Karolina Leszczyńska (kl. II). Podczas poniedziałkowego wręczenia nagród wyróżniony został również Witold Sierocki (kl. I), który został jednym z laureatów październikowego konkursu plastycznego pt. "Biblioteka moich marzeń". Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów!

Wyniki egzaminów certyfikatowych z języka angielskiego

W ostatnich dniach poznaliśmy wyniki egzaminów certyfikatowych z języka angielskiego przeprowadzonych w roku szkolnym 2014/15. Po raz kolejny mamy powody do dumy. Zdawalność egzaminów na wszystkich poziomach (CAE (C1), FCE (B2), PET (B1), KET (B1)) wyniosła 100%! Na wyróżnienie zasługują wybrane indywidualne osiągnięcia naszych uczniów. Julia Rakowska z kl. II gimnazjum egzamin CAE (C1) zdała na najwyższy stopień A, co w praktyce oznacza znajomość języka angielskiego na początkowym stadium poziomu C2 (najwyższy stopień biegłości). Julia uzyskała też maksymalną liczbę punktów z części „Use of English”. Powody do zadowolenia ma r

Osiągnięcia uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/15

Mikołaj Bzdurski, kl. III - tytuł laureata - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Francuskiego dla gimnazjalistów - tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego w roku 2014 Anna Śliwerska, kl. II tytuł finalistki ogólnopolskiego konkursu „Z ortografią na co dzień” Julia Pawełczyk, kl.II I nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”; wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja odbitka – mój świat” zorganizowanym w ramach Festiwalu Sztuki Grafikalia 2014 Michał Sar,

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 r.

Średni wynik procentowy uzyskany przez uczniów szkoły z każdego z przedmiotów określony został jako najwyższy w dziewięciostopniowej skali staninowej - stosowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dla porównania wyników szkół w skali województwa i kraju (stanin 9). Poniżej średni wynik procentowy uzyskany przez uczniów szkoły z każdego przedmiotu oraz średni wynik szkół w województwie: 1.

Julia-artystka nagrodzona!

Serdecznie gratulujemy Julii Pawełczyk z klasy 2a, której wielkanocna praca została doceniona w konkursie plastycznym!

Laury dla Mikołaja

Dyplom laureata Olimpiady Języka Francuskiego odebrał uczeń klasy III, Mikołaj Bzurski. Gratulujemy serdecznie naszemu poliglocie zaszczytnego, trzeciego miejsca w Łodzi (Mikołaj posiada również dyplom finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego) oraz życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!

Strona: 1234

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

W pliku poniżej do pobrania:

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM: