Osiągnięcia uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/15

Mikołaj Bzdurski, kl. III - tytuł laureata - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Francuskiego dla gimnazjalistów - tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego w roku 2014 Anna Śliwerska, kl. II tytuł finalistki ogólnopolskiego konkursu „Z ortografią na co dzień” Julia Pawełczyk, kl.II I nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”; wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja odbitka – mój świat” zorganizowanym w ramach Festiwalu Sztuki Grafikalia 2014 Michał Sar,

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 r.

Średni wynik procentowy uzyskany przez uczniów szkoły z każdego z przedmiotów określony został jako najwyższy w dziewięciostopniowej skali staninowej - stosowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dla porównania wyników szkół w skali województwa i kraju (stanin 9). Poniżej średni wynik procentowy uzyskany przez uczniów szkoły z każdego przedmiotu oraz średni wynik szkół w województwie: 1.

Julia-artystka nagrodzona!

Serdecznie gratulujemy Julii Pawełczyk z klasy 2a, której wielkanocna praca została doceniona w konkursie plastycznym!

Laury dla Mikołaja

Dyplom laureata Olimpiady Języka Francuskiego odebrał uczeń klasy III, Mikołaj Bzurski. Gratulujemy serdecznie naszemu poliglocie zaszczytnego, trzeciego miejsca w Łodzi (Mikołaj posiada również dyplom finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego) oraz życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!

Ania Śliwerska jest finalistką!

Z radością informujemy, że uczennica klasy 2a została finalistką konkursu "Z ortografią na co dzień". Ma za sobą dwa arcytrudne etapy, ostatni - w maju! Aniu, trzymamy kciuki! Uczennica pracuje pod kierunkiem prof. Agnieszki Kałowskiej

Prestiżowy tytuł dla gimnazjum

Mianem „SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW” uhonorowane zostało równieżnasze gimnazjum. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkole, w której młodzież ma okazję uczestniczyć w ciekawych, rozwijających zajęciach pozalekcyjnych oraz może poszczycić się konkretnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Dziękujemy naszym nauczycielom, których pasja dydaktyczna jest inspiracją dla twórczych działań naszych uczniów.

Udział w kołach zainteresowań = sukcesy!

A oto niektóre z zajęć pozalekcyjnych z opisem osiągnięć: Koło ornitologiczne Cel: rozwijanie wrażliwości na otaczającą przyrodę oraz umiejętności dostrzegania fruwających mieszkańców najbliższej okolicy i rozpoznawania głosów ptaków; zapoznanie z problematyką ochrony ginących gatunków; przygotowanie m.in. do kon

Wiersz Emmy opublikowany!

Tuwim zainspirował Emmę Hasiak , ucz. kl. 2a. „O poecie rozrabiace” to tytuł wiersza jej autorstwa, który opublikowany został w wydanym przez Uniwersytet Łódzki tomie „Odkrywanie Tuwima. Wiersze i ilustracje

Strona: 1234