Ania Śliwerska jest finalistką!

Z radością informujemy, że uczennica klasy 2a została finalistką konkursu "Z ortografią na co dzień". Ma za sobą dwa arcytrudne etapy, ostatni - w maju! Aniu, trzymamy kciuki! Uczennica pracuje pod kierunkiem prof. Agnieszki Kałowskiej

Prestiżowy tytuł dla gimnazjum

Mianem „SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW” uhonorowane zostało równieżnasze gimnazjum. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkole, w której młodzież ma okazję uczestniczyć w ciekawych, rozwijających zajęciach pozalekcyjnych oraz może poszczycić się konkretnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Dziękujemy naszym nauczycielom, których pasja dydaktyczna jest inspiracją dla twórczych działań naszych uczniów.

Udział w kołach zainteresowań = sukcesy!

A oto niektóre z zajęć pozalekcyjnych z opisem osiągnięć: Koło ornitologiczne Cel: rozwijanie wrażliwości na otaczającą przyrodę oraz umiejętności dostrzegania fruwających mieszkańców najbliższej okolicy i rozpoznawania głosów ptaków; zapoznanie z problematyką ochrony ginących gatunków; przygotowanie m.in. do kon

Wiersz Emmy opublikowany!

Tuwim zainspirował Emmę Hasiak , ucz. kl. 2a. „O poecie rozrabiace” to tytuł wiersza jej autorstwa, który opublikowany został w wydanym przez Uniwersytet Łódzki tomie „Odkrywanie Tuwima. Wiersze i ilustracje

Poetycko – nie tylko o miłości…

Wyszukane metafory, niebanalne porównania, dojrzała filozoficzna refleksja o życiu i miłości… Tak mogłaby się zaczynać recenzja wierszy młodej poetki, uczennicy kl. 1a , Oliwii Azis. Zapraszamy do lektury i… czekamy na kolejne piękne teksty. &

Talent Show (2013/14 r.)

Klasa III Bartosz Jodziewicz:

Niektóre osiągnięcia roku 2013/14:

Klasa III Bartosz Jodziewicz: zyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego, II miejsce na Mistrzostwach „Łódeczka CUP z drużyną koszykówki ŁKS Łódź, zakwalifikowany drużynowo do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w koszykówce, uzyskał wynik 96% z matematyki na egzaminie gimnazjalnym, Elżbieta Dudarewicz: zakwalifikowana do Mistrzostw Świata w Tańcu w Portugalii, występy taneczne w Teatrze Wielkim na III Gali Baletowej Niepublicznej Szkoły Baletowej, w Teatrze Jaracza oraz Lutnia, uzyskała najwyższy wynik (100%) na poz.

Międzynarodowy konkurs plastyczny

Wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Grafika i okolice" - za własnoręcznie sporządzoną grafikę - otrzymała Julka Pawełczyk, ucz. kl. I -ej. Gratulujemy naszej artystce !

Strona: 1234

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

W pliku poniżej do pobrania:

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas szóstej i siódmej

23 lutego zapraszamy na zajęcia otwarte dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej (wg nowego systemu edukacji) Zajęcia edukacyjne klas dwujęzycznych 1-3 SE GIMNAZJUM: