Wyniki egzaminów certyfikatowych z języka angielskiego

W ostatnich dniach poznaliśmy wyniki egzaminów certyfikatowych z języka angielskiego przeprowadzonych w roku szkolnym 2014/15. Po raz kolejny mamy powody do dumy.

Zdawalność egzaminów na wszystkich poziomach (CAE (C1), FCE (B2), PET (B1), KET (B1)) wyniosła 100%!

Na wyróżnienie zasługują wybrane indywidualne osiągnięcia naszych uczniów. Julia Rakowska z kl. II gimnazjum egzamin CAE (C1) zdała na najwyższy stopień A, co w praktyce oznacza znajomość języka angielskiego na początkowym stadium poziomu C2 (najwyższy stopień biegłości). Julia uzyskała też maksymalną liczbę punktów z części „Use of English”.

Powody do zadowolenia ma również Miłosz Sar z klasy szóstej ASP, który z egzaminu FCE (B2) osiągnął wynik A równoznaczny ze znajomością angielskiego na początkowym stadium poziomu C1. Warto podkreślić, że Miłosz z części „Use of English” oraz „Speaking” zdobył maksymalną liczbę punktów. Z kolei uczennica klasy piątej ASP Karolina Lechowicz zaliczyła z wyróżnieniem (Pass with Distinction) egzamin PET (B1).

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych rezultatów!

Gratulacje dla laureatek!

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Kai Kleszczewskiej z kl. IIa oraz

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2016 r.

Kolejny raz miło nam poinformować o bardzo dobrych wynikach egzaminu gimnazjalnego uzyskanych przez naszych uczniów. W 2016 r. z każdej z części gimnazjaliści Szkoły Europejskiej mogą się pochwalić rezultatami zdecydowanie przewyższającymi średnie wyniki w województwie i całym kraju. Poniżej zamieszczamy szczegółowe zestawienie. Język polski: - średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 83,2 % - średnia w woj. łódzkim: 69 % - średnia w całym kraju: 69 % Pozostałe przedmioty humanistyczne (historia, WOS): - średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 74,4 % - średnia w woj. łódzkim: 56 % - średnia w

Szymon mistrzem Polski

Wspaniałe informacje napłynęły do nas z… basenu. Uczeń klasy I SE Szymon Cholewiński został mistrzem Polski młodzików w piłce wodnej. Jego zespół Neptun Łódź zwyciężył w finale ogólnopolskich międzywojewódzkich mistrzostw Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim. Co więcej, łódzka drużyna z Szymonem na bramce w decydującym turnieju wygrała wszystkie spotkania. O randze osiągnięcia niech świadczy fakt, że wzmiankę na ten temat na swoich łamach zamieściły wszystkie łódzkie dzienniki. Naszemu uczniowi, jak i jemu kolegom z drużyny, gratulujemy świetnego osiągnięcia i trzymamy kciuki za dalsze sportowe sukcesy!

Sukces Oliwii

Oliwia Aziz, uczennica II klasy gimnazjum Szkoły Europejskiej, została laureatką międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów”. W imprezie udział wzięło ponad 60 uczestników z całego regionu. Autorska interpretacja wiersza „Pierwsza fotografia” Wisławy Szymborskiej zaprezentowana przez Oliwię wywarła ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Bałuckiego Ośrodka Kultury. Laureatce składamy serdeczne gratulacje!

II Mikołajkowe Zawody Pływackie

Z okazji mikołajek gimnazjaliści z klasy I przystąpili do tradycyjnej rywalizacji na basenie. Oto wyniki: Dziewczyny: 1. Kaja Kleszczewska 2. Katarzyna Sołoducha 3. Ewa Możyszek Chłopcy: 1. Szymon Cholewiński 2. Kacper Ruszkiewicz 3. Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Zwycięska fraszka Kasi

Kasia Sołoducha (uczennica I klasy naszego gimnazjum) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piękno naszego języka w codzienności umyka” zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu fraszki promującej poprawną, literacką polszczyznę. Kasia zajęła I miejsce w kategorii juniorów i jej fraszka: Nie pomoże… Nie pomoże tren i frak, gdy polszczyzny pięknej brak – pojawi się w specjalnej, limitowanej edycji wydawniczej. Kasiu, gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą. Twoja fraszka jest strzałem w dziesiątkę w szerzeniu kultury języka polskiego.

Matematyczne bystrzaki

Znamy zwycięzców szkolnego konkursu matematycznego "Eurobystrzak" dla uczniów klas I-III. Na najwyższym stopniu podium znaleźli się ex aequo Julia Biernacka (kl. II) i Michał Sar (kl. III). Drugie miejsce zajął Piotr Wosiak (kl. II), zaś trzecie – Karolina Leszczyńska (kl. II). Podczas poniedziałkowego wręczenia nagród wyróżniony został również Witold Sierocki (kl. I), który został jednym z laureatów październikowego konkursu plastycznego pt. "Biblioteka moich marzeń". Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów!

Osiągnięcia uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2014/15

Mikołaj Bzdurski, kl. III - tytuł laureata - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Francuskiego dla gimnazjalistów - tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego w roku 2014 Anna Śliwerska, kl. II tytuł finalistki ogólnopolskiego konkursu „Z ortografią na co dzień” Julia Pawełczyk, kl.II I nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”; wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja odbitka – mój świat” zorganizowanym w ramach Festiwalu Sztuki Grafikalia 2014 Michał Sar,

Strona: 1234