Wyniki egzaminów certyfikatowych z języka angielskiego

W ostatnich dniach poznaliśmy wyniki egzaminów certyfikatowych z języka angielskiego przeprowadzonych w roku szkolnym 2014/15. Po raz kolejny mamy powody do dumy.

Zdawalność egzaminów na wszystkich poziomach (CAE (C1), FCE (B2), PET (B1), KET (B1)) wyniosła 100%!

Na wyróżnienie zasługują wybrane indywidualne osiągnięcia naszych uczniów. Julia Rakowska z kl. II gimnazjum egzamin CAE (C1) zdała na najwyższy stopień A, co w praktyce oznacza znajomość języka angielskiego na początkowym stadium poziomu C2 (najwyższy stopień biegłości). Julia uzyskała też maksymalną liczbę punktów z części „Use of English”.

Powody do zadowolenia ma również Miłosz Sar z klasy szóstej ASP, który z egzaminu FCE (B2) osiągnął wynik A równoznaczny ze znajomością angielskiego na początkowym stadium poziomu C1. Warto podkreślić, że Miłosz z części „Use of English” oraz „Speaking” zdobył maksymalną liczbę punktów. Z kolei uczennica klasy piątej ASP Karolina Lechowicz zaliczyła z wyróżnieniem (Pass with Distinction) egzamin PET (B1).

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych rezultatów!

Melissa w II etapie konkursu wojewódzkiego

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica kl. VII ASP - Melissa Gresner przeszła do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Do konkursu przygotowuje się pod okiem naszej polonistki - Weroniki Kozery-Huszczo. Gratulujemy!

Zwycięzcy Konkursu Rachmistrz

Matematyczny konkurs " Rachmistrz" wyłonił najlepszych uczniów na poziomie klas gimnazjalnych. Są to: kl. VII a - Angelika Kuna, Melissa Gresner kl. II a - Inga Fister, Michalina Ruszkiewicz, Angelika Gawlik kl. III a - Ewa Możyszek, Igor Zabłocki, Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Wyniki po raz kolejny dały naszym uczniom powód do dumy, zapewniając im wysokie miejsce w rankingu łódzkich szkół. Poniżej podajemy kolejno: średni wynik procentowy uzyskany przez naszych uczniów oraz średni wynik procentowy szkół województwa łódzkiego (wg danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej): Język polski: - średnia uczniów III klasy SE:90% - 3 miejsce w województwie - średnia w woj. łódzkim: 59% Matematyka: - średnia uczniów III klasy SE:82 % - 5 miejsce w województwie

Sukcesy uczniów gimnazjum w 2017 r.

Poniżej zamieszczamy uzupelniający wykaz sukcesów uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/17

Gratulacje dla laureatek!

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Kai Kleszczewskiej z kl. IIa oraz

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2016 r.

Kolejny raz miło nam poinformować o bardzo dobrych wynikach egzaminu gimnazjalnego uzyskanych przez naszych uczniów. W 2016 r. z każdej z części gimnazjaliści Szkoły Europejskiej mogą się pochwalić rezultatami zdecydowanie przewyższającymi średnie wyniki w województwie i całym kraju. Poniżej zamieszczamy szczegółowe zestawienie. Język polski: - średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 83,2 % - średnia w woj. łódzkim: 69 % - średnia w całym kraju: 69 % Pozostałe przedmioty humanistyczne (historia, WOS): - średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 74,4 % - średnia w woj. łódzkim: 56 % - średnia w

Szymon mistrzem Polski

Wspaniałe informacje napłynęły do nas z… basenu. Uczeń klasy I SE Szymon Cholewiński został mistrzem Polski młodzików w piłce wodnej. Jego zespół Neptun Łódź zwyciężył w finale ogólnopolskich międzywojewódzkich mistrzostw Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim. Co więcej, łódzka drużyna z Szymonem na bramce w decydującym turnieju wygrała wszystkie spotkania. O randze osiągnięcia niech świadczy fakt, że wzmiankę na ten temat na swoich łamach zamieściły wszystkie łódzkie dzienniki. Naszemu uczniowi, jak i jemu kolegom z drużyny, gratulujemy świetnego osiągnięcia i trzymamy kciuki za dalsze sportowe sukcesy!

Sukces Oliwii

Oliwia Aziz, uczennica II klasy gimnazjum Szkoły Europejskiej, została laureatką międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów”. W imprezie udział wzięło ponad 60 uczestników z całego regionu. Autorska interpretacja wiersza „Pierwsza fotografia” Wisławy Szymborskiej zaprezentowana przez Oliwię wywarła ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Bałuckiego Ośrodka Kultury. Laureatce składamy serdeczne gratulacje!

Strona: 1234