Wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2016 r.

Kolejny raz miło nam poinformować o bardzo dobrych wynikach egzaminu gimnazjalnego uzyskanych przez naszych uczniów.

W 2016 r. z każdej  z części gimnazjaliści Szkoły Europejskiej mogą się pochwalić rezultatami zdecydowanie przewyższającymi średnie wyniki w województwie i całym kraju.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe zestawienie.

Język polski:
- średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 83,2 %
- średnia w woj. łódzkim: 69 %
- średnia w całym kraju: 69 %

Pozostałe przedmioty humanistyczne (historia, WOS):
- średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 74,4 %
- średnia w woj. łódzkim: 56 %
- średnia w całym kraju: 56 %

Matematyka:
- średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 80,8 %
- średnia w woj. łódzkim:  49%
- średnia w całym kraju: 49 %

Przedmioty przyrodnicze:
- średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 70,5 %
- średnia w woj. łódzkim:  52 %
- średnia w całym kraju: 51 %

Język angielski – poziom podstawowy:
- średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 98,4 %
- średnia w woj. łódzkim:  64 %
- średnia w całym kraju: 64 %

Język angielski – poziom rozszerzony:
- średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 95,9 %
- średnia w woj. łódzkim:  44 %
- średnia w całym kraju: 45 %

Melissa w II etapie konkursu wojewódzkiego

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica klasy siódmej - Melissa Gresner - przeszła do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Do konkursu przygotowuje się pod okiem naszej polonistki - Weroniki Kozery-Huszczo. Gratulujemy!

Zwycięzcy Konkursu Rachmistrz

Matematyczny konkurs " Rachmistrz" wyłonił najlepszych uczniów na poziomie klas gimnazjalnych. Są to: kl. VII a - Angelika Kuna, Melissa Gresner kl. II a - Inga Fister, Michalina Ruszkiewicz, Angelika Gawlik kl. III a - Ewa Możyszek, Igor Zabłocki, Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Wyniki po raz kolejny dały naszym uczniom powód do dumy, zapewniając im wysokie miejsce w rankingu łódzkich szkół. Poniżej podajemy kolejno: średni wynik procentowy uzyskany przez naszych uczniów oraz średni wynik procentowy szkół województwa łódzkiego (wg danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej): Język polski: - średnia uczniów III klasy SE:90% - 3 miejsce w województwie - średnia w woj. łódzkim: 59% Matematyka: - średnia uczniów III klasy SE:82 % - 5 miejsce w województwie

Sukcesy uczniów gimnazjum w 2017 r.

Poniżej zamieszczamy uzupelniający wykaz sukcesów uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/17

Gratulacje dla laureatek!

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Kai Kleszczewskiej z kl. IIa oraz

Szymon mistrzem Polski

Wspaniałe informacje napłynęły do nas z… basenu. Uczeń klasy I SE Szymon Cholewiński został mistrzem Polski młodzików w piłce wodnej. Jego zespół Neptun Łódź zwyciężył w finale ogólnopolskich międzywojewódzkich mistrzostw Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim. Co więcej, łódzka drużyna z Szymonem na bramce w decydującym turnieju wygrała wszystkie spotkania. O randze osiągnięcia niech świadczy fakt, że wzmiankę na ten temat na swoich łamach zamieściły wszystkie łódzkie dzienniki. Naszemu uczniowi, jak i jemu kolegom z drużyny, gratulujemy świetnego osiągnięcia i trzymamy kciuki za dalsze sportowe sukcesy!

Sukces Oliwii

Oliwia Aziz, uczennica II klasy gimnazjum Szkoły Europejskiej, została laureatką międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów”. W imprezie udział wzięło ponad 60 uczestników z całego regionu. Autorska interpretacja wiersza „Pierwsza fotografia” Wisławy Szymborskiej zaprezentowana przez Oliwię wywarła ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Bałuckiego Ośrodka Kultury. Laureatce składamy serdeczne gratulacje!

II Mikołajkowe Zawody Pływackie

Z okazji mikołajek gimnazjaliści z klasy I przystąpili do tradycyjnej rywalizacji na basenie. Oto wyniki: Dziewczyny: 1. Kaja Kleszczewska 2. Katarzyna Sołoducha 3. Ewa Możyszek Chłopcy: 1. Szymon Cholewiński 2. Kacper Ruszkiewicz 3. Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Strona: 1234