Gratulacje dla laureatek!

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa  Kai Kleszczewskiej z kl. IIa oraz Julii Biernackiej z kl. IIIa  w prestiżowym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla Gimnazjów! Obie laureatki mają tym samym już zagwarantowane miejsce w dowolnie wybranym liceum, a na egzaminie gimnazjalnym - bez zdawania -   otrzymują  100% z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Podziękowania i wyrazy uznania dla nauczycielki, p. Doroty Słomianej, która zaraziła swoje uczennice pasją do języka angielskiego!
Zwycięzcy Konkursu Rachmistrz

Matematyczny konkurs " Rachmistrz" wyłonił najlepszych uczniów na poziomie klas gimnazjalnych. Są to: kl. VII a - Angelika Kuna, Melissa Gresner kl. II a - Inga Fister, Michalina Ruszkiewicz, Angelika Gawlik kl. III a - Ewa Możyszek, Igor Zabłocki, Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Wyniki po raz kolejny dały naszym uczniom powód do dumy, zapewniając im wysokie miejsce w rankingu łódzkich szkół. Poniżej podajemy kolejno: średni wynik procentowy uzyskany przez naszych uczniów oraz średni wynik procentowy szkół województwa łódzkiego (wg danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej): Język polski: - średnia uczniów III klasy SE:90% - 3 miejsce w województwie - średnia w woj. łódzkim: 59% Matematyka: - średnia uczniów III klasy SE:82 % - 5 miejsce w województwie

Sukcesy uczniów gimnazjum w 2017 r.

Poniżej zamieszczamy uzupelniający wykaz sukcesów uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/17

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2016 r.

Kolejny raz miło nam poinformować o bardzo dobrych wynikach egzaminu gimnazjalnego uzyskanych przez naszych uczniów. W 2016 r. z każdej z części gimnazjaliści Szkoły Europejskiej mogą się pochwalić rezultatami zdecydowanie przewyższającymi średnie wyniki w województwie i całym kraju. Poniżej zamieszczamy szczegółowe zestawienie. Język polski: - średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 83,2 % - średnia w woj. łódzkim: 69 % - średnia w całym kraju: 69 % Pozostałe przedmioty humanistyczne (historia, WOS): - średnia uczniów III klasy gimnazjum SE: 74,4 % - średnia w woj. łódzkim: 56 % - średnia w

Szymon mistrzem Polski

Wspaniałe informacje napłynęły do nas z… basenu. Uczeń klasy I SE Szymon Cholewiński został mistrzem Polski młodzików w piłce wodnej. Jego zespół Neptun Łódź zwyciężył w finale ogólnopolskich międzywojewódzkich mistrzostw Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim. Co więcej, łódzka drużyna z Szymonem na bramce w decydującym turnieju wygrała wszystkie spotkania. O randze osiągnięcia niech świadczy fakt, że wzmiankę na ten temat na swoich łamach zamieściły wszystkie łódzkie dzienniki. Naszemu uczniowi, jak i jemu kolegom z drużyny, gratulujemy świetnego osiągnięcia i trzymamy kciuki za dalsze sportowe sukcesy!

Sukces Oliwii

Oliwia Aziz, uczennica II klasy gimnazjum Szkoły Europejskiej, została laureatką międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów”. W imprezie udział wzięło ponad 60 uczestników z całego regionu. Autorska interpretacja wiersza „Pierwsza fotografia” Wisławy Szymborskiej zaprezentowana przez Oliwię wywarła ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Bałuckiego Ośrodka Kultury. Laureatce składamy serdeczne gratulacje!

II Mikołajkowe Zawody Pływackie

Z okazji mikołajek gimnazjaliści z klasy I przystąpili do tradycyjnej rywalizacji na basenie. Oto wyniki: Dziewczyny: 1. Kaja Kleszczewska 2. Katarzyna Sołoducha 3. Ewa Możyszek Chłopcy: 1. Szymon Cholewiński 2. Kacper Ruszkiewicz 3. Piotr Wosiak Serdeczne gratulacje!

Zwycięska fraszka Kasi

Kasia Sołoducha (uczennica I klasy naszego gimnazjum) wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piękno naszego języka w codzienności umyka” zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu fraszki promującej poprawną, literacką polszczyznę. Kasia zajęła I miejsce w kategorii juniorów i jej fraszka: Nie pomoże… Nie pomoże tren i frak, gdy polszczyzny pięknej brak – pojawi się w specjalnej, limitowanej edycji wydawniczej. Kasiu, gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą. Twoja fraszka jest strzałem w dziesiątkę w szerzeniu kultury języka polskiego.

Strona: 1234