The Three Little Pigs w projekcie eTwinning

Niedawno poznaliśmy współczesną wersję "Dziewczynki z zapałkami" Hansa Christiana Andersena napisaną przez naszych uczniów z klasy 1. IB w ramach projektu "Let's read together!" Dziś zapraszamy do przeczytania bajki "Trzy małe świnki" braci Grimm, którą przyjaciele z Hiszpanii w sposób humorystyczny przenieśli w smutne i trudne realia XXI wieku...

The Little Match Girl - e twinning

Informowaliśmy wcześniej o naszej hiszpańsko-polskiej współpracy eTwinning. Dziś jesteśmy dokładnie na półmetku w realizacji projektu pt. "Let's read together". Mamy za sobą kilka udanych działań, którymi chcemy się podzielić... Zmodyfikowaliśmy nieco zadanie "Change the end of fairy tales", ponieważ uznaliśmy je za zbyt proste. Lubimy wyzwania i dlatego podnieśliśmy poprzeczkę. Akcję "Dziewczynki z zapałkami" Christiana Hansa Andersena przenieśliśmy w realia XXI wieku. I tak powstała osadzona w Polsce, a nawet w Łodzi współczesna wersja "The Little Match Girl" . Do lektu

Niełatwa sztuka debatowania: Czy wprowadzenie euro jest korzystne dla gospodarki i obywateli?

W debacie zorganizowanej przez Centrum Informacji o Euro wzięli udział nasi uczniowie. Uczestnicy podzielili się na przeciwników i zwolenników wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej... Wśród pierwszych dominował argument kosztów związanych z przyjęciem euro, a drudzy podkreślali m.in. korzyści wynikające chociażby ze zmniejszenia kosztów transakcyjnych.

Certyfikaty z j. niemieckiego

Szkoła Europejska jako centrum egzaminacyjne TELC zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą uzyskać certyfikat z języka niemieckiego, na egzaminy w czerwcu: Zertifikat Deutsch B1 - 17.06.2013 Zertifikat Deutsch B2 - 19.06.2013

Debata

Już jutro, 20 marca, nasi uczniowie wezmą udział w kolejnej debacie, tym razem na temat "Czy wprowadzenie euro jest korzystne dla gospodarki i obywateli?" prowadzonej przez przedstawicieli Centrum Informacji o Euro - 12:30 - 13:30.

100-DNIÓWKA 2013

Przeżyjmy to jeszcze raz... Więcej: galeria w INFO

Aplikacje znane i nieznane

Aplikacji, które są na rynku, nie sposób już zliczyć. "Asortyment" AppStore jak i Google Play zawiera ich miliony. Od dziś regularnie na stronie szkoły pojawiać się będą krótkie recenzje najciekawszych z nich. Z czasem okaże się, jak wiele jest jeszcze do odkrycia. Na początek aplikacja Pulse iOS i Google - będąca zbiorem fenomenalnych często wiadomości ze świata nauki, ale nie tylko. Kompatybilna z Dropboxem a także Pocket. W kąciku pedagogicznym zamieszczane będą codzinnie najlepsze i najcieka

All the best!

Wszystkim naszym sympatykom życzymy radosnych, wyjątkowo udanych Świąt Wielkanocnych oraz prawdziwego relaksu w wiosennej atmosferze wśród przyjaciół i najbliższych!

Arboretum Rogów w maju

Prawdziwą wiosnę w rozkwicie powitaliśmy w Rogowie, zwiedzając między innymi arboretum. Naszymi gośćmi były dzieci z domu dziecka nr 6 w Łodzi. Mieliśmy ogromną przyjemność spędzić wspólnie czas na podziwianiu magnolii, daglezji i karmieniu karasi. Zwieńczeniem była przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko. Licealiści świetnie zajęli się najmłodszymi a nagrodą był przepiękny uśmiech i radość dzieci. Jeszcze raz dziękujemy.