Aktualności
eTwinning - Let’s read together

Nasi uczniowie z klasy IB 1 i ich rówieśnicy z IES Mediterráneo (Málaga, Hiszpania) uczestniczą w międzynarodowym projekcie eTwinning „Let’s read together”. Zamierzamy nie tylko promować czytelnictwo, ale i, a może przede wszystkim włączyć się w międzykulturowy dialog. Chcemy poznawać innych, dostrzegać różnice i odnajdywać podobieństwa w naszych kulturach... Projekt „Let’s read together” rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się z hiszpańskimi przyjaciółmi. Wymieniliśmy między sobą pierwsze e-maile, nagraliśmy krótkie filmy, w których powiedzieliśmy co nieco o sobie, naszych zainteresowaniach i ulubionych książkach. W ten sympaty

(więcej)
Sesja=Stres - Niekoniecznie!

Drodzy uczniowie, zbliża się już sesja i zmierzycie się kolejny raz z egzaminami. By pomóc Wam pokonać towarzyszący temu okresowi stres, zapraszamy do POBRANIA artykułu o technikach radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym. Znajdziecie tam proste ćwiczenia, które przygotują Was psychicznie i zbudują pewność siebie.

(więcej)
Szczęśliwego Nowego Roku!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Szczęśliwego Nowego Roku 2013 oraz spełnienia i pomyślności, a także wielu sukcesów!

(więcej)
Już 21 grudnia KONCERT CHARYTATYWNY

Jak co roku zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na świąteczny koncert charytatywny połączony z aukcją. Będziemy wspierać jednego z podopiecznych Fundacji Gajusz, a nasze gorące serca zapewnią doskonałą atmosferę. Start o godz. 16:30.

(więcej)
Nasza reprezentacja w konkursach - Gratulacje!

Z radością informujemy, że do rejonowego etapu konkursu ortograficznego Centrum Edukacji Humanistycznej przeszło z naszej szkoły 13 uczniów: Mikołaj B, Kornelia J, Natalia M, Julia P, Michał W, Jakub D, Karolina K, Piotr Ł, Martyna P, Mikołaj P, Zuzanna P, Aleksandra T, Eleonora U. Natomiast do rejonowego etapu konkursu poprawnej polszczyzny dostali się: Mikołaj B, Justyna K, Piotr Ł, Maksym M, Martyna P, Mikołaj P, Eleonora U. Eliminacje na szczeblu rejonowym odbędą się 9 stycznia.

(więcej)
NA RZECZ WSPÓLNEGO ŚWIATA

pod tym hasłem 19-25 listopada 2012 r. obchodzić będziemy w Polsce po raz 14. Tydzień Edukacji Globalnej, organizowany przez Centrum Północ Południe przy Radzie Europy. „Edukacja globalna pomaga młodym ludziom zrozumieć, jak funkcjonuje współczesny świat oraz w jaki sposób każdy z nas jest powiązany z innymi regionami świata. Dzięki edukacji globalnej młodzi ludzie poznają takie zagadnienia, jak: prawa człowieka, zmiany klimatu, migracje czy handel międzynarodowy i kształtują w sobie postawę odpowiedzialności za kształt dzisiejszego świata oraz zaangażowania na rzecz jego zmiany.” Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach Tygod

(więcej)
TEG 2012

Tegoroczna, 14. już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej, organizowanego przez Centrum Północ Południe przy Radzie Europy, odbędzie się w Polsce, a także w naszej szkole, w dniach 19-25 listopada. Hasłem TEG w 2012 roku będzie “NA RZECZ WSPÓLNEGO ŚWIATA” Zapraszamy na stronę TEG 2012

(więcej)
Zielona szkoła Małe Ciche 2012

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z bardzo intensywnego wyjazdu na zieloną szkołę - Od zwiedzania, przez wspinaczki górskie i linowe po zespołowy paintball w Bukowinie...obrazy lepiej oddadzą to niż słowa.

(więcej)

Newsletter: go
Język polski w programie IB

Język polski to jedyny przedmiot w progr

(więcej)
Niełatwa sztuka debatowania: Czy wprowadzenie euro jest korzystne dla gospodarki i obywateli?

W debacie zorganizowanej przez Centrum Informacji o Euro wzięli udział nasi uczniowie. Uczestnicy podzielili się na przeciwników i zwolenników wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej... Wśród pierwszych dominował argument kosztów związanych z przyjęciem euro, a drudzy podkreślali m.in. korzyści wynikające chocia

(więcej)
Arboretum Rogów w maju

Prawdziwą wiosnę w rozkwicie powitaliśmy w Rogowie, zwiedzając między innymi arboretum. Naszymi gośćmi były dzieci z domu dziecka nr 6 w Łodzi. Mieliśmy ogromną przyjemność spędzić wspólnie czas na podziwianiu magnolii, daglezji i karmieniu karasi. Zwieńczeniem była przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko. Licealiści świetnie zajęli się najmłodszymi a nagrodą był przepiękny uśmiech i radość dzieci. Jeszcze raz dziękujemy.

(więcej)

Partnerzy