Prezydent Łodzi w Szkole Europejskiej

Z przyjemnością informujemy, że tym razem w ramach „Spotkań w Europejskiej…” 1 lutego (godz. 10.00-11.30) odwiedzi nas Prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska. „Młodzi o Łodzi” – pod takim hasłem Pani Prezydent będzie rozmawiać z młodzieżą Szkoły Europejskiej i zaproszonymi przez nas uczniami kilku łódzkich liceów.

MŁODZI GŁOSUJĄ – WYBORY PREZYDENCKIE 2010

Szkoła Europejska wzięła udział w projekcie MŁODZI GŁOSUJĄ – WYBORY PREZYDENCKIE 2010. W ramach akcji uczniowie poznali w praktyce zasady i znaczenie udziału obywateli w demokratycznych wyborach. Nasza aktywność w życiu publicznym została zauważona przez organizatora projektu - Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wykład pt. Czy koło musi być okrągłe?

W dniu 26 listopada 2010 odbył się gościnny wykład zatytułowany "Czy koło musi być okrągłe?". Wykład poprowadziła Pani dr Gabriela Adamczyk z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie dowiedzieli się, że koło ... no właśnie, musi czy nie musi być okrągłe? Zapraszamy do obejrzenia interesującej prezentacji, która rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli spojrzeć na świat okiem matematyka naukowca. Prezentacja z wykładu: Kliknij tutaj aby pobrać prezentację

Dzień Muzyki

Było melancholijnie, ale i ostro… W dniu 23.11.2010 w Szkole Europejskiej odbył się długo wyczekiwany Dzień Muzyki zorganizowany przez klasę III gimnazjum. Uczniowie przedstawili swoje pasje w formie prezentacji o wykonawcach muzycznych oraz swoje zdolności wokalno – instrumentalne. Gościem imprezy była Pani Justyna Jaworska, doktorantka Uniwersytetu Łódzkiego, której hobby to również muzyka, dokładniej współczesna muzyka brytyjska, w szczególności zespół Manic Street Preachers, którego tekstom i ich analizie poświęcona była praca magisterska Pani Justyny.Młodzi wykonawcy natomiast zaprezentowali dość szeroki repertuar od piosenek zespołu Universe poprz

Projekt Sofokles

W dniu 18 października klasy pierwsze gimnazjum i liceum wraz nauczycielami (p .Beatą Białą i p. Anną Kwiatkowską) udały się na przedstawienie "Projekt Sofokles". Spektakl przygotował Teatr Ludowy ze Słupska. Na scenie wykorzystano teksty dwóch tragedii „ Król Edyp” i „Antygona”. Uczniowie mogli więc obejrzeć historię rodu Labdakidów na własne oczy. W przedstawieniu zastosowano wszystkie zasady teatru antycznego takie jak : zasada trzech jedności, podział na epejsodiony i stasimony, wyeksponowano rolę chóru, aktorzy byli odpowiednio ubrani i wraz z dekoracją stanowili dobrze skomponowaną całość.

Teatr i Szkoła

8 października miała miejsce premiera spektaklu "Doły 6" przygotowanego przez uczniów Szkoły Europejskiej oraz pracowników teatru "Pinokio" w ramach projektu artystycznego "Teatr i Szkoła". Wywiad przeprowadzony przez Anię Marynowską uczennicę klasy III gimnazjum z młodymi aktorami tuż przed premierą spektaklu „Doły 6” ANIA: Za chwilę początek spektaklu, czym najbardziej się stresujecie? PIOTR: Możliwością zgubienia rekwizytów. KAROLINA: Stresuję się tym, że pomylę tekst i jeszcze tym, że Kuba albo Mikołaj zapomną o akompaniamencie. ALA: Ja najbardziej stresu

Dzień Absolwenta Szkoły Europejskiej 24 września o godz. 17:30

Serdecznie zapraszamy naszych szanownych ABSOLWENTÓW na coroczne spotkanie w Szkole Europejskiej. W tym roku spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 17:30. Jak zwykle czwarty piątek września będzie najlepszą okazją do spotkania w miłym gronie. Powspominamy wspólnie stare dobre czasy i wymienimy się spostrzeżeniami na temat tych nowych, zapewne jeszcze lepszych:) Czekamy na Was!!! Grono Pedagogiczne SE.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011, które odbędzie się w środę 1 września o godz. 9:00 w auli naszej szkoły.

All the best!

Wszystkim naszym sympatykom życzymy radosnych, wyjątkowo udanych Świąt Wielkanocnych oraz prawdziwego relaksu w wiosennej atmosferze wśród przyjaciół i najbliższych!

Niełatwa sztuka debatowania: Czy wprowadzenie euro jest korzystne dla gospodarki i obywateli?

W debacie zorganizowanej przez Centrum Informacji o Euro wzięli udział nasi uczniowie. Uczestnicy podzielili się na przeciwników i zwolenników wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej... Wśród pierwszych dominował argument kosztów związanych z przyjęciem euro, a drudzy podkreślali m.in. korzyści wynikające chocia

Arboretum Rogów w maju

Prawdziwą wiosnę w rozkwicie powitaliśmy w Rogowie, zwiedzając między innymi arboretum. Naszymi gośćmi były dzieci z domu dziecka nr 6 w Łodzi. Mieliśmy ogromną przyjemność spędzić wspólnie czas na podziwianiu magnolii, daglezji i karmieniu karasi. Zwieńczeniem była przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko. Licealiści świetnie zajęli się najmłodszymi a nagrodą był przepiękny uśmiech i radość dzieci. Jeszcze raz dziękujemy.