Aktualności

MUN -Obrady Narodów Zjednoczonych z udziałem maturzystów

Nasi maturzyści wzięli aktywny udział  w  trzydniowych, międzynarodowych   modelowych obradach ONZ - SilMUN (Silesian Model United Nations), prowadzonych w języku angielskim  - które odbyły się w Opolu,  w styczniu tego roku.   Spotkali się z rówieśnikami z Włoch, Białorusi i Polski,   reprezentując Grecję oraz Izrael w symulowanych debatach.
Każdy nasz uczeń  wchodził w skład  innej rady debatującej nad problemami rangi światowej,  jak np. nielegalny handel ludźmi czy konflikt w Syrii.
Celem obrad było znalezienie rozwiązania dla owych problemów, które mogło być demokratycznie zaakceptowane przez zgromadzenie.  Uczniowie brali czynny udział w pisaniu rezolucji m.in. dotyczącej problemu prostytucji, czy niehumanitarnego transportu imigrantów.  
Duże uznanie komisji oceniającej zyskał z naszej  drużyny Kuba Dudarewicz – który został wyróżniony na ceremonii zamknięcia jako jeden z najbardziej zaangażowanych reprezentantów swojej rady. Gratulacje!
Nie zabrakło również czasu na rozrywkę - integracji w opolskiej kręgielni, co stworzyło możliwość dalszego doskonalenia umiejętności językowych, czy zawiązania przyjaźni z innymi uczestnikami projektu.
Całe przedsięwzięcie zostało ocenione jako szczególnie ciekawe i wartościowe.
W.T.

Aktualności
Język polski w programie IB

Język polski to jedyny przedmiot w programie Matury Międzynarodowej, który nie jest wykładany po angielsku. „Polish A1” w niczym jednak nie przypomina zwyczajnych lekcji polskiego!

(więcej)
Dlaczego warto mieć dyplom IB?

ŚWIAT: Otwiera drzwi do najlepszych uniwersytetów świata: jest honorowany przez brytyjski Oxford oraz Cambridge, a dobre wyniki na maturze ułatwiają ap

(więcej)
Być studentką w Aberdeen...

Ola, tegoroczna najlepsza absolwentka naszego liceum IB studiuje w Aberdeen. Oto fragment listu, jaki od niej otrzymaliśmy:

(więcej)
Pełną parą....

Zmagania egzaminacyjne trwają: są chwile zachwytów, ale też i konsternacji... Wiemy, że dacie radę - tylko się wyśpijcie!

(więcej)
Do zobaczenia na maturze...

Jedenaścioro wspaniałych: Agnieszka, Ola, Ala, Piotr, Kuba, Michał, Hubert, Amir, Patryk, Maksym, Mikołaj. Wykonali tyle doświadczeń, że sam Einstein złapałby się za głowę. Poezję interpretowali tak, że sam Iwaszkiewicz by zaniemówił. Ich angielszczyzna samą Elżbietę II stawia do kąta. 30 kwietnia 2014 r. otrzymali świadectwa ukończenia liceum… i odeszli. W dorosłość. No… prawie. Jeszcze tylko najdłuższa sesja w ich życiu – maturalna, niespoko

(więcej)
To już maj - co słychać u maturzystów

Sesję egzaminacyjną rozpoczęliśmy w lutym – oddaniem pracy dyplomowej (Extended Essay) z wybranego przez siebie przedmiotu oraz prac zaliczeniowych (są to tzw. „Internals”, pisane w trakcie półtorarocznej nauki).

(więcej)
Matura tuż, tuż...

W maju po raz kolejny nasi licealiści będą walczyć o dyplom matury międzynarodowej IB. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się 'mock exams' - sprawdzające ostateczne przygotowanie przed majowymi egzaminami maturalnymi. Trzymamy mocno kciuki! Dlaczego dyplom IB cieszy się najwyższym uznaniem w świecie? Uczniowie zyskują prawdziwe międzynarodowe wykształcenie, a w konsekwencji 'international understanding', czyli rozumienie innych kultur, języków oraz umiejętność analizowania problemów z wielu punktów widzenia. Jedną z ważniejszych części programu stanowi Extended Essay, praca o objętości do 4000 słów, z dowolnie wyb

(więcej)
Halloween & Harry Potter's Day

31 października świętowaliśmy Halloween. Świetnie bawiła się nie tylko szkoła podstawowa, ale również gimnazjum i liceum. Klasa IB2 przygotowała z tej okazji dla młodszych uczniów wiele atrakcji związanych z Harrym Potterem. Gimnazjaliści mieli za zadanie przebrać się za wylosowaną postać, dzięki czemu Szkoła Europejska zamieniła się tego dnia w prawdziwą szkołę magii i czarodziejstwa. Młodzi adepci magii podzieleni na grupy, wykonywali zadania z różnych dzi

(więcej)

Newsletter: go

Partnerzy